ostati u inostranstvu ili se vratiti kuci(nostalgija)

didy_:
Ja sam zensko bre :) Razvedena sam ,imam sina od 6 godina

i ti ocekujes da ce tebi i tvom detetu cvetati ruze kad ovamo dodjete.pa ti nisi normalna.to sto tebi nedostaje mozes naci gde hoces,a finansijska sigurnost razvedene zene u inostranstvu i Srbiji je nesto sasvim drugo.to su 2.razlicita pojma. ovde zena mora da ceka godine samo da joj postupak razvoda pocne.sedi gde si da si!!!
 
Mozda i nisam kompetentna za ovu temu buduciu da me nikad nista nije "vuklo" dalje... Verovatno je sve stvar prioriteta i pogleda na zivot.
Ne znam da li se vracas u manje ili vece mesto, kao sto ne znam ni kakve su tiu finansijske mogucnosti, ali generalno su drzavna obnanista prenatrpana i mnogi roditelji nisu zadovoljni brigom i negom u njima. Razmisli o ottvaranju privatnog obdanista bilo sama, bilo zajedno sa nekim. To je ono sto se tice struke...
A za neke druge stvari... ne znam za sta si zainteresovana, ali ako zelis, javi mi se pa cemo pokusati da smislimo nesto.
Pozdrav!
 
Didy_yu:
Srtrasno mi se ide kuci.Sad mi sve u Srbiji izgleda lepse nego sto realno jeste .Kad ce ovo da prodje?
Ja sam u inostranstvu 3,5 godine i prve dve mi je bilo jako tesko-nostalgija me 'ubijala',ali sad sam se vec dosta navikla tako da bi se tesko odlucila da se vratim u Beograd.A,koliko si ti dugo u tudjini?U pocetku je najgore-sve ti izgleda grozno,ljudi drugaciji,hrana ocajna,svi tvoji daleko od tebe,ali vremenom se covek navikne pogotovo ako te okolina prihvati,nadjes prijatelje,dobar posao,a onda dodje sve na svoje-veruj mi!A,gde si-u kojoj zemlji?Ja sam u Belgiji.
 
Tako je to,ko je ostao u Srbiji misli "da mi je samo da se dokopam nekog inostranstva",onaj sto ode ima problema sa privikavanjem na novu sredinu,slede razocarenja na poslu ,pa tako redom ....Ja sam na Malti i ljudi moji uopste mi se ovde ne dopada .Za odmor je ok,ali za zivot -sacuvaj boze.Mozda sam dosla u pogresnu drzavu ....
 
STANI !
Gde da se vratis?
U ovu propalu zemlju?
Nemoj se zeznuti kao ja sto sam se zeznuo pa se vratio !
Tamo sam dobio sve sto je trebalo da bi se zivelo.
Nisam poslusao kolege sa kojima sam tamo radio u firmi (nase ljude) da se ne vracam u Jugu.
Ja tvrdoglav spakujem se i vratim se!
Tada je ovde bilo doba Ante Markovica i jos se i lepo zivelo a onda ............
Izdesavalo se sve i svasta kao sto i sami znate!
A tek sta ce nam se desavati !!!
Biti patriota u ovoj zemlji to ti je kao da si sam sebe osudio na robstvo i tome slicno.
Niko ti nece reci ni hvala sta god uradis za ovu zemlju, niko ti nece pomoci da uspes u zivotu vec ce gledati da te sto vise gurne u ambis!
Ima mnogo ruznih stvari ovde koja se desavaju i koja ce se desavati.
.........itd
 
Anonymous:
011:
Didy_yu:
Srtrasno mi se ide kuci.Sad mi sve u Srbiji izgleda lepse nego sto realno jeste .Kad ce ovo da prodje?

ja zivim isto u inostranstvu i vracam se.
sve zavisi sta zelis u zivotu. znaj, da se samo hrabri mogu vratiti... a hrabre prati srece sto bi rekli stari latini.

koja budala.

Nostalgija je kao i ljubomora, bolest koju ne mozes lako izleciti. Ja sam srecan, 93. sam dosao u Asutraliju i od tada mi je sunce sinulo. Radim dobro placen inzenjerski posao, imam kucu sa sedam soba (pet spavacih), istina je da imam i kredit ali jos uvek ostane za jedan normalan zivot. Nostalgija me nije mucila nijedan tren. Ko smatra da je rodoljubivo ostati u zemlji gde je rodjen neka tako i uradi ali upamtite da je 50 godina u istoriji samo jedan tren a za nas je to pola naseg veka, a verujem da ce toliko proci dok se u toj zemlji na Balkanu ponovo bude normalno zivelo.
Sve vas pozdravljam i nebojte se "velikog" sveta jer ko je posten i vredan radnik, nece gladovati.
Pozdrav
 
didy_:
Tako je to,ko je ostao u Srbiji misli "da mi je samo da se dokopam nekog inostranstva",onaj sto ode ima problema sa privikavanjem na novu sredinu,slede razocarenja na poslu ,pa tako redom ....Ja sam na Malti i ljudi moji uopste mi se ovde ne dopada .Za odmor je ok,ali za zivot -sacuvaj boze.Mozda sam dosla u pogresnu drzavu ....

Ha,ha ... ja sam bio na Malti 2001, 9-10 meseci, ali nisam imao papire pa su me ...
Jeste malo dosadno, glup su narod, mi smo ih zvali retardi :) A van sezone je tek smor najstrasniji!
Najgore je to sto su jugovici kojih ima dosta, vecinom smradovi. Mada sam se ja navikao,nije mi se nesto islo kuci. I ja sam u pojedinim trenucima pomisljao da sam izabrao pogresnu zemlju i ocigledno jesam.
 
Otisao u inostranstvo,odlicno ziveo,vrato se nazad i pokajao se.
Sada sam ponovo u Nemackoj i super mi je ( osim devojaka, strasno mi fale nase ribe ).
Nasao sam kompromis svakih nekoliko meseci dodjem da me prodje nostalgija i da posetim stare i dobre prijatelje.
Ukoliko imas nameru da se vratis ti prvo stavi nesto para u banku, tako da od kamata mozes lepo da zivis, a onda posle eksperimentisi gde ti se vise svidja. :D
 
E pa mogu da te razumem,ja sam isto u inostranstvo,sama sam i jako bih volela da odem bar na kratko u ju.Ja sam u CH i svi bi rekli divno zavidim ti ali zivot je tako sumoran i isprogramiran do najsitnijih detalja.Nekih lepih trenutaka ovde bas i nemam osim da ne oskudevam bar za osnovne potrebe tj hranu i sl.
Umetnica :oops: :)
 

Back
Top