Posao u kanadi

F2 viza je multiple entry viza - znaci da mozes neograniceno puta da udjes (i izadjes) iz USA... naravno, dok ti viza ne istekne.
Nikakvi novi papiri ti ne trebaju... samo da pokazes da imas F2 vizu u pasosu.

Ako hoces da ovo bude iz zvanicnih/pouzdanih izvora - cisto da bi bio 100% siguran, nazovi US ambasadu (mozes US ambasadu u BG: +381 (0)11 361 9344) i pitaj ih.
 
Ja sam u istoj fazi kao i ti. Apliciramo na otvorene konkurse, saljemo resume u firme, pa valjda ce da nam se posreci. U kontaktu sam sa CCIC konsultantom. Naime, to ne ide bas tako brzo, potrebno puno vremena i strpljenja. I moras uvek biti informisan
 
Posao u Kanadi se ne moze naci ako niste u zemlji. Naime, tako se ovde ne zaposljava, cak ni ne zaposljavaju Kanadjane koji zive u drugoj provinciji. Jednostavno, morate biti u istom gradu pa da nadjete posao. Ja bih vam strogo savetovao da idete nekim drugim putem jeli je ovo gubljenje vremena.
 
Posao u Kanadi se ne moze naci ako niste u zemlji. Naime, tako se ovde ne zaposljava, cak ni ne zaposljavaju Kanadjane koji zive u drugoj provinciji. Jednostavno, morate biti u istom gradu pa da nadjete posao. Ja bih vam strogo savetovao da idete nekim drugim putem jeli je ovo gubljenje vremena.

Hvala!
Ako sam dobro shvatila na osnovu ovoga sto si napisao ti si vec u Kanadi.Kad si otisao i na koji fazon?Cime se bavis?Jel ti bilo tesko da nadjes posao kad si otisao?
 
Hvala!
Ako sam dobro shvatila na osnovu ovoga sto si napisao ti si vec u Kanadi.Kad si otisao i na koji fazon?Cime se bavis?Jel ti bilo tesko da nadjes posao kad si otisao?

Ja sam vec dugo u Kanadi. Ja sam imao sponzore koji su za mene garantovali pa sam otisao tim putem.

Posao ovde je uzasno tesko naci, ali tako je svuda u svetu. Zavisi takodje kakav posao. Ja licno ne radim za nikoga vec duze vreme (radim za sebe). To mi se najvise isplati jeli bi ovako zaradjivao malo vise od minimalca iako sam zavrsio Univerzitet u Kanadi. Licno smatram da ako imas malo mozga, najbolje je otvoriti svoj Biznis. Ipak je ovo kakav-takav kapitalizam :) Vecina nasih ljudi dodje ovde i misli da ce lepo da opstane zradjujuci deset dolara na sat, i uz to izaberu najskuplje gradove da se odsele (Toronto i Vankuver). Realno, deset dolara ovde je granica siromastva.

Licno i iskreno, meni je odavno vec dosta Kanade :) inameravam da se uskoro selim u Aziju a ko zna, mozda i u Beograd. Odlicno sam upoznat sa zivotom u Montrealu i Torontu pa ako ne nesto zanima, pitaj.
 
Ja sam vec dugo u Kanadi. Ja sam imao sponzore koji su za mene garantovali pa sam otisao tim putem.

Posao ovde je uzasno tesko naci, ali tako je svuda u svetu. Zavisi takodje kakav posao. Ja licno ne radim za nikoga vec duze vreme (radim za sebe). To mi se najvise isplati jeli bi ovako zaradjivao malo vise od minimalca iako sam zavrsio Univerzitet u Kanadi. Licno smatram da ako imas malo mozga, najbolje je otvoriti svoj Biznis. Ipak je ovo kakav-takav kapitalizam :) Vecina nasih ljudi dodje ovde i misli da ce lepo da opstane zradjujuci deset dolara na sat, i uz to izaberu najskuplje gradove da se odsele (Toronto i Vankuver). Realno, deset dolara ovde je granica siromastva.

Licno i iskreno, meni je odavno vec dosta Kanade :) inameravam da se uskoro selim u Aziju a ko zna, mozda i u Beograd. Odlicno sam upoznat sa zivotom u Montrealu i Torontu pa ako ne nesto zanima, pitaj.

Zanima me svasta prosto neznam odakle bi pocela sa pitanjima,al da te nesmaram puno pitacu ono sto mi je najvaznije:Kakve su sanse da mi pomognes oko potvrde za posao,verovatno znas da kad se potvrda overi od strane Human Resources and Skills Development Canada(Service Canada), opcija Arranged Employment Opinion confirmation a ne labour market opinion poslodavac nije duzan posle da zaposli tu osobu kojoj je izdao tu potvrdu.
Konkretno nas slucaj treba nam potvrda za sistem administratora il nesto slicno.Ako ima neke sanse da nam pomognes objasnila bi ti sve detaljnije da sad nesmaram.
Mi smo isto razmisljali o sopstvenom biznisu kad dodjemo tamo al otom potom.
Cim se ti konkretno bavis?Koji biznisi su dobri za pokrenuti kad se stigne tamo.
 
Zanima me svasta prosto neznam odakle bi pocela sa pitanjima,al da te nesmaram puno pitacu ono sto mi je najvaznije:Kakve su sanse da mi pomognes oko potvrde za posao,verovatno znas da kad se potvrda overi od strane Human Resources and Skills Development Canada(Service Canada), opcija Arranged Employment Opinion confirmation a ne labour market opinion poslodavac nije duzan posle da zaposli tu osobu kojoj je izdao tu potvrdu.
Konkretno nas slucaj treba nam potvrda za sistem administratora il nesto slicno.Ako ima neke sanse da nam pomognes objasnila bi ti sve detaljnije da sad nesmaram.
Mi smo isto razmisljali o sopstvenom biznisu kad dodjemo tamo al otom potom.
Cim se ti konkretno bavis?Koji biznisi su dobri za pokrenuti kad se stigne tamo.

Ja radim samo za sebe, tj. nemam nikakve radnike. Ovde imaju 3 vrste kompanija koje mozes da otvoris, self employed (covek koji radi za sebe kao ja), partnership (dvoje ljudi) ili Corporation (gde vodis pravu kompaniju gde si sef i placas ljude). Na zalost posto radim samo za sebe, ne mogu da pisem potvrde i zaposljavam, ali najiskrenije i da imam korporaciju, cisto sumnjam da bi moglo nesto da se tako ucini. Zahtev HR Kanade je da se zaposljavaju ljudi koji apsolutno ne mogu da se nadju u Kanadi. Ako ti neko izda potvrdu na primer za System Administratora to nece upaliti zato sto ima hiljade takvih Kanadjana koji cekaju posao ovde.

http://passportal.net/canada-high-demand-jobs.aspx
 
Ja radim samo za sebe, tj. nemam nikakve radnike. Ovde imaju 3 vrste kompanija koje mozes da otvoris, self employed (covek koji radi za sebe kao ja), partnership (dvoje ljudi) ili Corporation (gde vodis pravu kompaniju gde si sef i placas ljude). Na zalost posto radim samo za sebe, ne mogu da pisem potvrde i zaposljavam, ali najiskrenije i da imam korporaciju, cisto sumnjam da bi moglo nesto da se tako ucini. Zahtev HR Kanade je da se zaposljavaju ljudi koji apsolutno ne mogu da se nadju u Kanadi. Ako ti neko izda potvrdu na primer za System Administratora to nece upaliti zato sto ima hiljade takvih Kanadjana koji cekaju posao ovde.

http://passportal.net/canada-high-demand-jobs.aspx

Meni treba za supruga potvrda jer je on nosilac aplikacije.
Po zanimanju je profesor informatike,a srednju je zavrsio elekrotehnicku-elektrotehnicar elektronike,sta mislis kakav bi posao mogao tamo da radi,za sta bi mogli da trazimo potvrdu jer nema naseg zanimanja na spisku NOC tako da jedino ako dobijemo potvrdu imamo sanse.Radio je u velikoj firmi materijalno knjigovodstvo i kao sistem administrator,a posle otvorio knjizaru i radi samostalno par godina.Engleski zna dobro i jos usavrsava.
Hvala puno!
 
Meni treba za supruga potvrda jer je on nosilac aplikacije.
Po zanimanju je profesor informatike,a srednju je zavrsio elekrotehnicku-elektrotehnicar elektronike,sta mislis kakav bi posao mogao tamo da radi,za sta bi mogli da trazimo potvrdu jer nema naseg zanimanja na spisku NOC tako da jedino ako dobijemo potvrdu imamo sanse.Radio je u velikoj firmi materijalno knjigovodstvo i kao sistem administrator,a posle otvorio knjizaru i radi samostalno par godina.Engleski zna dobro i jos usavrsava.
Hvala puno!

Svako vece dobijam telefonske pozive od nasih ljudi iz Vankuvera da mi uvaljuju neke telefonske planove i takodje neki casopis `Kisobran`. Eto, to radi vecina nasih ljudi u Vankuveru. U pocetku, sanse za neki posao su bukvalno nikakve. Treba ce ti godine dok ne upalis sistem, pa ni onda nece biti lako. Ima toliko ljudi iz istocne evrope koji imaju doktorate, pa rade za minimalac. Uazsno je tesko. Verovala ili ne, i ovde se vecina poslova dobija preko veze ili jako velikim radom. Licno, ja sam lenj :) i nasao sam alternativu gde radim za sebe sto bih mozda bilo i najbolje za vas posebno ako ti suprug radi sa kompjuterima. Alternativno, sa dobrim Engleskim jezikom, mogao bi u pocetku da nadje posao u vecim prodavnicama elektronike kao na pr. FutureShop i BestBuy. Ne preporucujem da tu pravi karijeru, ali to bih bio pocetni korak.

Za preporuku ce biti jako tesko, da ne kazem nemoguce, ali treba da shvatis jednu stvar. Kanadjani su lenji i nece nista da se muce ako ne treba. Treba se ucepiti nekome pa traziti potvrdu. Cisto sumnjam da ce moci to iz daljine. Postoji alternativa da se suprug `doskoluje` u Kanadi i dok ide u skolu pravi kontakte i kontakte.

pod kojim ste noc aplicirali? 2281?
 
Poslednja izmena:
Hvala ti,svaka informacija dobro dodje!

Nismo aplicirali jos tek cemo.
Znam da je tesko pogotovo na pocetku al posto smo i ovde krenuli od negativne 0 (kredit i dugovi) sa zivotom i bez icije pomoci pa smo uspeli da se izborimo sa svim i odemo u plus neplasim se da necemo i tamo uspeti.Cula sam da se rad ceni i ko hoce da radi da moze da napreduje to me greje jer mi se nelibimo nikakvog posla a naravno da tezimo boljem i nije nam problem ni doskolovavanje,nismo lenji ni u kom pogledu a i ja imam zavrsen fax samo sam slaba sa engleskim.
Problem je samo kako stici tamo.
 
Veliki Pozdrav Svima!!!

Pred novu godinu dobio sam od kanadskog poslodavca "Bison Transport" iz Winnipega MB ponudu za posao (vozac kamiona).
Dobio sam LMO,contract,letter i moram se pojaviti do 29.04.2013.
Putujem sa hrvatskom putovnicom i nameravam traziti work permit na kanadskoj granici.
Mene sada interesuje ako je neko tako dolazio da podeli samnom iskustva jer mi to mnogo znaci.
Dakle,sta mi je potrebno na aerodromu,kakva je procedura,kasnije kako se dalje stvari odvijaju,sta me sve ceka i na sta sve treba da sam spreman.
Ne bih zeleo nista da me iznenadi jer sam mnogo ulozio kako bih stigao tamo,zato molim vas ne stedite informacije!

Veliko HVALA!!!
 
Radna viza izdavana prosle godine vise ne za Evropljane proverite tako sto cete potrositi 600 eura i cekati i stalno slati neke dopune smesno ,ne aplicirajte dok opet ne puste

Ako mislis o Work Permit koja se izdaje na 2 godine vaznosti, procedura tece potpuno normalno, ne postoje kvote za tu vrstu dozvola
Potreban je Job Offer i LMO
Takva viza ne kosta 600 EUR (osim ako ne dajete pare nekom posredniku/advokatu), ima na sajtu Kanadske ambasade, ali recimo da je oko 150 eur.
Kada se sva trazena dokumentacija skupi, procedura traje oko 3-4 nedelje u Becu, pozovu vas telefonom na kratak intervju da vide kako vladate engleskim jezikom, i dozvolu dobijate na ulazu u Kanadu
 
Ima ako putujes sa suprugom i detetom prema slovu zakona oni imaju pravo da predaju zajedno sa tobom to je family class .Vize se ne izdaju

ja nemam takvo iskustvo, moja supruga je dobila open work permit bukvalno za nedelju dana na osnovu moje dokumentacije
jedini uslov koji mora da se ispuni je da zanimanje nosioca dozvole na NOC listi bude 0, A ili B
 

Back
Top