komp ide u stand by ......
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: komp ide u stand by ......

Početnik Kotezanac (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano komp ide u stand by ......

Otisla ploca i jedna memorija...zamenjeno uzeta msi k9 neo V3 i 2 kingstona po giga na 800mhz. Problem sledeci---osle određenog vremena komp ode u stb mode sam od sebe ili samo tako izgleda jer radi lampica od napajanja (zelena koja blinka sve vreme ) i nemoguce ga je vratiti nazad,Problem delimicno resavam time sto cupam kabl iz struje (resetijem napajanje preko klik klak prekidaca na njemu).Posle toga startujem komp normalno od pocetka na start dugme. Nije temperatura proveravao sve vreme preko everesta.da li moze da bude problem u napajanju da je ono u proslom slucaju propustilo malo vecu struju sto je prouzrokovalo pucanje ploce i jedne memorije pa sad ono nesto brljavi. Hvala na pomoći

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: komp ide u stand by ......

odgovor ti lezi u ram memoriji. to se i meni desavalo,posto mi je prsla ram memorija i onda mi je kom brljavio isto kao i tebi samo sto ja moje napajanje nisam vadio kad se to desi nego samo restartujem komp na prekidac na kucistu. uzmi proveri da li ti je crkla ram memorija ili maticna ploca posto sam cuo da moze da bude i do maticne ploce pa da komp takodje pobrljavi i zbog toga. sad cu da ti objasnim kako to sve da proveris!!! uzmi otvori kuciste tvog kompjutera i prvo proveri u kakvom ti je stanju ram memorija. pogledaj da li ima nesto crno na njoj ili da li se oseca da mirise na zagorelo tj trulo. ako nije do toga onda proveri maticnu plocu takodje na isti nacin. ako ne budes video da postoji neki problem ni kod jednog ni kod drugog modula tj da nema nista crno ili da se ne oseca onda znaci da ti je crklo kolo koje sluzi za napajanje ta 2 modula koje se nalazi unutar maticne ploce ili ram memorije. tada ti nema spasa nego da kupis nove. nadam se da ce ti ovo pomoci. i javi mi sta si uradio.

P.S TAKODJE MOZE DA SE DESI DA TI NIJE CRKLO NI JEDNO NI DRUGO NEGO DA SAMO POSTOJI VARIJANTA DA TA DVA MODULA NISU KOMPATABILNA. ZA TO MORAS DA SE OBRATIS U NEKOM SERVISU POSTO SE JA NE RAZUMEM U TO JER NIKADA NISAM UMEO DA SPOJIM NESTO DA BUDE KOMPATABILNO KAD SAM SAM CAPRKAO OKO SVOG KOMPA
    Poslednji put ažurirao/la debugger : 10.10.2008. u 14:16

Zainteresovan član gashpar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

E ovako:
    1. posto ti je i maticna i RAM nov, neverujem da su crkli!!!! Idi u BIOS i idi na load setup difolt(tako nekako pise) Ako je posle svega sve uredu ne diraj nista vise, a ako ne uspe...
    2.Reinstaliraj drajvere od maticne,a ako nije ni to
    3.Izvadi ram memoriju i sa papirom od novina (tamo gde nema slova ili ikakve stampe) istrljaj pinove na memoriji, a ako nije ni do toge eeeeeeeeeeeee ***....
    Pune srece...Pozzz

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio gashpar Pogledaj poruku
    E ovako:
    1. posto ti je i maticna i RAM nov, neverujem da su crkli!!!! Idi u BIOS i idi na load setup difolt(tako nekako pise) Ako je posle svega sve uredu ne diraj nista vise, a ako ne uspe...
    2.Reinstaliraj drajvere od maticne,a ako nije ni to
    3.Izvadi ram memoriju i sa papirom od novina (tamo gde nema slova ili ikakve stampe) istrljaj pinove na memoriji, a ako nije ni do toge eeeeeeeeeeeee ***....
    Pune srece...Pozzz
    ne verujem da je to....bolje je da proba ovo sto sam mu ja rekao...garant mu je crkao ili ram ili matichna

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vidi kako ti je podeseno u power opshnns
    stavi na olvejz on
    mozda je tako neka glupost
    ja uvijek od toga krenem

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio bezzzimeni Pogledaj poruku
    vidi kako ti je podeseno u power opshnns
    stavi na olvejz on
    mozda je tako neka glupost
    ja uvijek od toga krenem
    Proveri prvo ovo ,softverske probleme ,hardware na kraju ako nije do softw

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Proveri prvo ovo ,softverske probleme ,hardware na kraju ako nije do softw
    pa tesko da je do software-a...retko kad se to desava ali dobro u svakom slucaju sve treba proveriti

Zainteresovan član teratino (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Hej, moj drug je imao isti problem, ali se deshavao samo na jednom user accountu. svaki put kad se logonuje poslije 5 sec komp podje u stand by...

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio teratino Pogledaj poruku
    Hej, moj drug je imao isti problem, ali se deshavao samo na jednom user accountu. svaki put kad se logonuje poslije 5 sec komp podje u stand by...
    xm...to moze da se desi i da je do napajanja...ima i toga..posto je mog druga zezalo napajanje a mi smo mislili da je nesto drugo

Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

otkrio sta je problem (do duše posle 2 neprospavane noći) kabl preko koga je kablovska tv povezana za tv kartu je problem. Tv karta radi normalno ali cim radi oko 20-30 min komp ode u hibernaciju.Kada sam izvadio antenski kabl (pre 3 dana) sve se normalizovalo i evo 3 dana radi bez problema po ceo dan.E sad u cemu je fora ne znam ali je ovo definitivno pomoglo.Tv karta je 100% ispravna bila je kod drugara ceo dan u kompu i sve normalno sljaka
    Poslednji put ažurirao/la Kotezanac : 11.10.2008. u 20:39

Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hvala svima na savetima!

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Kotezanac Pogledaj poruku
    otkrio sta je problem (do duše posle 2 neprospavane noći) kabl preko koga je kablovska tv povezana za tv kartu je problem. Tv karta radi normalno ali cim radi oko 20-30 min komp ode u hibernaciju.Kada sam izvadio antenski kabl (pre 3 dana) sve se normalizovalo i evo 3 dana radi bez problema po ceo dan.E sad u cemu je fora ne znam ali je ovo definitivno pomoglo.Tv karta je 100% ispravna bila je kod drugara ceo dan u kompu i sve normalno sljaka
    mora da si na necemu spalio cip..ili na tv karti ili na kablu..nesto jeste

Slične teme

1. Stand by
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 24.03.2009., 00:19
  2. Stand By
    Autor uytuytuyt u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.04.2006., 22:43
  3. Stand By???
    Autor pufek u forumu Operativni sistemi