Gde čuvate novac?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Znam, šansa da se danas nešto uštedi je minimalna. Ali, ostane neka crkavica... Baš me zanima koliko smo maštoviti i gde sve čuvate novac. Pažnja! Nije pitanje koliki vam je štek, nego gde vam je : ) Na temu me je inspirisala rođena majka. Odem pre neki dan da je ispreslišavam da li redovno pije lekove za pritisak, sa mnom bio i moj sin, a mama podigne keramičkog belog medveda, koji stoji pored frižidera od kad znam za sebe ( a nije da baš kratko postojim : ) i iz rupe (znate da su sve te figure uglavnom šuplje!), tj, iz šuplje unutrašnjosti medveda izvadi kesicu Začina C uvezanu gumicom, onom ko za tegle. Gledamo moj sin i ja, ne mož da verujemo. Otvori kesicu, unutra smotuljak od po hiljadarke, petstodinarke i dvestodinarke. Sve zajedno smotano. Ne mnogo, ali napabirčilo bi se do desetak hiljada sigurno. Odmota mu baka jednu petstotku i dade za polazak u školu. Izvinjava se što kasni mesec dana, ali, kaže, za radovanje i čast, nikad nije kasno. A gde vi štekate? Kad već nemamo bankovna konta za mirnu staros', daj bar da se malo nasmejemo koliko smo maštoviti.
 
E ja sam ti od onih sto sve potrose, pa i ono sto nemaju.
Ne zalim zivot, pa trosim li trosim, te stvarno ne znam gde cuvam novac
Ne cuvam ga, trosim
Ono sto ne potrosim sad na pravu stvar, potrosice neko drugi umesto mene na pogresnu:mrgreen:
 
u fioci imam jos jednu malu fioku u kojoj cuvam novac.a na toj maloj fioci mi stoji i-pod, slusalice, kablovi i sve te gluposti pa se ona ni ne vidi... inace ja se retko setim da ona postoji pa se ponekad u njoj i nadje novac... :lol:
 
Pa novac je da se troši, kakvo čuvanje?
Ono, kažu da ga treba obrtati, da ne valja kad stoji... pa, ja onaj jedan metalni, kad mi ostane od kusura, obrćem:mrgreen: u ruci i mislim kako da dođem do još...:???: :lol:
 
Crnogorka novac cuva od muza ispod lopate ili sekire, sosa u korzetu, Bosanka u knjizi a Hercegovka stavi svotu na sred stola i kaze " Samo mu pridji ako smes!"
Ja sam Srpkinja pa i nemam nista za cuvanje ili imam bas toliko da se ne moze ni sacuvati.:p
Izvinjavam se ako sam narusila ozbiljnu i vaznu temu!
 
Где жене сакривјау новац од мужева:

Црногорка - под лопатом.
Босанка - у књизи.
Соса - на сред стола......


......ПА НЕК УЗМЕ АКО СМЕ!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Crnogorka novac cuva od muza ispod lopate ili sekire, sosa u korzetu, Bosanka u knjizi a Hercegovka stavi svotu na sred stola i kaze " Samo mu pridji ako smes!"
Ja sam Srpkinja pa i nemam nista za cuvanje ili imam bas toliko da se ne moze ni sacuvati.:p
Izvinjavam se ako sam narusila ozbiljnu i vaznu temu!

:lol: Аааа...куцале смо истовремено!!!

Ето, ја знам мало другачију варијанту. ;)

У потпису - Соса :cool:
 
ovo je tema : ,,Priruchnik za lopove''

Тако је...:lol:

У једном моменту, кад нам је приспела као нека мало већа лова, а заправо ниш' нарочито, пало ми је на памет
да лову ставимо у коверат и залепимо на полеђину писаћег стола и стајало је то тако пар дана, док мој муж није
изабрао сигурнију варијанту - банку. ;)
 
Тако је...:lol:

У једном моменту, кад нам је приспела као нека мало већа лова, а заправо ниш' нарочито, пало ми је на памет
да лову ставимо у коверат и залепимо на полеђину писаћег стола и стајало је то тако пар дана, док мој муж није
изабрао сигурнију варијанту - банку. ;)


Kako u skorašnje vreme banke propadaju jedna za drugom, meni izgleda najsigurnija varijanta - bančin sef! Jeste da nema kamate, ali ni banka ne sme da ga dira.
Šta se i ja trpam...kad sve potrošim onom brzinom kako stigne..i pre.:lol:
 

Back
Top