Audio pojačalo
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Audio pojačalo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Exclamation Audio pojačalo

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-komponenta-vsx-418k.htmlJako sam zainteresovan za kupovinu ovog pojačala dobro bi mi došla pomoć u vidu šeme da vidim dal je ono što piše stvarna snaga ili je reklama.pre tri meseca sam kupio neko japansko pojačalo navodno 500W,kad sam otvorio ono dva integralna kola po 50W izlaz.Pa nebi da jpš jednom prođem isto.Na linku imate šta je napisano o njemu ali nepiše njegov broj fabrički(serija) nego kataloški broj.Ako neko može da mi pomogne oko ovoga.Vidi sliku pojačala.

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Audio pojačalo

Jednostavno...pogledaj nazad kod konektora za 220 V, pise 280 W. Sad ako pretpostavimo da vecina pojacala radi u B-klasi iskoristenja 50-60 % mozes izracunati koliko je pravih wati unutra ( 154 : 4 kanala = 38,5 ) Ova racunica ne mora biti potpuno tacna, ali evo nek me neko ispravi. U svakom slucaju daleko ispod 100 w po kanalu. A imas i samo 1 opto ulaz, za razliku od Kenwooda ( potrosnja 250 W ) koji je jeftiniji za 2000 din. Btw.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Ako si gledao onde na tehnomaniji po tvome koji misliš da bi imao pravu snagu kao što piše.Onde ih ima dosta na koji se kenwood mislio?

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Većina tih audio video rekordera deklariše tzv muzičku snagu u zavisnosti od broja zvučnika. Zašto ti treba pojačalo od 500W, to je ogromna snaga, ako pričamo o kućnim varijantama, drugo moraš da znaš da povećanje snage sa 50W na 100W ne znači i povećanje jačine zvuka za duplo. Zbog svega ovoga definisani su pojmovi kao: decibel, osjetljivost zvučnika, RMS power itd. Ako te zanima mogu objasniti, ako samo želiš da kupiš navedi za koliko para, pa da vidimo.

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Ovaj puca od snage i kvaliteta, ali naravno i košta
    http://www.ultimateavmag.com/avreceivers/508yam11/index5.html

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Hoću da kad dodjem u selo pustim muziku da čuje celo selo.Ne razumem jel ovaj u američkim dolarima neznam koliko je u evrima ali nije mi jasno šta ima kad toliko košta.Meni bi bio dobar mislim i od 200W ali stvarni izlaz a ne muzička snaga.Ali naravno i da je povoljno recimo do 300 jevrića.
    Poslednji put ažurirao/la loznicanin : 10.10.2008. u 19:50

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Slažem se sa predhodnikom, ali ni Pionir ni Kenwood ti nisu za selo. To je za ljude kojima je već pun...i hoće onako, za po kući ali da korektno "svira".
    Ono što tebi treba zove se "izlazno pojačalo" ili u žargonu "snagaš". Sa predpojačalom se zove "integralno" u smislu objedinjeno, a ne tranzistori-integralci. To onda i košta, ali je cena fokusirana na snagu. E, onda si Car.
    Zvucnike biras prvo po brendu, cisto zbog garancije kvaliteta, onda po podatku o osetljivosti ( db ), pa tek onda snaga, jer se već podrazumeva min. 100-200 W. Akcenat je da podatak o db bude sto veći. Min. 90 db. Ali onda komšiji stvarno može da crkne krava !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Pa šta mi predlažete stavite neki link ili naziv i gde ga ima.

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

http://images.google.com/imgres?imgu...%3Den%26sa%3DN
    Mada...imam i ja jednog snagasa za 150 EU. Radi se o korektnoj replici legendarnog QUAD 405. Pravljen je posebno za zurke i zesci rezim rada. 2 X 100 W, trafo 500 W, fabricka kutija...
    Poslednji put ažurirao/la A-man : 12.10.2008. u 14:05

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Da ovde ima svašta ali su cene ogromne.Nisam dobro razumeo za tog snagaša od 150 EU jel ga ti prodaješ ne vidjo ga na onoj stranici.?

Slične teme

1. ATTILA AUDIO pojacalo
    Autor rockerbgd u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2008., 09:44
  2. Pojačalo?
    Autor lima u forumu Multimedija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2006., 01:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor