Ljubav ili egoizam?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Ljubav ili egoizam?

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Ljubav ili egoizam?

Kada izgubimo nama dragu osobu da li zalimo tu osobu ili zalimo sebe bez te osobe?
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1491

Podrazumevano Re: Ljubav ili egoizam?

pa dokazano je da zalimo sebe bez te osobe...a i logicno...samo retko ko ce da prizna....

sad kad krenu da se kopcaju...
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Kada izgubimo nama dragu osobu da li zalimo tu osobu ili zalimo sebe bez te osobe?
    Ako je ta osoba propatila dosta, naročito na samrti, žalimo nju zbog boli kroz koju je prošla, saosećamo.
    Sa druge strane, kada već nema te osobe, ostajemo sami i što nam je osoba više značila, što je više volimo,
    više će nam nedostajati i sa te strane žalimo i sebe, zašto smo bez voljenje osobe, čime smo to zaslužili?
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Primećen član
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Neposredno posle saznanja da smo izgubili nekog bliskog uglavnom glasno pitamo: " A sta cu sada, kako cu dalje bez njega-nje, tesko mi je" i sl. Verovatno tako i osecamo u pocetku a posle kad se sve slegne shvatimo da je sebicno takvo razmisljanje pa onda zalimo i osobu koja ce propustiti mnoge lepe trenutke ili godine posebno ako je otisla prerano.
    Kad covek od neceg bezi nije vazno gde ce pobeci nego koliko daleko ce stici.

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

ja zalim uvek...skoro ce dve godine odkad nemam oca...pa vi vidite kako me je

Ističe se Glupachica (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    ženski
    nije vazno odakle sam sve dok znades kuda putujem:)
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    64

Zhalimo sebe, zashto bi smo zhalili nju ako je odabrala da ode znachi da je srecnija tamo gde je.Ljubav nije sebichnost ona prava ostaje i nakon odlaska, osim toga niko i ne mozhe otici od nas sem ako ga mi u svom egoizmu ne proteramo iz svog srca.
    Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj.

Iskusan polarnimeda (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

eh sad.. neko moze da ode tako sto umre, a neko moze da ode tako sto je odlucio da ode (tj. ne bude sa tobom)... ne znam na sta si mislio, ali je dobro pitanje....

- u prvom slucaju (smrt nekog koga volimo)- sve moguce tuge se povezuju...

- a u drugom...
    a) (rastanak dvoje u vezi)... zalimo pre svega sebe... zato sto smo bez te osobe, ili / i zato sto smo videli kako neko moze bez nas. a realno- svako ko ode od tebe... srecan mu put i hvala mu sto nije duze ostao (pa cak i ako sam je sam oterao svojim postupcima koji ce mi delovati kao greska- ali su u stvari dokaz da ljubav i nije bila prava, jer su se desili).
    b) i c) (rastanak sa prijateljem ili clanom porodice)... valjda vazi prvi deo prethodnog pasusa na malo drugaciji nacin...
    ko zna zasto je bilo sta dobro...
    a i ko da neko i mora da zna.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    И једно и друго. И то је сасвим нормално.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ovo je za ljs.....ja sam mislio o goobitku čoeka...a ono....
    Poslednji put ažurirao/la gost 10000 : 07.10.2008. u 22:20

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    ovo je za ljs.....ja sam mislio o goobitku čoeka...a ono....
    Све се нешто слажем са тобом ових дана.
    И ја сам мислила о смрти.
    И углавном жалимо себе,јер, било да смо атеисти или верници, ми само са сигурношћу можемо знати како је нама без те особе. И пошто нам је тешко, жалимо себе, кроз тугу због губитка.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Mislim da se žali i za osobom zbog sebe i zbog nje. Meni je žao i kada umre neko koga ne znam, ako saznam da je patila.
    U stvari evo zašto mislim da se žali i za osobom, pošto ipak ne znam kako možemo da znamo za kime tačno žalimo. Uvek smo mi u priči, zar ne.
    Moja baka je umrla prošle godine. Bila sam tužna. Baš sam je volela. A onda sam otišla na sahranu i videla je u sanduku nasmejanu. Prvi put sam videla nasmejanu umrlu osobu (kako da ovo kažem) i odjednom mi je bilo lakše. Uopšte nisam plakala. Nekako sam se umirila njenim osmehom.

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    Mislim da se žali i za osobom zbog sebe i zbog nje. Meni je žao i kada umre neko koga ne znam, ako saznam da je patila.
    U stvari evo zašto mislim da se žali i za osobom, pošto ipak ne znam kako možemo da znamo za kime tačno žalimo. Uvek smo mi u priči, zar ne.
    Moja baka je umrla prošle godine. Bila sam tužna. Baš sam je volela. A onda sam otišla na sahranu i videla je u sanduku nasmejanu. Prvi put sam videla nasmejanu umrlu osobu (kako da ovo kažem) i odjednom mi je bilo lakše. Uopšte nisam plakala. Nekako sam se umirila njenim osmehom.
    ne razumem kako moze osoba koja je umrla da bude nasmejana

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Ne znam ni ja. Ali istina je. Svi smo bili u čudu. Možda je umrla sa osmehom na licu, pa je tako ostao nekakav grč, pojma nemam. Stvarno ne umem da odgovorim. Ali nisam umislila.

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Ne znam ni ja. Ali istina je. Svi smo bili u čudu. Možda je umrla sa osmehom na licu, pa je tako ostao nekakav grč, pojma nemam. Stvarno ne umem da odgovorim. Ali nisam umislila.
    to je mnogo cudno. verovatno je to grc koji nastaje posle izumiranja. i moj otac je umro pre 2 godine i bas sam bio tuzan. nazalost ja sam imao goru sudbinu nego ti

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Kada razmišljam o tome pitam se šta se stvarno dešava čoveku koji je u komi. Ona je bila u komi.
    Žao mi zbog tvog oca.

Zainteresovan član jdejzi (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Ljubav ili egoizam?? Pre dve godine izgubila sam mlađeg brata..neizlečiva bolest
    Imao je svoju divnu porodicu,mene,naše roditelje,puno prijatelja....
    Dani teku svojim
    tokom i bez njega,kao i bez tolikih drugih ljudi...
    Teško mi je da u prošlom vremenu napišem:ja sam volela svog brata..jer ga volim i sad i dok je mene...da li je ljubav to što mi je strašno teško to što neće gledati svoju decu kako odrastaju,a bio je divan tata...ili je egoizam?...da li je egoizam kad pomislim da ga nikada više neću videti za mog života,a bili smo jako bliski...ili je to ljubav?
    Nema tu egoizma,tu je samo LJUBAV!!!

Zainteresovan član jdejzi (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Kada razmišljam o tome pitam se šta se stvarno dešava čoveku koji je u komi. Ona je bila u komi.
    Žao mi zbog tvog oca.
    ma nista. bila u komi?? moj tata se samo srusio..***..beda...kazu da je od srca ali izgleda da je bilo nesto drugo mada ja i mama nismo hteli da ga damo na onaj pregled posle smrti jer smo hteli da obavimo sahranu sto pre

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio wanda965 Pogledaj poruku
    Све се нешто слажем са тобом ових дана.
    И ја сам мислила о смрти.
    И углавном жалимо себе,јер, било да смо атеисти или верници, ми само са сигурношћу можемо знати како је нама без те особе. И пошто нам је тешко, жалимо себе, кроз тугу због губитка.
    Ja sam mislio na gubitak kao SMRT

To sto omasili temu ne znaci da je ovo za LJ i S
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3612

zalimo zbog praznine u zivotu koju je osoba ostavila za sobom
    zele zeka

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1491

aman ljudi misli se na smrt...zal za preminulim.......sad ako i ovo prebace u ljs....
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Ističe se
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Metla_na_vestici Pogledaj poruku
    aman ljudi misli se na smrt...zal za preminulim.......sad ako i ovo prebace u ljs....
    sta znaci to ljs?? to sam video u nekoliko postova ali mi nije jsano sta to znaci

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Metla_na_vestici Pogledaj poruku
    osim polarnogmede i glupačice nisam primetila da je iko govorio o rskidu. svi smo pisali o smrti.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

......egoizam bi bio da verooješ u blaženo spokojstvo prilikom umiranja tebi dragih.....skoro pa zadovoljstvo koje su tad osetili..........i onda to kažeš nekome kome je umro neko blizak u najboljim godinama u najtežoj agoniji...........žali se čovek.....takav kakav je bio....i niša više....

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    ......egoizam bi bio da verooješ u blaženo spokojstvo prilikom umiranja tebi dragih.....skoro pa zadovoljstvo koje su tad osetili..........i onda to kažeš nekome kome je umro neko blizak u najboljim godinama u najtežoj agoniji...........žali se čovek.....takav kakav je bio....i niša više....
    Ovaj komentar ne razumem. O kakvom egoizmu se govori kada se govori o načinu umiranja. Da li postoji neko ko se takmiči sa drugima kako i kada su mu umrli članovi familije ili uopšte dragi ljudi. To nije egoizam, već bolest. Mentalno zdravom čoveku ne može biti "lepa" smrt nešto čime će hraniti ego. A takmičenje kome je ko kada umro i na koji način je bolesno. Da ima pravde svi bismo umirali onda kada želimo i kako želimo. Pošto tako nije, onda je besmisleno govoriti o tome na način na koji ti govoriš.
    Možda nisi ukazivao na moju i šonejcovu priču, ali liči. Ukazivao ili ne, ostaje utisak da samo bolesna osoba može da se diči načinom umiranja sebi drage osobe i da se naslađuje kazavši to nekome ko je izgubio dragu osobu mnogo, mnogo ranije nego što bi bilo prirodno. Čovek nikada nije dovoljno star da bi umro, u očima onih koji ga vole, pa je dičenje sasvim besmisleno. I sa te strane gledano. Nadam se da sam pogrešno razumela tvoju poruku.

Slične teme

1. Antimoralna pobuda - Egoizam
    Autor oziman u forumu Filozofija
    Odgovora: 410
    Poslednja poruka: 01.10.2015., 19:38
  2. Sebičnost i egoizam
    Autor aphosphoros u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.05.2007., 10:24
  3. Samoubistvo i egoizam
    Autor Incognito u forumu Filozofija
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 08.02.2006., 07:24
  4. ljubav ili sex.Ili iz sexa potice ljubav ili..........
    Autor Bustura u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2005., 15:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •