zasto se ljudi nerviraju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nervoza je cesto proizvod pameti koja jos nije presla u mudrost, a kada predje u mudrost onda se i nervoza pretvara u humor i blagu indiferentnost. Nesto kao ono sto je vladika Nikolaj otprilike rekao da treba shvatiti kada se nesto ne moze promeniti onda i ne pokusavati. Tada smo mudri i nedodirljivi za nervozu.
 
Ovde treba malo pedagoškog pristupa problemu...;)
Kad se mama i tata ljute na tebe,budi siguran da si nešto pogrešno uradio.
Tebi to liči na nerviranje bez razloga ali nije tako...brinu za tebe i brinu zato što ti to ne vidiš.
Inače,odrasli se nerviraju kad ne ide sve kako bi trebalo da ide...deca ne slušaju,
ne veruju da nema,ne uče,kasni plata,stigli računi...joj,joj...još ću se i sama iznervirati.:D
 
nije tu najveće nerviranje, nego kada su realni planovi i ciljevi,
a ne ostvare se, to je najgore

Posto smo na Filozofiji mozemo si ovo dopustiti, mislim da malo "razvucemo":)

Na pocetku svaki nas plan izgleda realan i ostvarljiv.Tad nema nervoze vec entuzijazmom prilazimo ostvarivanju tog plana.Problemi nastaju kad se pocnu pojavljivati neke prepreke sve zbog nekih okolnosti koje u pocetku nismo uzeli u obzir.
 
Svaki covek ima svoju muziku... igru zivota... po kojoj pokusava da stepuje. Kada mu korak posustane, popusti ili ucini pogresan korak...on ispada iz ritma ...zna koliko napora mora da ulozi kako bi ga ponovo uhvatio. Svi grcevito pokusavaju da se drze plesa...ali to je fizicki i emocionalno nemoguce bez posledica. Svaki iskorak iz ritma muzike po kojoj igra...stvara nervozu.

Sta jos dodatno opterecuje takvu osobu? Ne igraju svi ljudi u istom ritmu. Svako je izabrao razlicitu muziku...i ako mu se ne svidja tudja pesma koju je ovaj drugi izabrao kao stil svog zivota...nastaje nervoza...zato sto se taktovi muzike ne poklapaju.
 
Danas sam sela u pogrešan bus, nisam znala gde ide. Odveo me na kraj grada sve sa kesama iz kupovine, pešačila do stanice, dugo. Čekala drugi bus kratko, ovaj put ušla u bus za koji sam zaboravila kuda vodi. Zbog njega sam pešačila još duže nego onaj prvi put. Izmrcvarena došla kući. Lift je radio.
Nisam se nervirala, samo sam bila nezadovoljna.
 
I sve to u jednom danu?

Da sve u ovom danu. Ali nije to najgore sto mi se desiolo. Bilo je i gorih dana.
U jednom drugom danu mi je uginulo kuče od prehlade, najverovatnije upale pluća, poplavio mi se ceo gornji sprat od kuće, zahvaljujući majstoru koji nije zavrnuo cevi, i na kraju dana ja da obujem kućne papuče, osetim oštar ubod, kad ono stršljen u njima.
Šta kažeš na ovo?
 
Nervoza je cesto proizvod pameti koja jos nije presla u mudrost, a kada predje u mudrost onda se i nervoza pretvara u humor i blagu indiferentnost. Nesto kao ono sto je vladika Nikolaj otprilike rekao da treba shvatiti kada se nesto ne moze promeniti onda i ne pokusavati. Tada smo mudri i nedodirljivi za nervozu.

kako da se ne nerviram?
eto...saznala sam da nikad necu biti mudra...jer na nepravdu i zlo ne ostajem ravnodusna
 
Nervoza je cesto proizvod pameti koja jos nije presla u mudrost, a kada predje u mudrost onda se i nervoza pretvara u humor i blagu indiferentnost. Nesto kao ono sto je vladika Nikolaj otprilike rekao da treba shvatiti kada se nesto ne moze promeniti onda i ne pokusavati. Tada smo mudri i nedodirljivi za nervozu.

Vladika je ocigledno citao o stoickim ucenjima o pomirenju sa sudbinom i o prihvatanju nuznosti koja vlada u stvarnosti. Mudrost jeste ataraksija (postojanost i nedodiljivost duse od strane prolaznih stvari). O tome vam Nikolaj govori, a sada se postavlja pitanje da li je on u pravu ili nije? Po meni donekle da, ali ne u potpunosti.
 
ali moze dase desi da ljudi se nerviraju u jednom danu kadse nista lose nije dogodilo i da budu nadrkani pa neki misle daje to od onoga stojimse skupilo od pre sta mislite vi zasto dobro razmislit i stavite sve sto vam padne na pamet :???::???::???::???:
 
Poslednja izmena:
ali moze dase desi da ljudi se nerviraju u jednom danu kadse nista lose nije dogodilo i da budu nadrkani pa neki misle daje to od onoga stojimse skupilo od pre sta mislite vi zasto dobro razmislit i stavite sve sto vam padne na pamet :???::???::???::???:

Pretpostavljam da su faktori koji mogu dovesti do tog stanja razni, "losi dogadjaji" cineci samo podniz faktora. Recimo, ja sam podlozniji nervozi kada ne jedem nista celog dana.

Nerviranje bi se moglo nazvati unutrasnjim signalom koji coveku stavlja do znanja da je nuzna promena. Interpretacija signala je otvorena, te se jedan isti signal moze protumaciti na vise razlicitih nacina. Kada ne znamo kako da uklonimo signal, onda nastaje duzi period nervoze.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top