Program u VB za PREMERAVANJE DIMENZIJA
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Program u VB za PREMERAVANJE DIMENZIJA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Program u VB za PREMERAVANJE DIMENZIJA

[E ovako mozda sete citali neke od mojih tema o VB koje sam postavljao.Pre nego sto pocnem recu sledece : aj nisam bas pocetnik posto sam procitao jednu bas debelu knjigu o VB ( oko 560 strana ) i mnogo dobro sam savladao taj deo.E sada problem je u tome sto mi je to prvi put da programiram pa sam dosta doga i zaboravio.Naravno to znaci da trebam tu knjigu bar jos 2-3 puta procitam u duzim vremenskim razmacima.Ovo sto od vas u ovoj temi trazim da mi POMOGNETE ili DA ME USMERUTE KAKO URADITI ili PAK DA MI ODRADITE JEDAN DEO.Nista od ovoga mi ne treba za skolu ili tako nesto nego iz licnih potreba.

Jos jedan od razloga je sto nemam neke jos dodatne literature za VB da bi ga bolje savladao je u tome sto sam iz UZICA a jedina knjizara koja je imala takve knjige je bila NOLIT ali ona je zatovrena.Ima jos jedna prodavnica koja je skoro pocela da se bavi i prodajom knjiga je i PETAR PAN ali ima los izbor.

Zbog toga sam tokom cele godine skupljao pare da kupim knjige na SAJMU KNJIGA U BEOGRADU koji se odrzava ovoga meseca od 20 -26 .Savet i drugima : prosle godine sam bio sa odeljenjem ( srednja skola - 4 god ) i ima ogroman izbor svih vrsta knjiga.

E da vise ne bih polemisao o tome da predjem na problem .
    PROGRAM KOJI ZELIM DA NAPRAVIM TREBAO BI DA IZGLEDA OVAKO

Treba da ima polje za upis dimenzija : sirina i duzina u milimetrima.Onda na upisanu dimenziju formata pravi takvu belu stranicu tih dimenzija.Treba da ima pole za upis velicine slova ( 1pt,2pt,3pt ... ili u milimetrima ako moze ) - objasnicu zasta mi ovo treba.Onda treba da pravi na tom listu u svakoj koloni-da redja brojeve od 1 do 9 ukljucujuci i nulu i tako sve do kraja te kolone odnosno do kraja duzne formata-kolone.Svaka kolona se mora zavrsavati sa 0.U svakoj koloni iznad svake 0 moraju stajati brojevi od 1 pa do 10000.....,Kada sam rekao brojevi od 1 pa do 1000 mislio sam na to da kada automatcki pocne popunjavati kolonu brojevima od jedan pa koliko moze da stane-proji sa leva pa na desno.Svaka nula-na primer prva oznacava 1 (deset) druga nula oznacava ( dvadeset ) i pise broj 2 i tako dalje.U novoj koloni isto pocinje pisanjem boreva iznad nule od 1 pa nadalje.I Naravno na kraju to treba da ostampamo.

To bi bilo to.E sada zasta ovo meni treba -- > odgovor na to :

dacu jedan primerOPUNJAVANJE PRIJAVNICA SA PRIJAVU ISPITA NA VISOJ ILI FAX-u.

Ja sam sve ovo odradio ali na mnogo tezi nacin u CORL-u.Premerevao sam rastojanje svakoga slova po x i y osi od levoga gornjeg coska formata.I sve to lepo premerio da bih mogao lepo da stampam.

NADAM SE DA IMA NEKOGA DA MI POMOGNE U OVOME,
    zz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Program u VB za PREMERAVANJE DIMENZIJA

A da sto ovo meni treba i sta postizem sa ovim programom.Posto on na format kom ja zadam dimenzije ostampa brojeve po listu ja onda lako mogu da procitam dimenzije nekog polja i to bi bilo to.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Talking Re: Program u VB za PREMERAVANJE DIMENZIJA

Najbolje da uzmes COBOL za ovo :-)
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Pjer_Nis Pogledaj poruku
    Najbolje da uzmes COBOL za ovo :-)
    Aha ti si tu.Ma sto ste bre ljudi takvi ja sam vas u onoj temi lepo pitao.Pa moze da se i u COBOLU odradi ali problem je u tome sto ja o COBOLU nisam procitao ni jednu knjigu a moj otac ima sve KNJIGE na engleskom za COBOL ( idem sada u BG na sajam da nadjem knjige za njega na srpskom ) a Visual Basic knjigu sam procitao i u njemu se snalazim.

I molim vas nemojte vise pisati nista ovde sto nije vezano za temu.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Izvini ali to je bilo jace od mene. :-)
    Ja ne radim u VB, u C# bih napravio dvodimenzionalni niz sa elementima koji ti trebaju, ubacio podatke i sracunao ono sto treba da se sracuna. E sad, za stampu ti je najbolji Crystal Report koji ide uz Visual Studio (nije bas full, ali vrsi posao).
    Nego, zar ti nije najlakse da to napravis u Excelu? Ubaci formule, isformatiraj tabelu kako ti treba i udri.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

I jos nesto, nauci engleski, to ce da ti treba ne samo za programiranje nego i za zivot. U danasnje vreme je znanje engleskog nesto sto se podrazumeva samo po sebi, sutra kada budes aplicirao za posao, niko nece da te pita da li znas engleski, nego koji jos jezik znas pored njega.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

I jos nesto, nauci engleski, to ce da ti treba ne samo za programiranje nego i za zivot. U danasnje vreme je znanje engleskog nesto sto se podrazumeva samo po sebi, sutra kada budes aplicirao za posao, niko nece da te pita da li znas engleski, nego koji jos jezik znas pored njega.
    Znam ja engleski ali ne toliko dobro..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ja ne radim u VB, u C# bih napravio dvodimenzionalni niz sa elementima koji ti trebaju, ubacio podatke i sracunao ono sto treba da se sracuna. E sad, za stampu ti je najbolji Crystal Report koji ide uz Visual Studio (nije bas full, ali vrsi posao).
    Nego, zar ti nije najlakse da to napravis u Excelu? Ubaci formule, isformatiraj tabelu kako ti treba i udri.

Vidis i to nije losa ideja - nisam se toga setio ALI TO JE MNOGO DUZE I TEZE RESENJE.U VB-u kada bih isprogramirao jedino sto bi trebalo da uradim je da upisem dimenzije formata i da odaberem velicnu fonta.Naravno na kraju klik na print.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Pa nisam bas siguran sta je od ova dva duze i teze resenje. Stampanje direktno iz koda kada nemas neki podsistem za stampu ume da bude dosta zeznuto.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Pa nisam bas siguran sta je od ova dva duze i teze resenje. Stampanje direktno iz koda kada nemas neki podsistem za stampu ume da bude dosta zeznuto.
    Pa ne bih rekao.Ja pozivam windows-ov print dijalog.Barem sam tako u primerima koje sam vezbao radio.Naravno da nisam stigao do toga nivoa da umem da isprogramitam svoj program za stampu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

E zaboravo sam da glavnu stvar kazzem sto ne moze to da se izvede u Excel-u : pa zato sto bi ja za svaki format morao da pravim novu stranu u ekselu i da popunjavam svaku celiju a ima ih najmanje za popunjavanje 1000000...( za format na primer A4 ).Velicina fonta jedan a koliki je format A4 e hehehe.Dobro to bi bilo lako uraditi da ne mora iznad svake nule da ima BROJ-koja je nula po redu ----> da toga nema ha bih lepo to selektovao i prevukao do suprotnoga coska,

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Nista ja tebe ne razumem, napravi to sto treba pa ga stavi ovde kao sliku da vidimo na sta mislis.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Nista ja tebe ne razumem, napravi to sto treba pa ga stavi ovde kao sliku da vidimo na sta mislis.
    Ok.Skeniracu to i slike postaviti na net ( postvicu ovde linkove ).Pa predpostavio sam da necete bas razumeti sta hocu kazem.

E nisam skenirao.Prakticno sam uradio.Molim te skini fajl i pogledaj kako to treba da izgleda.

http://rapidshare.com/files/153540921/testprint.txt

tezak je samo 4KB-a.

A da napravio sam to u Notpadu - samo sam zaboravio da napisem sledece.Pored jednoga CHBOKS ( pise ti u tom NOTPADE fajlu za sta sluzi ) trebao bi da postoji jos jedan CHBOKS kojim ima ulogi da li ce se red zavrsavati sa nulom ( da bi to moglo program automaci razvlaci red do kraja lista ) ili bez obzira ako je izabran font 10pt on nam upisuje brojeve do kraja reda ( ne mora da se zavrsi nulom - ne razvlaci red )
    Poslednji put ažurirao/la unisoft : 13.10.2008. u 12:22

Slične teme

1. Moralna dimenzija
    Autor korali u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 10.10.2008., 17:36
  2. Samopouzdanje - druga dimenzija
    Autor Highlander4000 u forumu Žene
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 18.07.2008., 09:24
  3. 10 vs 29 dimenzija
    Autor opi u forumu Prirodne nauke