Veliki pad cena nekretnina u Beogradu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nek posvedoce sami kupci sa ovog foruma (mislim na normalne kupce koji obaraju cenu 10-20% tj. koji ne nasedaju na price....jos malo pa nestalo :) ) da su cene iz oglasa jedna velika zabluda o kojoj se javno ne govori.
Naravno, agenti ce uvek reci da se svi bukvalno otimaju oko nekog stana a svi mi normalni znamo kakva je situacija.
Posao je posao.
Pa pogledajte kako je u okruzenju. Svuda cene drasticno padaju. Nismo mi izuzetak.
Da ne govorim o kamati........
 
Zar potraznja ne diktira cene ?? To sto je kriza u SAD ,sigurno ce imati uticaja i na nas,ali kad strucnjaci kazu da nasem trzistu FALI bar 100.000 stanova, onda je jasno da ce cene jos neko vreme biti naduvane.

Pusti ti te strucnjake, proguglaj ko je to sve davao takve izjave. Ko je "palio" siroke narodne mase u stilu " kupujte sto pre, cene ce drasticno da skoce".
Razmisli kome to odgovara?

To da fali 100 000 stanova ne znaci da postoji i 100 000 kupaca, razumes........
Mozda bi izgradnja tog broja stanova resila neke probleme podstanara i slicno i u tom smislu je potrebno toliko stanova (cak je i ta cifra naduvana), ali kupaca koji trenutno kupuju nekretninu ima jako jako malo.

Agencije vise ne znaju sta da rade. Bukvalno se otimaju o kupca ukoliko nalete na njega.
Uhvati ga jedan agent i vodi ga da gleda i sta treba i sta ne treba.
Da ne govorim o bezobrazluku istih koji te ko bajagi vodi da vidis stan u nekoj dobroj i zvucnoj ulici, a kad dodjes tamo radi se zapravo o ulici blok dalje koja je katastrofalna.

Ovih dana agenti (nemajuci posla) zovu kupce koje su "vodali" jos proletos cisto da provere da li su pronasli nesto ili da im oni pronadju. Sta to govori?
 
Beograd (a i rest Srbije, konkretno Zlatibor i Uzice) je uzasno prenaduvan sa cenama nekretnina. I to nekretnina zidanih po nekim levim standardima i kvalitetima... Zasto, ume li ko da objasni...

Nije tesko za objasniti. Prodavci prodaju nekretnine za onoliko novca koliko im treba, a ne koliko stvarno vrede. Moj savet je da potencijalni kupci sacekaju neko vreme i sve ce doci na svoje mesto. U sam posao oko nekretnina upetljala se sva moguca bagra i lopovija, koja samo ceka neku naivnu zrtvu pa da je ocerupaju. Na zalost ovo se desava samo u Srbiji.:ok:
 
...
U Avgustu / Septembru sam bio u Srbiji, na Zlatiboru...
Apartman (tako to oni zovu, mislim developeri) od 38 m2 kosta nepunih 120.000 Evra... Pa gde je tu pamet i sta to vredi toliko...
Zar je tolika potraznja i ko je to u stanju da kupi ???
Pre 20-ak dana sam bio na zlatiboru... i stvarno je tako.:worth::worth: Ali vracajuci se,potrazih neke majstore u selu Uzici u onoj ravnici pre Uzica (gledajuci iz pravca beograda).. i rekose mi da se prodaje...... manja kuca sa okucnicom 20-ak ari,za 10.000 evra. A Zlatibor na pola sata....pa, buduci kupci na zlatiboru....razmislite.Slazem se inace..... dok ima ovaca bice i dzempera.
 
Drago mi je sto vidim da neki ,naprimer gdjica Canada, imaju solidno poznavanje trzista nekretnina.Takodje stvarno postoji neki zastoj u prodaji, ali kod nas to nije rezultat trzisne ekonomije ,vec cini mi se kampanje o crnoj strani ove privredne grane.Sve to deluje pomalo naruceno,evo recimo, celo leto se pricalo o nerealno visokoj ceni KVM u Beogradu, i opet se kupovalo svuda,trazio se kvadrat vise ,secate se komentara ekonomista i onih koji se bave prodajom.Predvidjali su pad cene tek po ulasku u EU, jer slicna sutuacija recimo postoji u Hrvatskoj.A onda dodje jesen i sasvim deseta prica,kao recimo da je proslo 100 g.Oni malo upoznatiji znaju da je istina
obicno NEGDE IZMEDJU.

POZZZ
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top