Religija i samoubistvo

Weißenburg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
160
Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši. Da ostavimo na stranu jevrejske i hrišćanske (protestantske) pričice da je to najveći greh etc. Sve prizemne religije (koje propovedaju veru u krv, hleb i večni život u telu u raju na Zemlji, i uopšte spasenje preko nečije krvi) osuđuju taj čin, ali... U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. Moguće je da se ona, kao što se voda iz razbijene čaše može presuti u drugu čašu, može podeliti na više delova i naseliti nekoliko tela. Reinkarnacija – ili uskrsnuće. Trećeg nema. Nema ni sredine. REINKARNACIJA. Najuzvišeniji manifest pobune je kad neko u trenutku smrti pomisli: «Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela.» Ali problem nastaje kada tu samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo (reinkarnira se). Siguran sam da činom samoubistva, samoubica potire i svoju samosvesnu energiju. Aha!... Šta mislite?
 
Mislimo
"Ko se rodi da zauvjek živi/imao se rašta i roditi" :mrgreen:

A još mislimo da mu ta energija dođe kao kod stare baterije. Izjednače se potencijali i baterija se isprazni.

Iz praznog akumulatora ne izlazi oblačić energije da bi prešao u neki drugi akumulator, bez obzira što bih u ovo voleo da verujem kada počnu hladni zimski dani i ne mogu da pokrenem kršinu. :(
 
Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši. Da ostavimo na stranu jevrejske i hrišćanske (protestantske) pričice da je to najveći greh etc. Sve prizemne religije (koje propovedaju veru u krv, hleb i večni život u telu u raju na Zemlji, i uopšte spasenje preko nečije krvi) osuđuju taj čin, ali... U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. Moguće je da se ona, kao što se voda iz razbijene čaše može presuti u drugu čašu, može podeliti na više delova i naseliti nekoliko tela. Reinkarnacija – ili uskrsnuće. Trećeg nema. Nema ni sredine. REINKARNACIJA. Najuzvišeniji manifest pobune je kad neko u trenutku smrti pomisli: «Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela.» Ali problem nastaje kada tu samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo (reinkarnira se). Siguran sam da činom samoubistva, samoubica potire i svoju samosvesnu energiju. Aha!... Šta mislite?

А зашто би то био ''највиши чин мудрости''? Ниси објаснио.

Сем тога, која је сврха убијати се ако знаш да ћеш опет живети (реинкарнирати се)??? :lol:

Шта је ''самосвесна енергија''?
 
Ма дај.. на шта се ти ложиш.. па и животиње могу да изврше самоубиство... што не могу

својевољно одбијају храну док не угину... ето мудрости...:roll:
 
Zbog vrhunca slobodne volje, jer samoubistvo je vrhunac iste.
Па сад, ако хоћеш да манифестујеш слободну вољу - то можеш да учиниш што ћеш појести чоколаду јер ти се, ето тако, хоће...или што ћеш се попети на највиши врх планине....
Не мораш да се убијаш да би то доказао... А и коме и зашто би доказивао нешто што се подразумева?
 
Teze je ziveti i preziveti, nego skociti u reku.
Ljudi koji se ubiju ne misle koga ostavljaju za sobom i kome ce nedostajati, a mislim da jako mali broji nema bas nikog.
Inace verujem u reinkarnaciju, ali nisam bas sigurna da ona postoji, cesto pomislim da je i to jos jedna ljudska izmisljotina, kako bi se smanjio strah od smrti.
 
Vratih se da dodam da sam s esad setila onog coveka koji je trazio da ga eutanaziraju, imao je neku atrofiju misica, uzasna bolest, na kraju ga je jedan lekar eutanazirao, ne znam dalje pricu. Bilo je i na TV-u o tome. Ceo slucaj s edogodio u Italiji cini mi se. E sad u takvim slucajevima ili u slucaju kancera, ako je neko kvadriplegican, samoubistvo ili eutanazija (u slucaju d aosoba ne moze sam da s elisi zivota) je u redu. Ali to su krajnji slucajevi, u svakom drugom vazi ono iz prethodnog posta.
 
hm...da je ova tema na nekom drugom pdfu rado bih je posecivala...a ovako vidim da sam se zeznula sto sam je otvorila...
ne verujem u dusu, reinkarnaciej, boga, bla bla...jel bilo jos nesto...

samoubistvo je posledica teeeeske depresije ili bilo kog mentalnog oboljenja....i ne neces goreti u paklu ili prekinuti reinkarnaciju ili je podstaci....ili sta ste vec sve napisali....


dobra tema ali za drugi pdf...tamo bih volela da cujem misljenja i bolji uvodni post....pozdrav i uzivajte u reinkaranciji....:rotf::bye:
 
Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši. Da ostavimo na stranu jevrejske i hrišćanske (protestantske) pričice da je to najveći greh etc. Sve prizemne religije (koje propovedaju veru u krv, hleb i večni život u telu u raju na Zemlji, i uopšte spasenje preko nečije krvi) osuđuju taj čin, ali... U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. Moguće je da se ona, kao što se voda iz razbijene čaše može presuti u drugu čašu, može podeliti na više delova i naseliti nekoliko tela. Reinkarnacija – ili uskrsnuće. Trećeg nema. Nema ni sredine. REINKARNACIJA. Najuzvišeniji manifest pobune je kad neko u trenutku smrti pomisli: «Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela.» Ali problem nastaje kada tu samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo (reinkarnira se). Siguran sam da činom samoubistva, samoubica potire i svoju samosvesnu energiju. Aha!... Šta mislite?

Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.
 
Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.

Pa,ako ih znas,jel mozes da ih pitas kako je preko i jel dobijamo repete?:hahaha:
 
Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.


Hm, ovo vredi za dva... dakle, Vilo... br.2
 
Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.

Kolega, kolega .... lose brojis .... ono gore je uvreda i br. 2 :super:
 
Delfini počinili samoubistvo


Delfini koji su u ponedeljak uginuli nasukavši se u plitkoj vodi britanske reke Kornvol najverovatnije su počinili samoubistvo. Vic Simpson, naučnik koji je pregledao životinje, tvrdi da su uginule nakon što su se nagutale blata, koje je zatvorilo njihove disajne puteve.

- Sve upućuje na to da se radi o masovnom samoubistvu, ali logično pitanje je zašto - izjavio je Vic. Poznato je da se tužni delfini koji žive u zarobljeništvu ubijaju zabijajući se glavom u ivicu bazena ili, jednostavno, prestajući da dišu.

Najstrašniji primer samoubistva delfina dogodio se protekle godine u Iranu, kada su u smrt otišla čak 152. Lokalne vlasti pokušale su da ih odvuku na otvoreno more, ali životinje su silom ostajale u plićaku s namerom da umru.

Извор: часопис Слобода за животиње.

Зна се и да пси могу извршити самоубиство.
Још неке животиње то учине,кад их се намножи превише на једној територији.

Али животиње у том случају раде да би спасле своју врсту.

Човек то учини да побегне од себе. И тиме нанесе зло својим потомцима. Или породици и пријатељима.
 
Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.

VILO TI SI MOJ IDOL!! Ako ikada odlučim da se ubijem,zvaću ti da mi javiš za te masovne samoubice:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:a,interesantni su ovi što su se već ubili pa se predomislili:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top