Мустафић: Орић је ухапшен због Караџића
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Мустафић: Орић је ухапшен због Караџића

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Мустафић: Орић је ухапшен због Караџића

Његовим хапшењем жели се елиминисати свака могућност да у процесу против бившег председника РС сведочи како је бошњачко руководство издало Сребреницу

Од нашег сталног дописника
    Бањалука, 7. октобра – Криминал је само параван иза којег се крију стварни разлози – издаја Сребренице – због којих је ухапшен командант сребреничке 28. дивизије Армије Републике Босне и Херцеговине Насер Орић, оценио је за наш лист Ибран Мустафић, аутор књиге „Планирани хаос”. У њој је, поред осталог, описао злочине које су бошњачки војници починили над Србима у Сребреници и њеној околини, али и криминал огромних размера којим су се бавили Орић и његови најближи сарадници.

Мустафић је, иначе, био оснивач Странке демократске акције и њен посланик у парламенту БиХ. Рат је, углавном, провео у Сребреници, после чијег пада је био заробљен, али је, посредством представника међународне заједнице, ослобођен. „Да није ухапшен и пребачен у Хаг бивши председник Републике Српске Радован Караџић, полиција Федерације БиХ, највероватније, никада не би ухапсила Насера Орића. Моја процена је да се Орићевим притварањем жели елиминисати могућност да он сведочи пред Хашким трибуналом у процесу против Караџића. Неко је, изгледа, посумњао да би Орић могао рећи све оно што зна о паду Сребренице и трагедији која је, после тога, задесила бошњачки народ у овој општини и око ње“, рекао нам је у телефонском разговору Мустафић.

Он је казао да је Орић неколико пута из Сребренице, пре њеног пада, долазио на састанке у Главни штаб Армије БиХ. „Он је био на састанцима у Главном штабу Врховне команде Армије БиХ када се одлучивало о судбини Сребренице. С обзиром на то да сви знају да је Орић надувана величина, да је као балон који се ако га неко пробуши сведе на кликер, неко је у водећим бошњачким круговима проценио да га је хапшењем најлакше ућуткати. И ја сам, због свега што знам о оном што се дешавало у Сребреници, на ветрометини. Када би, у вези са криминалом, ишта могли да ми припишу и мене би, сигуран сам, притворили. Страх ме је да нешто не измисле и за мене и да им то послужи као оправдање за хапшење и ућуткивање. Због свега тога страх ме је да је Орић у животној опасности”, забринут је Мустафић.

Наш саговорник тврди да су сви у Сарајеву од 1992. до данас „знали да је Насер Орић криминалац”, па, ипак, га нису хапсили.

Да његова процена није далеко од истине, сведоче и речи Васвије Видовић, Орићевог адвоката, која га је заступала и у процесу пред Хашким трибуналом који га је ослободио одговорности за злочине над Србима. Она је сарајевском „Дневном авазу” рекла да је „ужаснута оним што се плете” око њеног клијента. Видовићева је рекла да је „јавност обавештена о примопредаји велике количине новца” иако се радило о коверти у којој је било само 50 конвертибилних марака. Такође, казала је да је приказивана кућа „која никада није била његова”. Не желећи да износи друге детаље, Васвија Видовић је оценила да се Насер Орић „по сваку цену жели приказати као криминалац из Сребренице и закључила: „Страх ме је и помислити да све ово што се годинама догађало с њим није нимало случајно.”

Насер Орић је ухапшен 3. октобра у Сарајеву. Званично је саопштено да су он, његова бивша супруга Захида и Џермин Кадрић притворени због основане сумње да су се бавили рекетирањем, зеленашењем, недозвољеним набављањем, ношењем и држањем оружја. Одређен им је притвор до 30 дана.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Мустафић: Орић је ухапшен због Караџића

Ne znam što bi bila prepreka da svedoči ako je u zatvoru... Verovatno ima načina da svedoči iz zatvora, ili da ga doprate tamo ...

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Ne znam što bi bila prepreka da svedoči ako je u zatvoru... Verovatno ima načina da svedoči iz zatvora, ili da ga doprate tamo ...
    Bas tako.
    Fore i fazoni....Slicno je i ovuda bilo po medijima oko rasformiranja JSO i ostalih stvari...Ne rade to zbog kriminala i zlocina nego da lakse prodaju Kosovo, i te fore....
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Његовим хапшењем жели се елиминисати свака могућност да у процесу против бившег председника РС сведочи како је бошњачко руководство издало Сребреницу

Од нашег сталног дописника
    Бањалука, 7. октобра – Криминал је само параван иза којег се крију стварни разлози – издаја Сребренице – због којих је ухапшен командант сребреничке 28. дивизије Армије Републике Босне и Херцеговине Насер Орић, оценио је за наш лист Ибран Мустафић, аутор књиге „Планирани хаос”. У њој је, поред осталог, описао злочине које су бошњачки војници починили над Србима у Сребреници и њеној околини, али и криминал огромних размера којим су се бавили Орић и његови најближи сарадници.

Мустафић је, иначе, био оснивач Странке демократске акције и њен посланик у парламенту БиХ. Рат је, углавном, провео у Сребреници, после чијег пада је био заробљен, али је, посредством представника међународне заједнице, ослобођен. „Да није ухапшен и пребачен у Хаг бивши председник Републике Српске Радован Караџић, полиција Федерације БиХ, највероватније, никада не би ухапсила Насера Орића. Моја процена је да се Орићевим притварањем жели елиминисати могућност да он сведочи пред Хашким трибуналом у процесу против Караџића. Неко је, изгледа, посумњао да би Орић могао рећи све оно што зна о паду Сребренице и трагедији која је, после тога, задесила бошњачки народ у овој општини и око ње“, рекао нам је у телефонском разговору Мустафић.

Он је казао да је Орић неколико пута из Сребренице, пре њеног пада, долазио на састанке у Главни штаб Армије БиХ. „Он је био на састанцима у Главном штабу Врховне команде Армије БиХ када се одлучивало о судбини Сребренице. С обзиром на то да сви знају да је Орић надувана величина, да је као балон који се ако га неко пробуши сведе на кликер, неко је у водећим бошњачким круговима проценио да га је хапшењем најлакше ућуткати. И ја сам, због свега што знам о оном што се дешавало у Сребреници, на ветрометини. Када би, у вези са криминалом, ишта могли да ми припишу и мене би, сигуран сам, притворили. Страх ме је да нешто не измисле и за мене и да им то послужи као оправдање за хапшење и ућуткивање. Због свега тога страх ме је да је Орић у животној опасности”, забринут је Мустафић.

Наш саговорник тврди да су сви у Сарајеву од 1992. до данас „знали да је Насер Орић криминалац”, па, ипак, га нису хапсили.

а.
    Hapsenje u maticnoj drzavi nije nikakva prepreka za svedocenje u Hagu ,bas naprotiv sada ce biti sigurno dostupan ukoliko bude potrebno
    zna se sta se radi ukoliko zeli da se izbegne necije svedocenje ...
    The Show Must Go On...

Zainteresovan član 3maj001 (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    zna se sta se radi ukoliko zeli da se izbegne necije svedocenje ...

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio systemofadown Pogledaj poruku
    Bas tako.
    Fore i fazoni....Slicno je i ovuda bilo po medijima oko rasformiranja JSO i ostalih stvari...Ne rade to zbog kriminala i zlocina nego da lakse prodaju Kosovo, i te fore....

babe i zabe..........koliko si ti klinac ispran......
    ali onako ispran i zadojen,jok hapsili su jso zbog kriminala

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ako mu se desi nesretja u zatvoru znachi da je zbog svedochenja
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Slične teme

1. Ухапшен градоначелник!!!
    Autor Iraklije u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.10.2008., 13:54
  2. УХАПШЕН БОРИС
    Autor opšte dobro u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.07.2008., 23:55
  3. УХАПШЕН ЦАНЕ СУБОТИЋ
    Autor opšte dobro u forumu Politika
    Odgovora: 120