Mini masina za sivenje - iskustva

yugogayu

Obećava
Poruka
59
Razmisljam da kupim mini masinu za sivenje. Ima je u ponudi kataloske prodaje Extrasrbije i jos neke internet prodavnice. Operater iz Call centra ExtraSrbije mi je rekao da su dimenzije te masine dubina 10cm, a visina i duzina po 20cm. Ja bih je koristila za kucnu upotrebu, pa me interesuje da li je iko koristio taj ili slican proizvod i vredi li ista. Cena je 1999 dinara, sto i nije nesto specijalno mnogo, ali nije ni za bacanje.
Hajde mi pomozite nekim savetom
 
Razmisljam da kupim mini masinu za sivenje. Ima je u ponudi kataloske prodaje Extrasrbije i jos neke internet prodavnice. Operater iz Call centra ExtraSrbije mi je rekao da su dimenzije te masine dubina 10cm, a visina i duzina po 20cm. Ja bih je koristila za kucnu upotrebu, pa me interesuje da li je iko koristio taj ili slican proizvod i vredi li ista. Cena je 1999 dinara, sto i nije nesto specijalno mnogo, ali nije ni za bacanje.
Hajde mi pomozite nekim savetom
Ne razmisljaj o toj vec o pravoj masini.
 
Mogu vam reci da sam se ipak odlucila za kupovinu mini sivace masine. Mogi reci da je super. Naravno, za mene je odlicna jer nemam blage veze sa sivenjem. Nema neke napredne operacije koje su potrebne za sivenje garderobe, ali za 2000 dinara i za sivenje jednostavnih decijih kostima, posteljine i porubljivanje je odlicna.
Normalno, ako ste ikada koristili pravu masinu za sivenje ovu nemojte nikako kupovati.
 
Mislim da ti je bey veye da kupujes te male masine, Mi smo imali malu masinu za sivanje pa smo sasili samo jednu posteljinu i to je to, ako vec hoces da kupis onda obavezno proveri da li je ono što drži donji konac od plastike ili od metala, ako je od plastike ne kupuj. Mislim da je bolje da sačekaš još malo pa da kupiš neku veću kvalitetniju mašinu nego da kupiš to malo s.....
 
Ne bih kupovala tu mini masinu. Zvuci mi nekako neozbiljno, mada necu da gresim dusu jer nisam imala iskustva. Imam normalnu masinu, bagatovu. Mora malo da vidi majstora zbog endlarice koja ne radi, ali je ne bih menjala za neki minjak za sivenje.

Moja mama ima tu bagatovu dok je dobro videla pa je šila. Sad ne vidi dobro pa i ne pokušava, a mašina stoji. Izgleda kao neki ormarić/komoda, evo ovako:
(ovo nije naša nego sa neta, ali imamo isti parket, radijator i tepih, z:shock: zavese su malo drugačije)
Sada na njoj odozgo stoje saksije sa ljubičicama dok ne prođe zima
slika-BAGAT-sivaca-masina-kabinet-200772x640.jpg
 
Moja mama ima tu bagatovu dok je dobro videla pa je šila. Sad ne vidi dobro pa i ne pokušava, a mašina stoji. Izgleda kao neki ormarić/komoda, evo ovako:
(ovo nije naša nego sa neta, ali imamo isti parket, radijator i tepih, z:shock: zavese su malo drugačije)
Sada na njoj odozgo stoje saksije sa ljubičicama dok ne prođe zima
slika-BAGAT-sivaca-masina-kabinet-200772x640.jpg

Sad si me podsetila na moju pokojnu baku. Ona je imala takvu komoda-masinu. Posle je moja mama uzela jer jo je bilo zao. Mislim a je jedno 20 godina premestala tamo-vamo (jer u zivotu nije nista sila na masini) i da je na kraju ipak prodala ili dala nekome...
 
Mogu vam reci da sam se ipak odlucila za kupovinu mini sivace masine. Mogi reci da je super. Naravno, za mene je odlicna jer nemam blage veze sa sivenjem. Nema neke napredne operacije koje su potrebne za sivenje garderobe, ali za 2000 dinara i za sivenje jednostavnih decijih kostima, posteljine i porubljivanje je odlicna.
Normalno, ako ste ikada koristili pravu masinu za sivenje ovu nemojte nikako kupovati.
neka ti je sa srecom,i u zdravlju da je koristis!

p.s.i da ne pocnes da nam se zalis na njen rad posle nekog vremena
 
Bila sam u prilici da vidim tu mini mašinu. Ona šije samo jednim koncem, kao kad heklaš lančić. Takav štep sam viđala na džakovima s brašnom ili šećerom. Kad povučeš konac, ceo štep se opara. Ne bih ja to kupovala ni za 200 dinara. Šta bih s njom?
 
Zna li neko da mi objasni razliku izmedju Endlerice, Iberdek i Overlock masine?

Endlarica je mašina koja seče ,spaja i obrađuje mateterijal. Postoje endlarice sa 3 ,4 i 5 konaca.Obrada materijala ili komada odeće na kraju spajana ima izgled veza ,materijal se ne osipa, i kada se komad odeće izvrne sve izgleda pedantno.Koristi se za sve materijale,i fiksne(trevire,štofove tanje,uglavnom bez mnogo elastina,teksas),i one pamučne od kojih se na primer šiju trenerke ,duksevi itd.
Iberdek je specijalna mašina koja se koristi isključivo u pamučariji,i najčešće kao porub odevnog komada, na rukavima duksa ,nogavicama trenerke.Međutim koristi se i kao ukrasni štep na licu odevnog komada,oko vrata (ima 2 igle),oko rukava.Postoje takozvani iberdek prepletači koji imaju istu funkciju kao obični ,ali oni daju prelep ukrasni vez na licu odevnog komada ,oko ramena ,na nekim delovima džepa itd.Običan iberdek ima 3 konca ,a prepletač 8 konaca i oba imaju 2 igle.
Overlok je mislim ,nisam sigurna ,endlarica.:lol:
 
imam tristar mini mašinu za šivenje, ima li je ko?
da li neko zna u kakvom odnosu treba da budu gornji i donji konac? kako bi krenula da šije.
ja sam ubacio donji konac i on proviruje kroz jedan mali otvor, dok gornji prolazi kroz iglu, međutim kad krenem da gazim pedalu igla lepo ide gore dole, ali ne šije...
 
švalje pomozite i dalje imam problem...

"Igla kad se spusta hvata gornji konac i pravi cvor sa donjim"

kako ga hvata? kad točkićem spuštam iglu na dole, gornji konac se zavlači unutra ali ne ostvaruje kontakt sa donjim koncem. donji konac je već izašao napolje kroz otvor ispod stopice.
oba konca su 10cm napolju, bilo da ih stavim ispod ili iznad stopice neće da se povezuju kad krenem da šijem. gornji konac kao i odradi ponekad neki štep ali donji totalno ne učestvuje.
 

Back
Top