Elena Božić Talijan – gensek SRS...

ljuba miljkovic

Ističe se
Poruka
2.221
0410.jpg


Koje joj je oda njena dva – devojačko prezime?
 
Ljubo, šta se foliraš da ne znaš, kad ti je genseka zemljakinja? Rođena u Palanci.
Devojačko Talijan. Kažu da se nekada zvala Jelena, pa promenila ime u Elena.
Ne foliram se... znam, naravno, da nije udata i da nosi tatino (Božić) i mamino (Talijan) prezime... ;)

Hteo sam, provokativnim pitanjem, da razvijemo temu.

Nije ćerka ni Mome Talijana, a akademski slikar Srboljub Talijan joj je ujak, rodjeni brat njene majke.

Mnogo sam se iznenadio kada sam čuo da vedri i oblači u redakciji "Velike Srbije", jer se sećam mnogo faca njene majke, sa neverovatno gadljivim grimasama i na sam pomen imena Voje Šešelja...

Mislim na ono vreme kada je Voja počinjao sa Vukom Draškovićem, a pogotovo kada je, posle Bulatovićeve smrti, pobedio na poslaničkim izborima u Rakovici i ušao u srpski Parlament.

Helene (ili Jelene) se sećam kad je bila devojčica... kasnije ne.

Pa, devojčice rastu. I politički. U raznim pravcima.

Ali, čudim se, zaista mnogo, kako to ona da izraste u velikog nacionalistu kada joj je cela porodica po majčinoj liniji gradjanski orijentisana.

I otac, znam da su ga zvali Lale, takodje je bio više kosmopolita, insistirao je na prestoničkom gospodstvu... ali, i odrasli ljudi se menjaju... :o

Voleo bih da saznam nešto više o njenom novinarskom obrazovanju, napredovanju u profesiji...

O učinku znam, jer ako se i letimice prelista "Velika Srbija", vidi se da tu malo ima novinarskih kreacija...

Ne da Voja! :lol:
 
el to ona sto pushi ko p.orno diva ?
Ne, sigurno...

Ta "diva" nije u političkim vodama... kupa se u svetlostima grand šou biznisa...

... a ono opisno uz "diva" joj je više hobi. (Ona se zove Sanja.)

Nego, zaista, može li neko nešto više da kaže o političkoj karijeri g-djice Božić Talijan.

Malo sam guglao i na jednom forumu sam naišao na zanimljiv dijalog...

– Њено име ни презимена - нису српска?!!

– ne lupaj!

– Ne lupam - nego razmisljam i pitam??? Ko je ona? Odakle?
Можда знаш нешто што ми не знамо, могуће да је у све ово укључен Ватикан и италијанска мафија, сад су поставили Елену Талијан на место секретара. Све се то ради смишљено.

– Ela, Elena, Jeka, Jelenica, Jelenka, Jecka, Lela, Lena, Lenka, Lence, Helena – srpsko, hriscansko nasledje (potice iz grc. Elene, Helene, izvorno iz hele, sunceva svetlost, sjajna, blistava (Helios-Sunce); let.Helena; prema helenskoj legendi ime najlepse zene sveta, kcerke Zevsa-Labuda i Lede, sestra Kastor i Poluksa. U Homerovoj Ilijadi, lepu Jelenu, zenu spartanskog kralja Menelaja, ugrabio je trojanski princ Paris, sin trojanskog kralja Prijama, i zbog toga je vodjen dugi i krvavi Trojanski rat; u kome je usla druga Jelena, supruga rimskog cara Konstantina Velikog, koji je Milanskim editom (313. godine) proglasio opstu versku toleranciju i time prvi ukinuo progone hriscana, zbog toga su Konstantin i Jelena proglaseni za svetitelje).
Pripisano tumacenje: "koja blesti u sjaju i lepoti (olicenje zenske lepote)".
Talijan je prezime skorasnjeg datuma, kakva su Srbima u Lici davali becki pisari u vreme austrougarske, kao i mnoga druga koja su trebalo biti posprdna i da obeleze pravoslavne (guzina, trtica, bradina, canak, puzigaća, prpa, zaklan, Mrvica, Komadina, Pevac, Kokoš, Zamuda, Kitanović)
Sada znas.

– Извини, али не знам!!! Не знам да је Елена БОЖИЋ ТАЛИЈАН - српско име и ова два презимена...
Рецимо и да јесу... и знам да у СРС има и људи који нису Срби, што поздрављам, али... ако је неко, како кажу, годинама уредник "Велике Србије"... колико ја знам НИКАД И НИГДЕ СЕ НИЈЕ ЈАВНО ЕКСПОНИРАО НИ ЈЕДНИМ НАСТУПОМ, НИ ЈЕДНОМ РЕЧЕНИЦОМ!!!
То што "ради годинама као главни уредник"... мени не значи ништа јер МОГЛА ЈЕ ГОДИНАМА ДА РАДИ... можда у сарадњи још са некима, баш до овога до чега је и дошла СРС!
Постоји још једна жена која такође "ради" у СРС - Тереза Ђелмаш Гулд... и то годинама...
Сумњичава јесам, али нека ме неко разувери (ако зна) конкретно - ко су, шта су, одакле су... и колико су допринеле развоју (раздору) у СРС!!!

– Elena Bozic Talijan kao glavna urednica "Velike Srbije" u istoj objavljuje tekstove. U proslom mandatu bila je (i sada) predsednica Odbora za ravnopravnost polova. Uspostavila je saradnju sa udruzenjima, pozvala ih u Skupstinu, odrzala Konferenciju, okupila sve, bilo je u svim medijima... Izvanredna je, inteligentna, smirena, i kao takva zasluzila je mesto generalnog sekretara SRS vise nego iko u stranci i sigurno nece lupati... E, da jos ne kazem da bi mogla kod Tome.
 
I još malo pozajmljenih sadržaja...

ИНТЕРВЈУ: ЕЛЕНА БОЖИЋ–ТАЛИЈАН, НОВИ ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАР СРС

Николић је Тадићев клон

Јавности је наметнута лажна дилема, а то је избор између Николића и Тодоровића, односно Радете. Права дилема је заправо Шешељ или Тадић
Елена Гускова је рекла да СРС ове поделе не схвата као трагедију већ као чишћење

Свесна сам да је место генералног секретара веома одговорна функција и да је то веома тежак посао, трудићу се да то радим најбоље што могу - каже у разговору за „Правду" Елена Божић-Талијан, нови генерални секретар СРС.

Ко вас је предложио?
- Изабрана сам једногласно од стране Централне отаџбинске управе. По Статуту СРС генерални секретар се бира на предлог председничког колегијума.

Шта ће бити са мандатима који су код Николићеве групе?
- Чињеница је да су они узели наше мандате. Чињеница је и то да они имају подршку режима за ово што раде. Биће веома тешко да вратимо мандате, али свакако ћемо се борити.

Шта ће бити са опозиционим фронтом који је најављен?
- Очекујем да ће разговори бити настављени и надам се да ћемо успети да оформимо тај фронт. Ту неће бити места за Николића јер оно зашта се он залаже припада групи Бориса Тадића.

Хоћете ли вршити реконструкцију странке?
- Нема никакве потребе за реконструкцијом странке. Председничка овлашћења су пренета на Драгана Тодоровића. На следећем конгресу биће изабран и заменик председника СРС.

Ви сте главни и одговорни уредник страначког листа „Велика Србија". Да ли остајете на том месту и колико је то имало утицаја на ваш избор?
- Још увек сам на месту главног и одговорног уредника, али видеће се да ли ћу на њему и остати. Велика је и тесна сарадња између „Велике Србије" и генералног секретаријата јер су на истом послу.

Говорило се да ће Немања Шаровић бити постављен на место генералног секретара. Да ли је он био кандидат и ко је још претендовао на то место?
- Не знам да ли је био још неки предлог. Немања Шаровић није ни био у оптицају.

Каква је ситуација у СРС?
- У СРС све је доведено у ред и све функционише како треба. Јавности је наметнута лажна дилема, а то је одлука између Томислава Николића и Драгана Тодоровића, односно Вјерице Радете. Права дилема је заправо Војислав Шешељ или Борис Тадић. Оно што се сада дшава на политичкој сцени јесте да ничу клонови Бориса Тадића. Први је био Ивица Дачић, а сада имамо клон број два - Томислав Николић.

Откуда ова подела наједном у СРС?
- Није наједном! Сад је свима јасно да је све ово веома дуго и темељно припремано. То што је Николић преко ноћи постао љубимац медија и свих оних такозваних проевропских снага који до јуче нису могли да гледају, указује да политика коју он води нема никакве везе са СРС. Она је идентична политици коју води ДС. Чак је и Елена Гускова рекла, на скупу који је организовала СРС, да ми ово не схватимо као трагедију већ као чишћење.

Али, и Николић је рекао да ће се борити против режима Бориса Тадића?
- Какав ће бити њихов однос, види се из изјаве Оливера Дулића да ће већ 2012. године бити сасвим могућа сарадња између Тадића и Николића.
 
I još malo pozajmljenih sadržaja...

ИНТЕРВЈУ: ЕЛЕНА БОЖИЋ–ТАЛИЈАН, НОВИ ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАР СРС

Николић је Тадићев клон

Јавности је наметнута лажна дилема, а то је избор између Николића и Тодоровића, односно Радете. Права дилема је заправо Шешељ или Тадић
Елена Гускова је рекла да СРС ове поделе не схвата као трагедију већ као чишћење

Свесна сам да је место генералног секретара веома одговорна функција и да је то веома тежак посао, трудићу се да то радим најбоље што могу - каже у разговору за „Правду" Елена Божић-Талијан, нови генерални секретар СРС.

Ко вас је предложио?
- Изабрана сам једногласно од стране Централне отаџбинске управе. По Статуту СРС генерални секретар се бира на предлог председничког колегијума.

Шта ће бити са мандатима који су код Николићеве групе?
- Чињеница је да су они узели наше мандате. Чињеница је и то да они имају подршку режима за ово што раде. Биће веома тешко да вратимо мандате, али свакако ћемо се борити.

Шта ће бити са опозиционим фронтом који је најављен?
- Очекујем да ће разговори бити настављени и надам се да ћемо успети да оформимо тај фронт. Ту неће бити места за Николића јер оно зашта се он залаже припада групи Бориса Тадића.

Хоћете ли вршити реконструкцију странке?
- Нема никакве потребе за реконструкцијом странке. Председничка овлашћења су пренета на Драгана Тодоровића. На следећем конгресу биће изабран и заменик председника СРС.

Ви сте главни и одговорни уредник страначког листа „Велика Србија". Да ли остајете на том месту и колико је то имало утицаја на ваш избор?
- Још увек сам на месту главног и одговорног уредника, али видеће се да ли ћу на њему и остати. Велика је и тесна сарадња између „Велике Србије" и генералног секретаријата јер су на истом послу.

Говорило се да ће Немања Шаровић бити постављен на место генералног секретара. Да ли је он био кандидат и ко је још претендовао на то место?
- Не знам да ли је био још неки предлог. Немања Шаровић није ни био у оптицају.

Каква је ситуација у СРС?
- У СРС све је доведено у ред и све функционише како треба. Јавности је наметнута лажна дилема, а то је одлука између Томислава Николића и Драгана Тодоровића, односно Вјерице Радете. Права дилема је заправо Војислав Шешељ или Борис Тадић. Оно што се сада дшава на политичкој сцени јесте да ничу клонови Бориса Тадића. Први је био Ивица Дачић, а сада имамо клон број два - Томислав Николић.

Откуда ова подела наједном у СРС?
- Није наједном! Сад је свима јасно да је све ово веома дуго и темељно припремано. То што је Николић преко ноћи постао љубимац медија и свих оних такозваних проевропских снага који до јуче нису могли да гледају, указује да политика коју он води нема никакве везе са СРС. Она је идентична политици коју води ДС. Чак је и Елена Гускова рекла, на скупу који је организовала СРС, да ми ово не схватимо као трагедију већ као чишћење.

Али, и Николић је рекао да ће се борити против режима Бориса Тадића?
- Какав ће бити њихов однос, види се из изјаве Оливера Дулића да ће већ 2012. године бити сасвим могућа сарадња између Тадића и Николића.
-----------------
Gensek tvrdi da se nesto vidi kad neko drugi za nekog drugog kaze, a ne taj kojeg u ovom pisaniju apostrofira, kakav gensek, takva i stranka, i onda se cude sto su pukli:roll:
 
SWS se waspada!!!

Da, selo gori a baba se ceslja:D
Zena gazi cetrdesetu(lepa je jos uvek) i umesto da gleda da bioloski sat ne otkuca, ali, dobro, to je njeno pravo...

Ali, ne moze da uvali NIkolicu nesto sto je rekao Oliver Dulic, izmedju ostalog:roll:

Ne vidim razlog da se sada bave Nikolicem, kojeg su iskljucili iz stranke, rekavsi da "ce sada biti jaci nego ikad"!

Vidi se....
 
cime se ti zanimas covece...
evo,da te preduhitrim...gordana pop lazic...devojacko joj je pop,a od muza je lazic...valjda...uostalom,zasto bi to nekog normalnog zanimalo...

Jok ... devojačko joj je Milić, Pop Lazić joj je sve zajedno od muža.
Ovoj Eleni je jedno mamino, drugo tatino ... inače skroz ok i korektna žena sa kojom se može sarađivati.
 
Da, selo gori a baba se ceslja:D
Zena gazi cetrdesetu(lepa je jos uvek) i umesto da gleda da bioloski sat ne otkuca, ali, dobro, to je njeno pravo...

Ali, ne moze da uvali NIkolicu nesto sto je rekao Oliver Dulic, izmedju ostalog:roll:

Ne vidim razlog da se sada bave Nikolicem, kojeg su iskljucili iz stranke, rekavsi da "ce sada biti jaci nego ikad"!

Vidi se....

Ma ovo je rekla kada je on jos bio wadikal, tih toplih dana juna 2008. godine.
 

Back
Top