sporo oticanje vode iz kade...

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
...u vodi sam do članaka posle pet minuta tuširanja. Zgrada je prilično stara, gazde tvrde da otpušavaju slivnik onim gumenim čudom (stao mi mozak kako se zove :D) redovno ali ko zna šta se sve nataložilo u cevi. Hoće li pomoći da sipam u slivnik neko sredstvo za čišćenje i koje?
 
cekaj malo !

obicno negde ispod kade imas onaj "slivnik".... sa resetkom ili sitom.
Ako imas nesto slicno u kupatilu, prvo to skini i ocisti
Dok sam imao dugu kosu, tu se redovno nakupe dlake, i svaka hemija teze radi
Cevosan, cevotok, odlicno rade !!!
 
cekaj malo !

obicno negde ispod kade imas onaj "slivnik".... sa resetkom ili sitom.
Ako imas nesto slicno u kupatilu, prvo to skini i ocisti
Dok sam imao dugu kosu, tu se redovno nakupe dlake, i svaka hemija teze radi
Cevosan, cevotok, odlicno rade !!!

Citas mi misli.
Odvrni slivnik na kadi,a imas i onu okruglu resetku na plocicama,povremeno treba da se osisti.
 
Posle svakog kupanja, proveriti da li se zadžalo nešto kose na rešetkici u kadi, pa to izvaditi.(kome je gadljivo, neka uzme malo toalet papira,pa njime neka uhvati) Čim počne malo sporije da otiče voda, sipati neki od proizvida za otpušavanje cevi, tipa cevtok, cevol.. i sl., to ne može da nagrize cevi, jer je za njih i predviđeno; ako ne uspe iz prvog puta, sipati još jednom, pa ostaviti preko noći - cevima neće biti ništa. Na uputstvu uvek piše sipati potrebnu količinu (?) a ne piše koliko je to - obično je 1/3 do 1/2 flaše.
Sona kiselina je više za čišćenje kamenca, eventualno za wc šolju, ako se nahvata na dnu.. ona se sipa isto oko 1/2 l, i ostavi 2-3 sata da deluje (to u slučaju jakog zagađenja) - ako se neki od wc sanitara koristi redovno, sona kiselina neće ni trebati.
 
Poslednja izmena:
Mi imamo neki MER cevol.
Verovatno sva ta sredstva resavaju problem, ali bih da ti skrenem paznju na zastitu. Moja tetka je zamalo ostala bez vida jer je u kupatilu u kome nema prozora stavila nesto od tih sredstava i sipala vrucu vodu. Ocni lekar je rekao da je pravo cudo da nije gore prosla. Isplaniraj tako da budes sto krace u kupatilu i ne koristi vrucu vodu.

Druga napomena, ne znam da li se to odnosi na sva ova sredstva za otpusavanje ali sam negde saznala da rastvaraju sve organske materije, tako da obavezno koristis rukavice i obratis maksimalnu paznju.

Ovo sve pisem iz posrednih saznanja, ali ipak nije lose da pripazis.
 
Mislim da je slivnik nestandardan, manjeg prečnika i sa većim rupama pa prođe sve i svašta a ne mogu da stavim onu zaštitnu plastičnu rešetkicu jer je prevelika.

Imam neku sajlu koja bi trebalo da prođe u oba smera - očistiću koliko mogu pa ću onda sipati neko sredstvo za otpušavanje. Biće valjda dovoljno.
 
Poslednja izmena:
obicno negde ispod kade imas onaj "slivnik".... sa resetkom ili sitom.
Ako imas nesto slicno u kupatilu, prvo to skini i ocisti
bez ovoga nikakam muskulo i ostala hemija ne vredi...zivim u centru beograda u staroj zgradi i znam... jednom mesecno cistis keramicko cance ispod resetke pored kade... cak i kada se tu ne nakupljaju dlake (ja stavila plasticnu mrezicu u kadu da sprecim odlazak dlaka s kose dalje) - ostane pena od tusiranja itd, od toga se napravi masa i smesa... odvratno za ciscenje, ali nezibezno gde god da zivis...
 
Sva ta hemija, ma kako se zvala, i bilo po kojoj ceni se prodavala, je na bazi masne sode - malo ublažene, da se baš ne potrujemo. Ali ne otpušava zagušene odvode! To su reklamne priče! Ona su, u stvari, predviđena da spreče zagušenje odvoda, redovnom upotrebom - što će reći, čim malo sporije otiče voda, odmah pola flaše (ako je kada) ili 1/2 (ako je umivaonik ili sudoper), i to što tamo piše 15 minuta delovanja, u stvari je bar 3 sata, a ako ne deluje, ili ne deluje dovoljno, onda "ponoviti postupak" u stvari znači - ostaviti preko noći, pa tek onda pustiti veću količinu (naglo) tople vode (ne mora vrele, ma šta pisalo na uputstvu). Tu imam samo jedno iskustvo sa sajlom, i nikada mi se više nije ponovilo, ali samo uz redovnu upotrebu, čudotvorna sredstva, poput onih u reklamama, ne postoje.:bye:
 

Back
Top