Genetika
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Genetika

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Genetika

IV sam razred medicinske skole, opsti smer, i zanima me genetski inzenjering.
    Da li prvo treba da upisem obican med. fakultet, ili ima neki poseban smer, pa specijalizacija?
    Kako to ide?
    Ako nema u BG-u, ima li negde u inostranstvu?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: Genetika

hm po meni najbolje ti je molekularna biologija pa kasnije da se usmerish na genetiku jer cesh imati fantasticno znanje iz svih oblasti biologije pogotovo fiziologije a josh cesh imati direktan dodir sa nashim najvecim geneticarima.

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ili medicina,ili molekularna biologija.Mada,ako hoces da ides posle u inostranstvo,onda je svakako bolja molekularna.Ako zavrsis medicinu,morao bi da ides na magistarske studije,jer ne postoji neka priblizna specijalizacija,a mislim da humanu genetiku na med faxu predaju biolozi,ali naravno doktori biologije.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

hm pa vidi medicina je nekako prevelika bolast za genetiku i cak da bude sve u najboljem redu a to znaci da sve zaveshi u roku i ode na specijalizicaju iz genetike koja postoji kod nas, ali eto nash fax vishe nigde nije priznat cak ni Arapske zemlje ga vishe ne priznaju kao poslednje koje su ga priznavale. Zato mislim da je bolje molekularnu ili opshtu pa da se kasnije opredeli za genetiku jer ce imati ogrnono znanje iz fiziologije i genetike ali ne samo kod coveka vec i kod drugih organizama. A i mislim genetike? Pa ta oblast je toliko aktuelna da ima toliki broj experata i zaista treba da se trudi da uspe, jer eto svaki drugi zeli da postane geneticar.

Zaboravih reci, na medicini na studijama genetike je vrlo nevazan predmet obraduje se 1 semestar i ne vishe na studijama, da ti ne pominjem da vezbe iz tog predmeta bukvalno nemash, znaci nikakvo prakticno znanje koje bi imao da upishesh biohemiju ili molekularnu.

Ali na kraju krajeva izbor je na tebi.

Obećava biogn (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Mozes da upises master studije iz biologije, i tu kasnije da se opredelis za genetiku ili molekularnu biologiju.

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio alex030102 Pogledaj poruku
    IV sam razred medicinske skole, opsti smer, i zanima me genetski inzenjering.
    Da li prvo treba da upisem obican med. fakultet, ili ima neki poseban smer, pa specijalizacija?
    Kako to ide?
    Ako nema u BG-u, ima li negde u inostranstvu?
    Upisi molekularnu u Beogradu, nekada je od trece godine postojao smer geneticko inzinjerstvo, ne znam kako je sada posle Bolonje....inace, ako zelis time da se bavis, znaci "pure inzenjering", toga ti kod nas nema, mozda nesto malo na IMGGI, ako si se na to nalozio/a na osnovu filmova (ko i vecina nas ), onda odmah u inostranstvo, tamo imas SF nauku, ovde nista....

Slične teme

1. GENETIKA
    Autor BILI DOUP u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 14.04.2009., 11:35
  2. genetika
    Autor ikamika u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.08.2006., 22:05
  3. Genetika
    Autor Predrag_ u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2