Odvojene spavaće sobe
Strana 1 od 14 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 342

Tema: Odvojene spavaće sobe

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Podrazumevano Odvojene spavaće sobe

Čitam u nekim časopisima (o klasičnoj literaturi i da ne govorimo) kako u mnogim brakovima supružnici (koja čoljava, suvoparna reč, ali osim bračni drugovi ništa mi ne pada na pamet) spavaju u odvojenim spavaćim sobama ili u odvojenim krevetima.
    Moj stav o tome je
    Mislim, nema ničeg lepšeg i prirodnijeg nego da spavaš u naručiju svojeg Alfe, pogotovu ako je uvek topao pa je i izvor grejanja. Ništa ne deluje tako smirujuće kao njegova ruka preko mene, njegov miris i još kad se nekako konplamentarno prosto uguram u nejga. (već mi se prispava, ili pošteno prileže)
    Uvek mislim da je to kako dva tela priležu jedno uz drugo jedan od momenata za uspeh jedne veze.
    Osim toga, izgovori tipa on , ona hrče, čita do kasno, gleda TV ne pale, jer je to sitnica u odnosu na osećaj ljubavi, sigurnosti i nežnosti koje takvo uspavljivanje i spavanje donosi
    Dakle, kakv je vaš stav o odvojenim spavaćim sobama i da li ta odvojenost govori i o odvojenosti u emocionalnom smislu
    Poslednji put ažurirao/la donamileva : 07.10.2008. u 09:30

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Podrazumevano Re: Odvojene spavaće sobe

sta reci
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sta je pitanje?

Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Pa da li ste za odvojene spavaće sobe ili ne

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

zavisi kakva si osoba. ja sam introvert i volim ponekad da budem sama, bez obzira na to koliko je prekrasan osecaj spavanje u duetu. prosto ponekad pop.izdim od potrebe da budem samo svoja. (mi imamo krevet u svakoj sobi, za svaki slucaj).

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Koliko god voleo da spavam zajedno s njom,ja nisam uopste zanimljiv partner za spavanje u istom krevetu.
    Ritam se,okrecem,meskoljim i mesecarim ponekad
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

ria&tuborg nije na forumu
    Ja sam sasvim sigurno najveca riba ovde!!!(Ali bukvalno!!!)
    Aktivan član ria&tuborg (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Joj, ja ne volim da spavam solo bez moje ljubavi!!!!
    Kad ode na put i kad sam sama, oma trpam i decu i psa u krevet samo da oteram onu gadnu hladnu usamljenost...
    Mislim da bi nama odvojene spavace sobe bile kao korak pred razvod ili bar dobar znak pitanja !!!!!
    Ne znam... ne bi ja mogla tako, ja sam , kao i Donamileva balkanska zena i potrebno mi je da imam tu sigurnost koju dobijam od mog balkanskog( ali u najpozitivnijem smislu) muza!!!!!
    Mind is a beautiful thing to waste........

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Meni je to zajedničko spavanje i buđenje jedna od najlepših stvari u braku. I ne verujem da postoji razlog zbog kojeg bih to menjala.
    A slušala sam i ja dosta priča, pogotovo kad se rodi beba, pa su mama i beba u jednoj sobi, a suprug i otac u drugoj
    Ili, kad ćerka i mama spavaju u jednoj sobi, a sin i otac u drugoj; kao da deca različitih polova ne bi delila sobu

S druge strane razumem šta muvalo misli, ali onda je neophodno da oboje supružnika imaju takvu želju... Ja bih se osećala baš usamljeno i loše da moj muž poželi da spava u drugoj sobi
    Napravi odmah veliki korak.
    Sa dva mala ne možeš preskočiti ponor

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    Čitam u nekim časopisima (o klasičnoj literaturi i da ne govorimo) kako u mnogim brakovima supružnici (koja čoljava, suvoparna reč, ali osim bračni drugovi ništa mi ne pada na pamet) spavaju u odvojenim spavaćim sobama ili u odvojenim krevetima.
    Moj stav o tome je
    Mislim, nema ničeg lepšeg i prirodnijeg nego da spavaš u naručiju svojeg Alfe, pogotovu ako je uvek topao pa je i izvor grejanja. Ništa ne deluje tako smirujuće kao njegova ruka preko mene, njegov miris i još kad se nekako konplamentarno prosto uguram u nejga. (već mi se prispava, ili pošteno prileže)
    Uvek mislim da je to kako dva tela priležu jedno uz drugo jedan od momenata za uspeh jedne veze.
    Osim toga, izgovori tipa on , ona hrče, čita do kasno, gleda TV ne pale, jer je to sitnica u odnosu na osećaj ljubavi, sigurnosti i nežnosti koje takvo uspavljivanje i spavanje donosi
    Dakle, kakv je vaš stav o odvojenim spavaćim sobama i da li ta odvojenost govori i o odvojenosti u emocionalnom smislu
    Potpuno se slazem sa tobom i mislim da je to jos jedna od fora koju nam proturaju da se otudjimo i postanemo masine koje idu na posao, trose, brinu samo o sebi, imaju samo potrebe a ne i osecanja itd.

Mislim da to spavanje u istom krevetu jako doprinosi osecaju bliskosti i zajednistva, sem ako im iz nekog razloga bas ne odgovara (imaju mali krevet, jedan od njih jako hrche, mnogo se prevrce nocu, smeta onom drugom da se odmori i sl). U tom slucaju bih se slozio, dok bi odvojene spavace sobe za mene licno bile malo previse.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mackica ns Pogledaj poruku
    S druge strane razumem šta muvalo misli, ali onda je neophodno da oboje supružnika imaju takvu želju... Ja bih se osećala baš usamljeno i loše da moj muž poželi da spava u drugoj sobi
    I ja Kod nas to samo ja radim, ponekad, i tolerise mi se...mm ima druge nacine da se osami.

Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa da li ste za odvojene spavaće sobe ili ne
    Nisam za. Ali nije mi ni bas stalno do isprepletanih nogu i otimanja pokrivaca.

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

odvojene spavace sobe su siguran znak pitanja..kakav je brak..verujem da nije dobar..moje misljenje

Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Citat Original postavio UnBesoDeDesayuno Pogledaj poruku
    Nisam za. Ali nije mi ni bas stalno do isprepletanih nogu i otimanja pokrivaca.
    joj, a ja bi samo te isprepletene noge, a šta će mi pokrivač kad je on izuzetno grejno telo, što leti nije baš najsrećnije rešenje, ali zato zimi....

Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

joj, a ja bi samo te isprepletene noge, a šta će mi pokrivač kad je on izuzetno grejno telo, što leti nije baš najsrećnije rešenje, ali zato zimi....
    Meni nekad smeta i to grejanje.

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio mackica ns Pogledaj poruku
    Ili, kad ćerka i mama spavaju u jednoj sobi, a sin i otac u drugoj; kao da deca različitih polova ne bi delila sobu
    I pri tom se ceskaju medjusobno....
    " Мир красотой спасётся ".

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Dobro bih razmislio sta nije u redu kad bi pozelela da ne spava pored mene..ako nekad iz nekog razloga nismo zajedno osetio bih da je ravnodusna ako ne izrazi nezadovoljstvo zbog toga.
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Ali, moze covek i spavati pored nekoga pa opet kao da nije tu i ne zeli...mislim da je to bolja varijanta nego okrenuti ledja, cutati, ne dodorivati se....osecati netrpeljivost...jos ne daj boze ako ne okine ispod jorgana da te ugreje....mislim da je to dobar razlog za razvod braka....

Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neva Pogledaj poruku
    Ali, moze covek i spavati pored nekoga pa opet kao da nije tu i ne zeli...mislim da je to bolja varijanta nego okrenuti ledja, cutati, ne dodorivati se....osecati netrpeljivost...jos ne daj boze ako ne okine ispod jorgana da te ugreje....mislim da je to dobar razlog za razvod braka....
    E, cuti, budi mirna i spavaj.

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio UnBesoDeDesayuno Pogledaj poruku
    E, cuti, budi mirna i spavaj.
    Da, draga...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

ako čeljad nisu bijesna,krevet nije tijesan...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Veoma poznat **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Nezamislivo mi je spavati u odvojenim krevetima,a kamoli za spavace sobe.....
    Mada prica mi jedna draga osoba koja zivi u inostranstvu,da neki psiholozi kazu kako je to pravo resenje za smanjenje broja razvoda,koji su u duzem periodu bili u velikom porastu....cak neki partneri zive u odvojenim stanovima,i kao to funkcionise "diiiivno".....
    Znajuci jedan par koji ne mogu zajedno a opet ne mogu jedno bez drugog,ispostavilo se da je to stvarno ideano rjesenje i funkcionisu tako godinama,sad imaju i cerku.....
    Mislim da bi na nasim prostorima to bilo strasno....tj super za trac partije .....smatram da je svaki par za sebe,posebna prica....pa ako i postoje razne solucije,stvar izbora,sto da ne.....

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio Neva Pogledaj poruku
    I pri tom se ceskaju medjusobno....

Citat Original postavio **TASKA** Pogledaj poruku
    Nezamislivo mi je spavati u odvojenim krevetima,a kamoli za spavace sobe.....
    Mada prica mi jedna draga osoba koja zivi u inostranstvu,da neki psiholozi kazu kako je to pravo resenje za smanjenje broja razvoda,koji su u duzem periodu bili u velikom porastu....cak neki partneri zive u odvojenim stanovima,i kao to funkcionise "diiiivno".....
    Znajuci jedan par koji ne mogu zajedno a opet ne mogu jedno bez drugog,ispostavilo se da je to stvarno ideano rjesenje i funkcionisu tako godinama,sad imaju i cerku.....
    Mislim da bi na nasim prostorima to bilo strasno....tj super za trac partije .....smatram da je svaki par za sebe,posebna prica....pa ako i postoje razne solucije,stvar izbora,sto da ne.....
    Mislim da mi je čak i ovo jasno... Ali, mi nekako živimo tako da baš mali deo dana provedemo zajedno; pa ako bismo živeli i spavali odvojeno... Ne bismo se ni viđali
    A kad bismo ceo celcati dan bili upućeni samo jedno na drugo... hmmm Ne znam ni kako bi to funkcionisalo

Što se tiče jorgana i jastuka, tj. otimanja, to svako ima svoj
    A i dete je često između nas

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

I ko bre kod nas još ima viška spavaćih soba

Aktivan član
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Mislim da to nema nikakve veze sa bliskoscu...sta fali da se spava u odvojenim sobama...ja sam navikla da gledam tv, neke moje interesantne serije a on bi mozda spavao i sl.. Mozemo bliski biti koliko hoces al kad mi se pridrema ja bi da me najradije ostave na miru...o hrkanju da i ne pricam...pa on ustaje ranije od mene i ako me probudi nema mi spavanja...Mislim da onaj ko ima prostor a time i mogucnosti pravilno radi...ja vam kazem ako nema ljubavi mozete biti i u istom krevetu a opet biti sami...Hvala bogu uvek zaspim zadovoljna pa me ne opterecuju misli da li ce leci pored mene ili zaspati na kaucu u dnevnoj sobi uz tv...

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U pravu si ariela.
    Mislim, nije to spavanje neophodan uslov da ljudi budu bliski i da se vole, posebno kad se vole ali imaju prosto razlicite ritmove, jedan ima cvrst drugi lak san, jedan leze ranije drugi kasnije, jedan mirno spava drugi udara kolenima u rebra i sl.
    Ipak, kao sto rekoh, potpuno odvojeno spavanje all the time, meni bi bilo previse i siguran sam da bi vremenom, uticalo da se ljudi nekako otudje.

Slične teme

1. Sobe u Susnju
    Autor Suto-more u forumu Putovanja
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.06.2006., 15:59

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •