Religija i samoubistvo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Religija i samoubistvo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.09.2008.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Religija i samoubistvo

Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši. Da ostavimo na stranu jevrejske i hrišćanske (protestantske) pričice da je to najveći greh etc. Sve prizemne religije (koje propovedaju veru u krv, hleb i večni život u telu u raju na Zemlji, i uopšte spasenje preko nečije krvi) osuđuju taj čin, ali... U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. Moguće je da se ona, kao što se voda iz razbijene čaše može presuti u drugu čašu, može podeliti na više delova i naseliti nekoliko tela. Reinkarnacija – ili uskrsnuće. Trećeg nema. Nema ni sredine. REINKARNACIJA. Najuzvišeniji manifest pobune je kad neko u trenutku smrti pomisli: «Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela.» Ali problem nastaje kada tu samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo (reinkarnira se). Siguran sam da činom samoubistva, samoubica potire i svoju samosvesnu energiju. Aha!... Šta mislite?

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Religija i samoubistvo

Mislimo
    "Ko se rodi da zauvjek živi/imao se rašta i roditi"

A još mislimo da mu ta energija dođe kao kod stare baterije. Izjednače se potencijali i baterija se isprazni.

Iz praznog akumulatora ne izlazi oblačić energije da bi prešao u neki drugi akumulator, bez obzira što bih u ovo voleo da verujem kada počnu hladni zimski dani i ne mogu da pokrenem kršinu.

Ističe se wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    41
    Reputaciona moć
    84

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Najlakše je nešto odbaciti, uništiti, unakaziti, ubiti, a umetnost je
    biti kreativan, stvarati i živeti u skladu i miru sa sobom i bližnjima
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Weißenburg Pogledaj poruku
    Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši. Da ostavimo na stranu jevrejske i hrišćanske (protestantske) pričice da je to najveći greh etc. Sve prizemne religije (koje propovedaju veru u krv, hleb i večni život u telu u raju na Zemlji, i uopšte spasenje preko nečije krvi) osuđuju taj čin, ali... U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. Moguće je da se ona, kao što se voda iz razbijene čaše može presuti u drugu čašu, može podeliti na više delova i naseliti nekoliko tela. Reinkarnacija – ili uskrsnuće. Trećeg nema. Nema ni sredine. REINKARNACIJA. Najuzvišeniji manifest pobune je kad neko u trenutku smrti pomisli: «Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela.» Ali problem nastaje kada tu samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo (reinkarnira se). Siguran sam da činom samoubistva, samoubica potire i svoju samosvesnu energiju. Aha!... Šta mislite?
    А зашто би то био ''највиши чин мудрости''? Ниси објаснио.

Сем тога, која је сврха убијати се ако знаш да ћеш опет живети (реинкарнирати се)???

Шта је ''самосвесна енергија''?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.09.2008.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Zbog vrhunca slobodne volje, jer samoubistvo je vrhunac iste.

Možda se samoubistvom potire (briše) besmrtna duša?

Teško je objasniti.

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Ма дај.. на шта се ти ложиш.. па и животиње могу да изврше самоубиство... што не могу

својевољно одбијају храну док не угину... ето мудрости...
    neka bude

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Zbog vrhunca slobodne volje, jer samoubistvo je vrhunac iste.
    Па сад, ако хоћеш да манифестујеш слободну вољу - то можеш да учиниш што ћеш појести чоколаду јер ти се, ето тако, хоће...или што ћеш се попети на највиши врх планине....
    Не мораш да се убијаш да би то доказао... А и коме и зашто би доказивао нешто што се подразумева?

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Možda se samoubistvom potire (briše) besmrtna duša?
    Можда, али то не можемо знати, зар не?

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Mislim da si filozof wanna be. I da je samoubistvo najuzviseniji cin sebicnosti i samozivosti.
    Realno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.09.2008.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Baš tako. 100%.

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Teze je ziveti i preziveti, nego skociti u reku.
    Ljudi koji se ubiju ne misle koga ostavljaju za sobom i kome ce nedostajati, a mislim da jako mali broji nema bas nikog.
    Inace verujem u reinkarnaciju, ali nisam bas sigurna da ona postoji, cesto pomislim da je i to jos jedna ljudska izmisljotina, kako bi se smanjio strah od smrti.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da je samoubistvo najveci greh.
    Samo kukavice se ubijaju.
    Ne verujem da daju bonus life ako se ubijes.

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Samoubistvo je jako teshka tema. Samo ljudi koji su to pokushali i preziveli mogu da shvate taj poriv... Razlog samoubistva je potpuno nebitan.
    Ne volem potpise!!!

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vratih se da dodam da sam s esad setila onog coveka koji je trazio da ga eutanaziraju, imao je neku atrofiju misica, uzasna bolest, na kraju ga je jedan lekar eutanazirao, ne znam dalje pricu. Bilo je i na TV-u o tome. Ceo slucaj s edogodio u Italiji cini mi se. E sad u takvim slucajevima ili u slucaju kancera, ako je neko kvadriplegican, samoubistvo ili eutanazija (u slucaju d aosoba ne moze sam da s elisi zivota) je u redu. Ali to su krajnji slucajevi, u svakom drugom vazi ono iz prethodnog posta.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

hm...da je ova tema na nekom drugom pdfu rado bih je posecivala...a ovako vidim da sam se zeznula sto sam je otvorila...
    ne verujem u dusu, reinkarnaciej, boga, bla bla...jel bilo jos nesto...

samoubistvo je posledica teeeeske depresije ili bilo kog mentalnog oboljenja....i ne neces goreti u paklu ili prekinuti reinkarnaciju ili je podstaci....ili sta ste vec sve napisali....

dobra tema ali za drugi pdf...tamo bih volela da cujem misljenja i bolji uvodni post....pozdrav i uzivajte u reinkaranciji....
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    U svom stanu, kod svoje Mame, jer je ponovo sve u redu.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Weißenburg Pogledaj poruku
    Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio Muzicka Vila Pogledaj poruku
    ali znam i masovne samoubica.
    Ne volem potpise!!!

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislimo da ti nisi cist. Ako si odlucio da se ubijes, sto ja ne podrzavam, imas moju podrsku. Tako ces postici da osetis te fluide o kojima pricas i te energije. Znam mnoge samoubice, koji su se predomislili kad su se vec ubili, ali znam i masovne samoubica. Cak sam i ja jednom bila u iskusenju da se ubijem, ali se sve resilo, pa mi je bilo lakse, ali sam onda promenila banku i sve je u redu.
    Pa,ako ih znas,jel mozes da ih pitas kako je preko i jel dobijamo repete?

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, ovo vredi za dva... dakle, Vilo... br.2

Domaćin
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Kolega, kolega .... lose brojis .... ono gore je uvreda i br. 2
    Sleep my friend and you will see the dream is my reality!

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Ajd neka bude da smo joj progledali kroz prste...

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    U svom stanu, kod svoje Mame, jer je ponovo sve u redu.
    Reputaciona moć
    0

Hvala. Poslala sam vam privatne poruke, pa cete shvatiti da kod mene nema trunke sarkazma, vec samo istina.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Delfini počinili samoubistvo

Delfini koji su u ponedeljak uginuli nasukavši se u plitkoj vodi britanske reke Kornvol najverovatnije su počinili samoubistvo. Vic Simpson, naučnik koji je pregledao životinje, tvrdi da su uginule nakon što su se nagutale blata, koje je zatvorilo njihove disajne puteve.

- Sve upućuje na to da se radi o masovnom samoubistvu, ali logično pitanje je zašto - izjavio je Vic. Poznato je da se tužni delfini koji žive u zarobljeništvu ubijaju zabijajući se glavom u ivicu bazena ili, jednostavno, prestajući da dišu.

Najstrašniji primer samoubistva delfina dogodio se protekle godine u Iranu, kada su u smrt otišla čak 152. Lokalne vlasti pokušale su da ih odvuku na otvoreno more, ali životinje su silom ostajale u plićaku s namerom da umru.

Извор: часопис Слобода за животиње.

Зна се и да пси могу извршити самоубиство.
    Још неке животиње то учине,кад их се намножи превише на једној територији.

Али животиње у том случају раде да би спасле своју врсту.

Човек то учини да побегне од себе. И тиме нанесе зло својим потомцима. Или породици и пријатељима.

Zainteresovan član jdejzi (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

VILO TI SI MOJ IDOL!! Ako ikada odlučim da se ubijem,zvaću ti da mi javiš za te masovne samoubicea,interesantni su ovi što su se već ubili pa se predomislili

Slične teme

1. Samoubistvo
    Autor #TAKY# u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 1571
    Poslednja poruka: 30.09.2016., 13:37
  2. SAMOUBISTVO
    Autor ILLUMINAT u forumu Filozofija
    Odgovora: 284
    Poslednja poruka: 13.04.2008., 19:56
  3. SAMOUBISTVO
    Autor HELLGIRL u forumu Zdravlje
    Odgovora: 15