Pomoc: koji auto je za mene

Po mom skromnom mišljenju za tebe je dobar, pouzdan polovnjak do 2500 eura ili nova Lada Riva od 4200 eura na drumu. Razlog je prost. Početnik mora da preleži dečje bolesti( čukanja,sitne popravke) i budeš li kupila skup auto poješcećeš se kao mlad mesec.Druga stvar je što se dobro ne razumeš u automobile pa bi ti prevaranti uvalili auto tipa Opel Astre, Vectre, Pežoa 206 za sve pare ali koji nije prešao ''99000km'' nego tri puta toliko. Po meni je Lada Riva sa plinom ako ne patiš od eksterijera sasvim solidno rešenje i sa aspekta nabavne cene, troškova održavanja i eksploatacije. Bila bi mirna bar narednih 150.000 km a i posle bi je mogla prodati pa kupiti nešto jače i bolje. 8)
 
Po mom skromnom mišljenju za tebe je dobar, pouzdan polovnjak do 2500 eura ili nova Lada Riva od 4200 eura na drumu. Razlog je prost. Početnik mora da preleži dečje bolesti( čukanja,sitne popravke) i budeš li kupila skup auto poješcećeš se kao mlad mesec.Druga stvar je što se dobro ne razumeš u automobile pa bi ti prevaranti uvalili auto tipa Opel Astre, Vectre, Pežoa 206 za sve pare ali koji nije prešao ''99000km'' nego tri puta toliko. Po meni je Lada Riva sa plinom ako ne patiš od eksterijera sasvim solidno rešenje i sa aspekta nabavne cene, troškova održavanja i eksploatacije. Bila bi mirna bar narednih 150.000 km a i posle bi je mogla prodati pa kupiti nešto jače i bolje. 8)
 
Gost :):
Tek sam polozila. Ne zelim neki klasicni zenski mali auto. DO 7000e sta da uzmem? Da ne bude skupo za odrzavanje previse i da ne trosi nesto preterano.. Hvala unapred svima!
Zagorov predlog zvuči do sada najrazumnije. Ja bih ti predložio nešto drugo iz iste kuće, "NIVU". Moćni mali terenac koji posle svih godina još deluje pristojno, košta nešto više od 5000, NOV je i imaš 2 godine garancije, možeš da ga "čukaš" koliko hoćeš bez opasnosti za sebe i njega i usput bićeš COOL! Ugradi za 250- 300 EUR plin i Bog da te vidi.
 
Hvala vam svima... ne bih ja neku ladu, ne svidja mi se ta ideja.. mislim da bi mi bilo najbolje da uzmem tu vectru.. ili astru? najvise mi se svidjaju.. sta mislite? kakve su one za odrzavanje?? Hvala vam!!!
 
Zagor Bg:
Po mom skromnom mišljenju za tebe je dobar, pouzdan polovnjak do 2500 eura ili nova Lada Riva od 4200 eura na drumu. Razlog je prost. Početnik mora da preleži dečje bolesti( čukanja,sitne popravke) i budeš li kupila skup auto poješcećeš se kao mlad mesec.Druga stvar je što se dobro ne razumeš u automobile pa bi ti prevaranti uvalili auto tipa Opel Astre, Vectre, Pežoa 206 za sve pare ali koji nije prešao ''99000km'' nego tri puta toliko. Po meni je Lada Riva sa plinom ako ne patiš od eksterijera sasvim solidno rešenje i sa aspekta nabavne cene, troškova održavanja i eksploatacije. Bila bi mirna bar narednih 150.000 km a i posle bi je mogla prodati pa kupiti nešto jače i bolje. 8)
Hvala puno, mada ne planiram sama da kupujem.. ali ipak volim da cujem vise misljenja!!
 
Guest :):
Hvala vam svima... ne bih ja neku ladu, ne svidja mi se ta ideja.. mislim da bi mi bilo najbolje da uzmem tu vectru.. ili astru? najvise mi se svidjaju.. sta mislite? kakve su one za odrzavanje?? Hvala vam!!!
U Vektri ćeš da izgledaš kao šofer društvene firme. Ko normalan to vozi privatno. Usput, održavanje je poprilično skupo (znam po vektrama iz bivše firme).
 
sestro, teraj nivu i uzivaj.
sa corsom ili yaris ili nekim barbi autom svi vozaci ce da te gledaju ko poluidiota, a dok se ti snadjes sa elektronikom njima padne mrak.
iz nive ih gledas sa visine :lol: , mogu da ti pljunu pod prozor :D , ako te neko zagradi na parkingu izguraces ga ko dete cuclu.
 
sanja:
sa corsom ili yaris ili nekim barbi autom svi vozaci ce da te gledaju ko poluidiota
To je tačno, prema ženama vozačima koje voze Yarise i Twingoe gajim sažaljenje... sestro, ako želiš dobar auto i zavidne (muške?) poglede na ulici kupi crnu Nivu sa hromiranim bull-barovima... 8) (BTW, kako se to zove na srpskom?)
 
Zagor Bg:
Po mom skromnom mišljenju za tebe je dobar, pouzdan polovnjak do 2500 eura ili nova Lada Riva od 4200 eura na drumu. Razlog je prost. Početnik mora da preleži dečje bolesti( čukanja,sitne popravke) i budeš li kupila skup auto poješcećeš se kao mlad mesec.Druga stvar je što se dobro ne razumeš u automobile pa bi ti prevaranti uvalili auto tipa Opel Astre, Vectre, Pežoa 206 za sve pare ali koji nije prešao ''99000km'' nego tri puta toliko. Po meni je Lada Riva sa plinom ako ne patiš od eksterijera sasvim solidno rešenje i sa aspekta nabavne cene, troškova održavanja i eksploatacije. Bila bi mirna bar narednih 150.000 km a i posle bi je mogla prodati pa kupiti nešto jače i bolje. 8)

e jesi nasao da uporedjujes Peugeot sa nivom dajte gospodjici ili gospodji sta je vec neki normalan savet nije za nju lada ni jedan model lade, kad je vec spremna da plati cenu do 7000 moj predlog bi bio SEAT TOLEDO ili IBIZA ili bilo koji model iz VW porodice to su auta.
 
O ukusima je teško raspravljati. Pri nabavci automobila čovek treba da fokusira osnovne ideje zašto mu on treba, tj. da li je u pitanju posao i koji, imidž, zabava, sport ili nešto sasvim drugo i da li ima dovoljno finansijskih mogućnosti da nabavi i održava dotično ''osnovno sredstvo''. Moj predlog je nastao iz iskustva i perspektive prosečnog građanina Srbije i okruženja ljudi koji auto koriste da sebi olakšaju život ili rade posao. Ja lično za polovnjaka nikad nebih dao 6-7000 eura a kada bi me toliko facinirao da se to i desi morao bi mi donositi pivo iz marketa. Imao sam do sada ni manje ni više nego 12 polovnjaka i moje ''znanje'' je empirijskog karaktera. Ford je davno rekao da je najbolji nov auto. Svaki polovnjak je mačka u džaku ali može se nabosti i neki dobri. Trenutno vozim Simcu Talbot Solaru koja je za svojih 22 godine prešla svega 86000 km a kod mene nekih tričavih 22000 km,i koja je kao model dva puta proglašavana autom godine dalekih sedamdesetih godina prošlog veka a njena varijacija Simca Talbot Horizon još jedne godine. To nije ponovio ni jedan auto.Nema elektronike, skupi su rezervni delovi ali se retko kvari. Mnogi modeli Opela i Golfova su običan sheet u odnosu na ovaj auto. Govorim jer sam imao Golfa II GTI i Opel Kadet i pre bih vozio bezbrižno dobrog Opel Rekorda nego nalickanu Opel Astru i što se tiče mira od krađe i delova i veka trajanja. Dalje, mnogi neznaju da je LADA NIVA jedan od najupotrebljivijih terenaca na svetu daleko bolji od više od polovine svoje našminkane zapadne braće a košta jeftinije za preko 50%. Ako neznate šta je dobro pogledajte šta voze oni koji od vožnje žive. Ovo nevaži za snobove, parajlije,pozere, sponzoruše i druge ''elitne'' kategorije našeg društva kojima je imidž iznad upotrebne vrednosti. Pozdrav svima a naročito devojci koja je tražila savet a čini mi se da je već izabrala sobzirom na svotu koju bi za automobil izdvojila. Ako joj se desi da je prikuca kec od 300 eura ili da osvane bez lepotana to će biti njen problem kao što je i kupovina njen izbor. Ovo pišem bez ideje prepucavanja i zadnjih namera. Pozdrav svima! 8)
 
gosca:
e, a je l' mozete i mene malo da posavetujete? ja isto kupujem prvi auto, ali mora da bude automatik! i naravno, posto nisam, je li, iskusan vozac, ne bih bas da investiram mnogo... znaci, do par hiljada evra.
Pa ja sam vozio gomilu automobila sa automatskim menjacima, i da budem iskren vise ih volim nego manuelne za po gradu. Do cene od tri-cetiri hiljade evra sam vozio automatike Mecku, VW, Saab, Volvo, Audi i iskreno bih ti preprucio mecku, jer ti stariji modeli imaju odlican menjac. VW mi je bio ubedljivo najgori, Passat s kraja 80tih ima automatik sa tri brzine i Meca je za njega zakon. Saab je isto bio dobar, ali je imao motor od 160 konja pa nije ni za ocekivati da ne valja, ali trosi ko djavo. To su moja iskustva sa jeftinijim automaticima, ne znam ima li neko nekih boljih ideja...
 
sanja:
Sizif:
sanja:
sa corsom ili yaris ili nekim barbi autom svi vozaci ce da te gledaju ko poluidiota
To je tačno, prema ženama vozačima koje voze Yarise i Twingoe gajim sažaljenje... sestro, ako želiš dobar auto i zavidne (muške?) poglede na ulici kupi crnu Nivu sa hromiranim bull-barovima... 8) (BTW, kako se to zove na srpskom?)

to ti pricam, sestro slatka!!!
Drago mi je da ima istomišljenika i navijam ponovo za predlog.
 
ja nerazumem cemu ovolika sprdnja na racun jednog pitanja.Kome jos zelite ladu.dali bi ste svojoj cerki za osamnesti rodjendan kupili ladu.
Sta da radi sa njom.Da bilduje svaki dan za volanom.Sem toga opsta je zabluda da je lada bezbedan i robustan auto.Izgleda tako ali nazalost limarija je jako meka.I pri najmanjem sudaru stradaju noseci delovi.Sem toga auto prevazidjen i ruzan.Svakako ne za jednu mladu damu.Auto tipa renault twingo ili toyota yaris su idealni za pocetnike.Dobra aktivna i pasivna bezbednost,niska potrosnja.Malo novca zahtevaju za odrztavanje i malo prostora za parkiranje.U svakom slucaju za tu svotu moze se sigurno kupiti jedan lep i solidan autic.sa malo volje moze se mali auto uz lepe felnice malo doteravanja napraviti preavi autopersonaliti.
 
Bustura:
ja nerazumem cemu ovolika sprdnja na racun jednog pitanja.Kome jos zelite ladu.dali bi ste svojoj cerki za osamnesti rodjendan kupili ladu.
Sta da radi sa njom.Da bilduje svaki dan za volanom.Sem toga opsta je zabluda da je lada bezbedan i robustan auto.Izgleda tako ali nazalost limarija je jako meka.I pri najmanjem sudaru stradaju noseci delovi.Sem toga auto prevazidjen i ruzan.Svakako ne za jednu mladu damu.Auto tipa renault twingo ili toyota yaris su idealni za pocetnike.Dobra aktivna i pasivna bezbednost,niska potrosnja.Malo novca zahtevaju za odrztavanje i malo prostora za parkiranje.U svakom slucaju za tu svotu moze se sigurno kupiti jedan lep i solidan autic.sa malo volje moze se mali auto uz lepe felnice malo doteravanja napraviti preavi autopersonaliti.
Bustura, da nisi stigao sa neke pijanke? Javno ti zakazujem direktni sudar. Ja u Ladi "nivi" a ti u "tvingu", "Yarisu", biraj...I o kakvom jeftinom održavanju pričaš? Delovi za Reno su ovde skuplji od Mercedesovih, ako ne veruješ traži cenovnike. Zagor je apsolutno u pravu, dati 6- 7000 za polovnjaka je najluđe bacanje para. POLOVNO JE POLOVNO, ili je neko pogrešio smišljajući izraz?
P.S. Svojoj ćerki bih iz bezbednosnih razloga pre kupio Nivu od bilo čega predloženog. Znam o čemu pričam jer sam u tome prejahao Sibir i prolazio tamo gde su Japanci i Amerikanci mogli samo u snovima. O paljenju na minus 50 da ne pričam.
 
Bustura:
Sem toga auto prevazidjen i ruzan.Svakako ne za jednu mladu damu.
Moja lepšta polovina (koja BTW nema blage veze sa automobilima, ona kola deli na crvene i zelene...) posle Sajma automobila (na koji sam je jedva odvukao da ne idem sam) izjavila je stvar koja me bacila na patos: kada sam je pitao posle sajma koji joj se auto najviše svideo (Očekujući komentar tipa BMW 6, VW Phaeton...) bez mnogo razmišljanja rekla je "paaaa, onaj Audi A6 i Lada Niva". Prvi me nije začudio, al za drugi nisam bio siguran da sam dobro čuo ali je potvrdila "pa da, on izgleda onako baš... retro i mnogo je lepši od ovih našminkanih novih džipova..."

Nisam mogao da verujem (što se tiče džipova, ja sam fan G klase), ali eto, ima i takvih pripadnika nežnijeg pola...
 

Back
Top