DivX player za sporiji računar
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: DivX player za sporiji računar

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano DivX player za sporiji računar

Koji DivX player mi preporučujete za jedan sporiji računar? Dakle, ne mora da bude vrhunski kvalitet slike, nego je bitno da ne secka...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Definitivno QV. Samo ne znam gde ga mozes naci.

Pozdrav,
    Tasić

[Edited by Incognito]

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Probao sam, ali nisam uspeo da ga poteram pod XP-jem? Ima li neko neki savet?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pravljenje butabilnog auto-start DivX player-a (i onako sigurno neces nesto raditi dok gledas film, pa zasto uopste podizati sistem)... Ima mnogo kombinacija, a od onih koje sam probao:

GeeXboX - Definitivno bez premca. Manje od 5 MB ... Moze da ide na CD, DVD, butabilni USB drajv, ma sta god pozelis ... Pustao sam DivX filmove na P166, 32MB RAM njime i sve je radilo besprekorno...
    - http://www.geexbox.org/ (i razne modifikacije istog: http://www.geexdb.net/ )

eMoviX, MoviX i MoviX² - Evo ti paket za sve... mozes koristiti eMoviX da napravis film/muziku koja sama sebe pokrece. Znaci, nikakva intervencija... bootujes sa CD-a, zavalis se, odgledas film, resetujes, izvadis CD, i eto tvog sistema nazad k'o da nista nije bilo. Ni klik misem ne moras da napravis. Naravno, za postojece filmove koje imas a neces da ih prerezujes tu su MoviX i MoviX². Oni su napravljeni na slicnoj filosofiji GreeXboX-a - boot-uje se sa CD-a, podigne mplayer i neki GUI za njega, i to je to... Izvadis CD, stavis svoj CD sa filmom, muzikom ili cime vec, i pustis... nista lakse... Takodje, njim mozes da pustas i DVD filmove (za razliku od eMoviX-a). Sto je najbolje, postoje i verzije za floppy disk (tj 2 ili 3), pa ako ti ploca ne podrzava boot-ovanje sa CD-a, floppy ce priteknuti u pomoc... - http://movix.sourceforge.net/

Eto, probaj pa ces videti rezultate... Brze stvari za komforno pustanje DivX-a jednostavno nema...

Primećen član ZoNi (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    GeeXboX - Definitivno bez premca. Manje od 5 MB ... Moze da ide na CD, DVD, butabilni USB drajv, ma sta god pozelis ... Pustao sam DivX filmove na P166, 32MB RAM njime i sve je radilo besprekorno...
    na sajtu pise da preporucuju P2@400MHz!

Inace, ovo me interesuje, jer sam kod drugarice (P1@266, 192MB, 4MB grafika) pokusavao mnogo toga, ali nije islo...

dakle, mislis da bi to bilo dobro resenje?

Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

GreeXboX je radio i na 166-ici provereno... Zahtevnost se odnosi na gomilu slicica i GUI dodataka (ceo izgleda kao meni igrice, a ne Linux koji kuca iza njega). Zato sam dao sajt na kome imas customize-ovano sve

U svakom slucaju, ako nece da potera GreeXboX, eMoviX ili MoviX sigurno hoce... Moj drug vec godinu dana tako gleda na svom PI 233Mhz i jos se nije ni jednom pozalio...

Proba nista ne kosta

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Pravljenje butabilnog auto-start DivX player-a (i onako sigurno neces nesto raditi dok gledas film...
    Inco, hvala ti puno. Inace, pao im je sajt, ali sam našao na netu pa sad upravo skidam. Javiću kako radi...

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Skinuo sam ISO fajl... Otvorio sa WinRar i vidim da unutra ima neka struktura foldera i subfoldera a da u ROOTu arhive ima samo jedan folder u okviru kod je sve ostalo... tamo ima i BIN folder i BOOT folder, pa sam u dilemi ŠTA od toga treba da narežem, ili prosto da ceo ISO fajl iskoristim kao imidž i narežem bez ikakvog raspakivanja? Plašim se da neće hteti tako da se bootuje jer u ROOTU praktično nema nikakvih fajlova. Help?

Primećen član ZoNi (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

sizife, snimi CEO iso fajl!

mada, i ja imam problem sa GeexBoxom: narezem ga, ali nikako nece da se bootoje!

ne znam u cemu je fora....

Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

GreeXboX je malko problematican, mada kad proradi radi k'o zmaj... Zato probaj sa MoviX-om (ili MoviX² ako imas recimo nVidia-inu karticu novije generacije jer ce podizanje X-a i nVidia-inih drajvera stvarno ubrzati stvari, a da ne pominjem izgled i interfejs)...

Sizife, nisi rekao sta pokusavas da instaliras. eMoviX ima specijalan program koji podesi config i ostalo, pa se onda reze zajedno sa filmom. Sve ostale verzije (MoviX, MoviX², GreeXboX) su ustvari 'standalone' distribucije koje se ucitaju u RAM, pa onda ubacis CD sa filmom ili cime vec (mada mozes i na istom da snimis na ostatku diska)... Dakle, ako rezes ove standalone, samo narezi ISO image iz bilo kog programa koji to podrzava (90% njih). Tako neces morati da brines o boot sektoru i ostalim stvarima, jer je sve to zapisano u ISO fajlu.

Slične teme

1. Divx Player ==> TV???
    Autor nidzesi u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.09.2005., 12:58
  2. Matrix DivX 2600 - DVD / DivX player
    Autor gost 1234 u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.05.2005., 15:28
  3. Divx player
    Autor DraskoRS u forumu Multimedija
    Odgovora: 2