SVADBE
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: SVADBE

Početnik
    Učlanjen
    08.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano SVADBE

Koliko ste potrosili na svadbe najdrazih a da nije ni premalo a ni previse treba da pravim svadbu za brata koji zeni sumadinku i njeni hoce da se tamo svadba napravi na koji iznos treba da racunam ,trebali da dizem kredit

Primećen član
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: SVADBE

Citat Original postavio more40 Pogledaj poruku
    Koliko ste potrosili na svadbe najdrazih a da nije ni premalo a ni previse treba da pravim svadbu za brata koji zeni sumadinku i njeni hoce da se tamo svadba napravi na koji iznos treba da racunam ,trebali da dizem kredit
    I to dugorocni! Znas kakve su nase svadbe!
    Kad covek od neceg bezi nije vazno gde ce pobeci nego koliko daleko ce stici.

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

pet metaka
    zele zeka

Zainteresovan član cokoladic@ (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Potrosi toliko, koliko mozes, ne razmisljaj o kreditu.
    Da li je brak bolji posle goleme svadbe ili posle vencanja sredom u opstini? Hm...

A moze lako da se desi i da se brak okonca pre nego sto odplatis kredit...

Aktivan član Happy-ca (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Ja se vencala cetvrtkom u opstini,pa mi nista ne fali .Sto se teme tice,ne znam koliku svotu bi trebao da izdvojis,ali znam da cesto posle velikih svadbovanja porodica mora da se finansijski stisne na neko vreme.Meni tata kaze,ajde cero da ti napravim veliku svadbu,a ja mu kazem,kupi ti meni tajo auto,i tako i bi.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Najpametniji savet je - pruzi se koliko mozes
    Mnogo vaznije je da atmosfera bude takva da su svi veseli i ugosceni i gosti budu ispostovani nego koliko ce sve to da kosta

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Kupis im tv..laptop..auto..nesto im sigurno treba za gajbu..zavisi koko imas para
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

Pa ako njeni hoce da prave tamo svadbu, onda tamo i neka je plate, ti plati troskove za vase goste. Valjda tako to ide.

Početnik Jecca015 (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Mi smo pravili letos svadbu i otislo je na sve (ukljucujuci i muziku i dekoraciju restorana i njegovo izmajmljivanje, konobari (po nizoj tarifi jer je bila odrada usluge), kuvarice, hrana, pice, sta jos hmmm .. uglavnom tip top sve za 150 ljudi) 3000 evrica.
    Bilo je neplaniranih troskova, al ajd nije bilo puno, bilo je viska hrane, al moras racunati uvek na vise.... Ali eto to je kod nas bio slucaj. I nismo hranu restoransku uzimali po osobi, meni... nego sve potrebne namirnice mi kupili pa su kuvarice pravile po nasoj zelji, predjelo (proje, hleb, suhomesnati, punjena jaja, ruska salata, sir, kajmak...), corba, pecenje, vocni kup i torte....
    E sad dobra stvar je sto je kod nas (u Loznici) sve ispalo na kredit u smislu, vencanicu platis posle svadbe, tortu platis posle izjedanja, muziku na kraju partija (doduse jedan deo treba pre svadbe, mi smo dali 150 e), osoblje platis na kraju, pice uzmes, dobijes specifikaciju u podrumu pica, vratis sta nije popijeno, platis sta je popijeno sutradan.... Sve na kraju, tako da posto smo imali uglavnom novcane poklone (trazite i vi obavezno kad vas pitaju sta za poklon) mogli smo komotno da ne ulozimo ni 1000 evra. Tj jedino sto moras unapred je hrana (osim ako ne dogovoris sa restoranom drugacije),, zakup restorana (tu vala 500 evra ode i to bez ista), i deo za muziku unapred. Sve ide posle! Tako da ako ima malo u slamarici parica (hmmm malooo nije malo) onda moze da se uleti

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Mrzim svadbe
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Buduća legenda ludopileglodjekosku (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2394

Qq, siroti tvoj brat, pa gde Šumadinku nađe Elem, ovde kod nas "u Šumadiju" svadbe su neka čudna mešavina starih i novih običaja, pa na kraju dobiješ takvu jednu papazjaniju da te se smuči. Koliko ćeš novca da "skrckaš" zavisi u kom gradu organizuješ svadbu, koliko svatova imaš, i na kraju da li spadaš u perfekcioniste ili ti je sve ravno do Kosova. Otprilike ti je od 11 do 15 evra po osobi, plus muzika (čija cena ide i do 1000evra), pa onda cvetni aranžmani, sveštenik, matičar (ako želiš da venčanje ne bude u opštini plaćaš ,čini mi se, 10000din). Pa onda venčanica (da li je tvoja snajka iznajmljuje ili kupuje), i ostala mladina "sprema". Ne znam kako je u ostalim gradovima ali u Kragujevcu svaki hotel ili restoran koji organizuje svadbe ima svog fotografa i cvećaru koja pravi cvetne aranžmane. A neki čak zahtevaju da se torte naručuju u poslastičarnicama sa kojima imaju ugovor. Navodno, da se gosti ne bi otrovali.
    Lično, ne volim svadbe. Smorne su i nepotrebne. Ali pošto je većina mojih prijatelja stala ili uskoro namerava da stane na ludi kamen, svuda oko mene se priča samo o tome...pa evo i ja postadoh neki vajni stručnjak
    Eno je veverica! Vataj je da joj uzmemo kremić!

Poznat storm cloud (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Пар хиљада евра.

Nov član
    Učlanjen
    20.09.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mi smo prosle nedelje pravili svadbu u Beogradu bilo nam je prelepo! zaista odlicno iskustvo sto se tice svega. Mi smo hteli nesto kraj vode našli smo restoran, , veoma je romanticno imaju cak i labudove, Ponudili su nam i muziku i fotografa, koji su takodje bili sjajni. Bas su nam olaksali posao, sve su obavili za nas! sto se hrane tice mi smo uzeli set meni, isto bilo je fenomenalno. Bogato predjelo, puno razlicitog mesa za glavno jelo, ali to sve ide po dogovoru, od toga zavisi cena. Bend je njihov , sviraju i domacu i stranu muziku.
    Poslednji put ažurirao/la Ljuta Tica : 20.09.2017. u 21:29

Slične teme

1. Organizovanje sopstvene svadbe
    Autor jovans u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 17.07.2008., 13:57
  2. 48 sati svadbe!
    Autor NEVERNA_NS u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.12.2007., 12:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu