ostati u inostranstvu ili se vratiti kuci(nostalgija)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: ostati u inostranstvu ili se vratiti kuci(nostalgija)

Didy_yu
    Guest

Podrazumevano ostati u inostranstvu ili se vratiti kuci(nostalgija)

Srtrasno mi se ide kuci.Sad mi sve u Srbiji izgleda lepse nego sto realno jeste .Kad ce ovo da prodje?

Guest

Podrazumevano Re: ostati u inostranstvu ili se vratiti kuci(nostalgija)

Citat Original postavio Didy_yu
    Srtrasno mi se ide kuci.Sad mi sve u Srbiji izgleda lepse nego sto realno jeste .Kad ce ovo da prodje?
    jesi ozenjen?

didy_
    Guest

Podrazumevano

Ja sam zensko bre Razvedena sam ,imam sina od 6 godina

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio didy_
    Ma sedi tamo sestro slatka sta ces ovde. Lepo si rekla da ti izgleda bolje nego sto realno jeste. Nemas pojma sta bi neki sve dali da mogu otici preko i na sta sve nisu spremni da to postignu.Moj ti je savet NE MRDAJ!!! Moze ono za odmor samo ali stalno nikako.

Guest

Podrazumevano

i ti ocekujes da ce tebi i tvom detetu cvetati ruze kad ovamo dodjete.pa ti nisi normalna.to sto tebi nedostaje mozes naci gde hoces,a finansijska sigurnost razvedene zene u inostranstvu i Srbiji je nesto sasvim drugo.to su 2.razlicita pojma. ovde zena mora da ceka godine samo da joj postupak razvoda pocne.sedi gde si da si!!!

rado bih bio tvoj gost
    Guest

Podrazumevano

a da ja dođem malo kod tebe, pa ću natenane da ti ispričam kako je ovde (da te mine nostalgija).
    znaš ono "proleće je a ja živim u Srbiji"

011
    Guest

ja zivim isto u inostranstvu i vracam se.
    sve zavisi sta zelis u zivotu. znaj, da se samo hrabri mogu vratiti... a hrabre prati srece sto bi rekli stari latini.

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

bilo bi divno kada bi se svi vratili, ali.....

Guest

Podrazumevano

ja se vracam definitivno ,a sta ce biti posle videcemo Mozda bi bilo pametno da vec sad pocnem da trazim posao.Vaspitacica sam po struci pa ako neko nesto zna,javite.Pozdrav svima

didy_
    Guest

Podrazumevano

ovo sam bila ja

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano dobrodosla!

Mozda i nisam kompetentna za ovu temu buduciu da me nikad nista nije "vuklo" dalje... Verovatno je sve stvar prioriteta i pogleda na zivot.
    Ne znam da li se vracas u manje ili vece mesto, kao sto ne znam ni kakve su tiu finansijske mogucnosti, ali generalno su drzavna obnanista prenatrpana i mnogi roditelji nisu zadovoljni brigom i negom u njima. Razmisli o ottvaranju privatnog obdanista bilo sama, bilo zajedno sa nekim. To je ono sto se tice struke...
    A za neke druge stvari... ne znam za sta si zainteresovana, ali ako zelis, javi mi se pa cemo pokusati da smislimo nesto.
    Pozdrav!

LARA CROFT
    Guest

Ja sam u inostranstvu 3,5 godine i prve dve mi je bilo jako tesko-nostalgija me 'ubijala',ali sad sam se vec dosta navikla tako da bi se tesko odlucila da se vratim u Beograd.A,koliko si ti dugo u tudjini?U pocetku je najgore-sve ti izgleda grozno,ljudi drugaciji,hrana ocajna,svi tvoji daleko od tebe,ali vremenom se covek navikne pogotovo ako te okolina prihvati,nadjes prijatelje,dobar posao,a onda dodje sve na svoje-veruj mi!A,gde si-u kojoj zemlji?Ja sam u Belgiji.

didy_
    Guest

Podrazumevano

Tako je to,ko je ostao u Srbiji misli "da mi je samo da se dokopam nekog inostranstva",onaj sto ode ima problema sa privikavanjem na novu sredinu,slede razocarenja na poslu ,pa tako redom ....Ja sam na Malti i ljudi moji uopste mi se ovde ne dopada .Za odmor je ok,ali za zivot -sacuvaj boze.Mozda sam dosla u pogresnu drzavu ....

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Nikad. Pa ni tad.

gosca iz Evrope
    Guest

Podrazumevano

Nikad, jeste. Zato se lepo spakuji i vrati, i nemoj vise da nam kukas! Mnogo ste mi, bre ljudi dosadni! Kome nije dobro, neka se slobodno vrati, sta tu ima da se diskutuje toliko?

Guest

Citat Original postavio 011
    sve zavisi sta zelis u zivotu. znaj, da se samo hrabri mogu vratiti... a hrabre prati srece sto bi rekli stari latini.
    koja budala.

S.E.Asia
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio gosca iz Evrope
    Nikad, jeste. Zato se lepo spakuji i vrati, i nemoj vise da nam kukas! Mnogo ste mi, bre ljudi dosadni! Kome nije dobro, neka se slobodno vrati, sta tu ima da se diskutuje toliko?
    Ta nemojte se srditi; Nije lako ni ostati, ni vratiti se. Ima pravo zena da pita, mozda joj bude lakse kad malo popricamo...

povratnik
    Guest

Podrazumevano

STANI !
    Gde da se vratis?
    U ovu propalu zemlju?
    Nemoj se zeznuti kao ja sto sam se zeznuo pa se vratio !
    Tamo sam dobio sve sto je trebalo da bi se zivelo.
    Nisam poslusao kolege sa kojima sam tamo radio u firmi (nase ljude) da se ne vracam u Jugu.
    Ja tvrdoglav spakujem se i vratim se!
    Tada je ovde bilo doba Ante Markovica i jos se i lepo zivelo a onda ............
    Izdesavalo se sve i svasta kao sto i sami znate!
    A tek sta ce nam se desavati !!!
    Biti patriota u ovoj zemlji to ti je kao da si sam sebe osudio na robstvo i tome slicno.
    Niko ti nece reci ni hvala sta god uradis za ovu zemlju, niko ti nece pomoci da uspes u zivotu vec ce gledati da te sto vise gurne u ambis!
    Ima mnogo ruznih stvari ovde koja se desavaju i koja ce se desavati.
    .........itd

Aktivan član didy_yu (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Ma polako bre ,ja svakako dolazim u maju,a posle ....mogu ja i da se vratim na ovo grozno ostrvce

iz Australije
    Guest

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio 011
    koja budala.
    Nostalgija je kao i ljubomora, bolest koju ne mozes lako izleciti. Ja sam srecan, 93. sam dosao u Asutraliju i od tada mi je sunce sinulo. Radim dobro placen inzenjerski posao, imam kucu sa sedam soba (pet spavacih), istina je da imam i kredit ali jos uvek ostane za jedan normalan zivot. Nostalgija me nije mucila nijedan tren. Ko smatra da je rodoljubivo ostati u zemlji gde je rodjen neka tako i uradi ali upamtite da je 50 godina u istoriji samo jedan tren a za nas je to pola naseg veka, a verujem da ce toliko proci dok se u toj zemlji na Balkanu ponovo bude normalno zivelo.
    Sve vas pozdravljam i nebojte se "velikog" sveta jer ko je posten i vredan radnik, nece gladovati.
    Pozdrav

Srcko
    Guest

Podrazumevano

Tako je to,ko je ostao u Srbiji misli "da mi je samo da se dokopam nekog inostranstva",onaj sto ode ima problema sa privikavanjem na novu sredinu,slede razocarenja na poslu ,pa tako redom ....Ja sam na Malti i ljudi moji uopste mi se ovde ne dopada .Za odmor je ok,ali za zivot -sacuvaj boze.Mozda sam dosla u pogresnu drzavu ....
    Ha,ha ... ja sam bio na Malti 2001, 9-10 meseci, ali nisam imao papire pa su me ...
    Jeste malo dosadno, glup su narod, mi smo ih zvali retardi A van sezone je tek smor najstrasniji!
    Najgore je to sto su jugovici kojih ima dosta, vecinom smradovi. Mada sam se ja navikao,nije mi se nesto islo kuci. I ja sam u pojedinim trenucima pomisljao da sam izabrao pogresnu zemlju i ocigledno jesam.

Primećen član
    Učlanjen
    03.09.2003.
    Reputaciona moć
    58

Procitaj "Dragi moj Petrovicu" (M.Danojlic).

Primećen član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Bio, video, ziveo i bilo mi odlicno. Onda spakovao kofere i vratio se. Shvatio sam da tamo napravim nesto u zivotu treba mi deset puta vise truda. Sva sreca ovde sam nasao odlican posao tako da nisam pogresio. Gledam neke svoje kolege, da sam na njihovom mestu tesko bih se kajao.

Guest

Podrazumevano

Otisao u inostranstvo,odlicno ziveo,vrato se nazad i pokajao se.
    Sada sam ponovo u Nemackoj i super mi je ( osim devojaka, strasno mi fale nase ribe ).
    Nasao sam kompromis svakih nekoliko meseci dodjem da me prodje nostalgija i da posetim stare i dobre prijatelje.
    Ukoliko imas nameru da se vratis ti prvo stavi nesto para u banku, tako da od kamata mozes lepo da zivis, a onda posle eksperimentisi gde ti se vise svidja.

Guest

E pa mogu da te razumem,ja sam isto u inostranstvo,sama sam i jako bih volela da odem bar na kratko u ju.Ja sam u CH i svi bi rekli divno zavidim ti ali zivot je tako sumoran i isprogramiran do najsitnijih detalja.Nekih lepih trenutaka ovde bas i nemam osim da ne oskudevam bar za osnovne potrebe tj hranu i sl.
    Umetnica ops:

Slične teme

1. nostalgija
    Autor 16121953 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2007., 22:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •