za ili protiv ???

da li ste za zabranu fasiticko-neonacisticki organizacija


  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
cujem [RTS] da ce skupstina raspravljati o zabrani neonacisticki i fasisticki skupova-grupa-organizacija, dole citam vest da se oraganizuje kontra miting tih i slicni organizacija.
sta mislite, treba li zabraniti takve grupe-organizacije u srbiji ili ne???

u subotu, 11. oktobra, i antifašistički protest
Politika - Pre 12 minuta

BEOGRAD - Organizacija "Antifašistička kampanja" održaće u subotu, 11. oktobra, protest protiv fašizma, kao protivtežu maršu koji su za isti dan najavili pripadnici nacionalističkih organizacija "Krv i čast" i "Nacionalni stroj".

"Ova lica, koja već godinama u Srbiji organizuju memorijalne koncerte u čast rođendana Adolfa Hitlera i drugih nacistističkih zločinaca, pokušaće da paradiraju ulicama našeg grada, sakriveni iza naziva 'Srpski marš 2008'", saopštila je Antifašistička kampanja.

Protest će imati "nestranački i opštenarodni karakter", a cilj je da "spreče neonaciste u nameri da otvoreno deluju i propagiraju fašističku ideologiju, pokušavajući da šire strah među svima koji ne dele njihove anticivilizacijske ideje, zasnovane na rasizmu i mržnji".

"Mirnim i dostojanstvenim protestom, uz učešće kulturnih stvaralaca i drugih javnih ličnosti, pokazaćemo pravo lice Beograda, grada slobodarskih i antifašističkih tradicija", istaknuto je u saopštenju.
 
..tih budala sve skupa nema vishe od hiljadu i ne predstavljaju nikakvu snagu koje bi se trebalo plashiti..mislim, srbin koji slavi adijev rodjendan je sigurno mentalno zaostao..nije to za skupshtinu, to je za neke druge institucije..

ja na to gledam ovaku, dve grupe se suprostave, i jedna nahebe, nije bitno ko je u pravu, i eto... belaja, da tako kazem. znaci ja bih jednu zabranio... ja znam koju.
a ovo boldovano mi se bas dopada:worth::worth:
 
A ko ocenjuje da li je skup nacisticki ili nije?A ti ustaso odjebi wise,idi swrsawaj na onog twog Stepinca&Gotowinu&Starcewica i ostalu bratiju,a Ravne Gore se ostawi...Ajde stoko CIBU!!!

ne znam da li sam ti odgovorio na neki post.... ali ajde budi fin i makni taj avatar, jer kad god pomislim da ti treba odgovoriti, avatar me zbuni i....
 
Ti ces da pisnes o nacizmu djubre jedno ustasko,ti cetnike da trpas u isti kos-pa to mozete samo wi Hrwati,bednici obicni!!!

Jovan Dučić: SINU TISUĆLjETNE KULTURE

Ti ne znade mreti kraj slomljenog mača,
Na poljima rodnim, braneći ih časno
Kitio si cvećem svakog osvajača,
Pevajuć’ mu himne, bestidno i glasno.

Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Pokaži mi redom Viteze tvog roda,
Što balčakom s ruku slomiše ti lance,
Gde je Karadjordje tvojega naroda,
Pokaži mi tvoje termopilske klance.

S tuđinskom si kamom puzio po blatu,
S krvološtvom zvera, pogane hijene,
Da bi mučki udar s ledja dao Bratu,
I ubio porod u utrobi žene.

Još bezbrojna groblja zatravio nisi,
A krvavu kamu u nedrima skrivaš,
Sa vešala starih novi konop visi,
U sumraku uma novog gazdu snivaš.

Branio si zemlju od nejači naše,
Iz kolevke pio krv nevine dece,
Pod znamenje srama uz ime ustaše,
Stavio si Hrista, Slobodu I Svece.

U bezumlju gledaš ko će nove kame,
Oštrije i ljuće opet da ti skuje,
Čiju li ćeš pušku obesit’ o rame,
Ko najbolje ume da ti komanduje.
 
Protiv sam zabranjivanja ovakvih skupina, jer smatram da nije demokratski onemogućiti jednoj političkoj struji da djeluje i izražava svoje mišljenje. Naravno, zabranio bih im te mitinge i slično, da ne bi divljali, inače, kao politička organizacija oni treba da postoje dok god imaju svoje pristalice i istomišljenike
 
Protiv sam zabranjivanja ovakvih skupina, jer smatram da nije demokratski onemogućiti jednoj političkoj struji da djeluje i izražava svoje mišljenje. Naravno, zabranio bih im te mitinge i slično, da ne bi divljali, inače, kao politička organizacija oni treba da postoje dok god imaju svoje pristalice i istomišljenike

od deset posta, dva su posvecena temi, ostalo je....
mada je ovo uobicajena praksa, nije da se zalim, samo konstatujem...
 
od deset posta, dva su posvecena temi, ostalo je....
mada je ovo uobicajena praksa, nije da se zalim, samo konstatujem...

Vidim, a i navikao sam na to. Ja prvo odgovorim na temu, pa onda raspravljam sa drugim forumašima. 80% ovih postova ovdje je čist spam, ali šta da se radi. A i da se žališ, džaba ti je, jedino što možemo je da trpimo
 
Protiv sam zabranjivanja ovakvih skupina, jer smatram da nije demokratski onemogućiti jednoj političkoj struji da djeluje i izražava svoje mišljenje. Naravno, zabranio bih im te mitinge i slično, da ne bi divljali, inače, kao politička organizacija oni treba da postoje dok god imaju svoje pristalice i istomišljenike

Nema od divljanja nista,sorry. Druga je stvar ako te neki(gorepomenuti) isprovociraju onda...:azdaja: ;)
 
Nema od divljanja nista,sorry. Druga je stvar ako te neki(gorepomenuti) isprovociraju onda...:azdaja: ;)

Ako te neko isprovocira, samo mu pošalješ ovog nasmijanog smajlija, nek se zamisli malo šta to znači (mada priznajem da i mene nekad mnogo isprovociraju). Naravno, argumentovano dokažeš svoje tvrdnje i nema rasprave i provokacija, a ovo tipa Ustaše govna, Četnici govna, to su gluposti. Postoje činjenice, neko je možda imao nekog iz porodice da je bio u Četnicima ili Ustašama, sve zavisi od nacionalnosti, pa zna iz priče. Inače, ove proste uvrede samo dokazuju slabost sagovornika
 
cemu ljutnja?

tema je zabrana fasistickih blabla..da ili ne.

ja sam reko, da li ce to znacit,i da one bradate i krezube spodobe
sto slave i velicaju klanje i ubijanje ne-srba,na ravnoj gori, se vishe nece smiti tamo okupljati.

sta tu nije jasno?
 
cemu ljutnja?

tema je zabrana fasistickih blabla..da ili ne.

ja sam reko, da li ce to znacit,i da one bradate i krezube spodobe
sto slave i velicaju klanje i ubijanje ne-srba,na ravnoj gori, se vishe nece smiti tamo okupljati.

sta tu nije jasno?

Ma meni ne smeta što si ti to pitao. Ipak, volio bih kad ne bi koristio takve riječi jer samo prizivaš neistomišljenike da počnu sa uvredama što ne vodi nikuda. Nekad je bolje i ne pitati, kad znaš kakva će biti njihova reakcija.
 

Back
Top