problem sa paralelnim portom
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: problem sa paralelnim portom

Početnik Wurdalack (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano problem sa paralelnim portom

Pozdrav,
    imam sledeci problem. Potrebno mi je da na paralelnom portu (na bilo kom izlaznom pinu) generisem signal u opsegu frekvencije 1kHz do 3 kHz. Program radim u VB6. Problem je sledeci: kada proverim izlazni signal na paralelnom portu osciloskopom primecujem stalno treperenje signala levo desno po ekranu, odnosno amplituda signala je OK, ali tajming signala nije u redu. Frekvenciju signala sam probao da podesim SLEEP i TIMER funkcijama ali su one vrlo neprecizne za ovako kratke vremenske intervale, pa sam na kraju ubacio praznu for-next petlju. Kad program iste namene, pisan u QBasicu pokrenem iz DOS-a dobijem potpuno ispravan signal, sto znaci da mi Windows kvari tajming signala. Neke ideje kako da ovo resim, posto mi je potrebno da program radi pod Windows-om?

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: problem sa paralelnim portom

Postoji problem sa pristupom portovima iz Windows-a XP, secam se da sam pokusavao da preko serijskog porta pristupim telefonskoj centrali pre par godina pa nisam uspeo, ako otkrijes kako to ide, javi ovde, bas me zanima da li je do sada to reseno.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wurdalack Pogledaj poruku
    Pozdrav,
    imam sledeci problem. Potrebno mi je da na paralelnom portu (na bilo kom izlaznom pinu) generisem signal u opsegu frekvencije 1kHz do 3 kHz. Program radim u VB6. Problem je sledeci: kada proverim izlazni signal na paralelnom portu osciloskopom primecujem stalno treperenje signala levo desno po ekranu, odnosno amplituda signala je OK, ali tajming signala nije u redu. Frekvenciju signala sam probao da podesim SLEEP i TIMER funkcijama ali su one vrlo neprecizne za ovako kratke vremenske intervale, pa sam na kraju ubacio praznu for-next petlju. Kad program iste namene, pisan u QBasicu pokrenem iz DOS-a dobijem potpuno ispravan signal, sto znaci da mi Windows kvari tajming signala. Neke ideje kako da ovo resim, posto mi je potrebno da program radi pod Windows-om?
    Mozda da probas nesto mocnije od VBa?

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Pjer_Nis Pogledaj poruku
    Postoji problem sa pristupom portovima iz Windows-a XP, secam se da sam pokusavao da preko serijskog porta pristupim telefonskoj centrali pre par godina pa nisam uspeo, ako otkrijes kako to ide, javi ovde, bas me zanima da li je do sada to reseno.
    Ja sam skinuo sa neta IO.DLL i pomocu ovog dll-a mozes da pristupis portovima pod Win XP.

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MIKROJEB Pogledaj poruku
    Mozda da probas nesto mocnije od VBa?
    Mozda da mi malo blize pojasnis? Programiranje mi nije osnovno zanimanje

Slične teme

1. LAPTOP sa LTP ( parealelnim portom ) do 550 evra
    Autor unisoft u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.09.2008., 17:46
  2. Problem sa ps/2 portom ili nesto drugo?
    Autor milutinkg u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.11.2007., 10:14
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.10.2004., 16:40
  4. Treba mi PCI kartica sa LPT portom.
    Autor aktiva u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2004., 22:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor