Portugal priznao Kosovo

epoc

Ističe se
Poruka
2.232
125pxflagofportugalsvgwn3.png
125pxflagofkosovosvges0.png


da li to znachi vechi stepen prihvatanja kosova kao nove drzhave od strane zemalja juzhne amerike?



http://www.newkosovareport.com/200810071285/Politics/Portugal-recognizes-independent-Kosovo.html

http://ultimahora.publico.clix.pt/noticia.aspx?id=1345258
 
Poslednja izmena:
nisam ocekivala Portugal...
iznenadena...slijedi juzna amerika

:hahaha::hahaha:
ajme:dash:...meni:roll:...prvo je danas klikk počeo provaljivat (ono da imamo 20 izbornih jedinica):dash: sad ti s ovim postom:rotf: ma šta je bre ovo danas u Slavoniji:think:...šta ste danas imali na meniju za ručak:?:...mora da je neki veoma loš kulen bio...:mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

aj mi molim te objasni kakve cijela Latinska Amerika ima veze s Portugalom (osim naravno Brazila)!?:!::?:

i kako to može Portugal navest Latinsku Ameriku da glasa za Kosovo ako Španija se tvrdo protivi? :think:

aj mi to objasni...keve mi...i odoh na spawanac:idea:...jer ovo danas je stvarno prestrašno šta smo imali prilike vidjet i čitat iz slavonskog "dopisništva":hahaha::dash:
 
i jedan kratak citat ...

Portugal becomes the 22 European Union and 48 overall to recognize Kosovo. EU countries still to recognize are Cyprus, Slovakia, Spain, Greece and Romania.

Potpuno razumem tvoju radost ovim silnim priznanjima unatrag par meseci...al malo je nerealno očekivati da će Slovačka, pa i Grčka a kamoli Španija priznati Kosovo...

cenim te kao forumaša:ok: zato jer si unatoč mnogim "iživljavanjima" od strane patriJota bio podvrgnut pogotovo u početku kad si ti, kao uostalom i ja, bili maltene jedini strani forumaši (neSrbi) koji su bili na ovom forumu (ne računam one "vikend" forumaške upade) al se u nekim tvojim stavovima ipak ne slažem... eto samo da znaš:)
 
Potpuno razumem tvoju radost ovim silnim priznanjima unatrag par meseci...al malo je nerealno očekivati da će Slovačka, pa i Grčka a kamoli Španija priznati Kosovo...

cenim te kao forumaša:ok: zato jer si unatoč mnogim "iživljavanjima" od strane patriJota bio podvrgnut pogotovo u početku kad si ti, kao uostalom i ja, bili maltene jedini strani forumaši (neSrbi) koji su bili na ovom forumu (ne računam one "vikend" forumaške upade) al se u nekim tvojim stavovima ipak ne slažem... eto samo da znaš:)

ma adem je u svakom slucaju za tebe liga........nisu ti patriote krive sto si toop.:mrgreen:
 
naoružane grupe uklanjaju granične oznake na kosovu


BEOGRAD/TIRANA - Naoružane grupe sa kosovske strane srpsko-makedonske granice danas su uklanjale kamene granične oznake postavljene nedavno prilikom demarkacije granične linije koju sprovode vlasti u Skoplju i Prištini.

Televizija "Top Čenel" (Top Chanel) iz Tirane je na svom veb sajtu objavila da granične oznake uklanjaju naoružane grupe ljudi na području sela Libište.

"Obeležavanje granice koje se trenutno sprovodi ostavilo je 3.000 hektara zemlje na makedonskoj teritoriji i da bi se tome usprotivili digli su se stanovnici sela iz pogranične zone", prenela je ta televizia.

"Oni su počeli da skidaju granične oznake koje je upravo postavila međudržavna komisija. Mnogi od seljana su naoružani i maskirani i kažu da se ne boje oružanog sukoba sa snagama bezbednosti", dodaje se u izveštaju.

"Neće ovde da postavljaju kamen. Nećemo dozvoliti. Ovo je naša teritorija", izjavila je jedna naoružana osoba iz sela Libišt.

"Kosovsko-makedonska granica nije ovde. Ovu teritoriju su nam oduzeli još 1958-me i vlada nije ništa uradila da bi je ponovo uzela. Ne slažemo se sa otcepljenjem dela naše teritorije. Granica je tamo dalje, ne ovde", rekao je žitelj pograničnog sela Vehbi Džemišti.

U Libištu i u drugim pograničnim selima naoružane osobe i noću čuvaju ovaj deo teritorije koji smatraju svojim, prenosi TV "Top Čenel".


koji ste vi divlji narad
 

Back
Top