Ja sam produkt ovog društva

Weißenburg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
160
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?...

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega?

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro?

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku?

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene?

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo?

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju?

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje?

Da vas čujem.
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... ...Trudim se...

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? ...Trudim se, mada mi slabo ide...

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? ...Mogu, za mene jeste...

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? ... Zarobljen si, povinuj se... I to poruchuje svima valjda, bez obzira na godine...

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? ...Ja od drushtva ochekujem da napravi greshku... Ono od mene ochekuje da greshku ne napravim...

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? ... Ne slazem se... Pishe u ustavu kakve...

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju?
... Ne znam ko je tebi uzor...

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? ... Ne...

Da vas čujem.
...Chuo si me...
 
...
speechless-smiley-014.gif
...
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... Немам потребу за тиме.

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? Не видим зашто бих.

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? Ја сам просечан човек.

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? Више нисам ''релативно млад човек'' ....:mrgreen:

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? Трпљење.

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? Слажем се са оним који ми одговарају и прихватам само оно што се уклапа у мој систем вредности.

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju? :confused: Не знам имам ли узоре....нешто не могу да се сетим ко би могао да ми буде узор....

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? Делимично.

Da vas čujem. Чуо си.
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... Немам потребу за тиме.

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? Не видим зашто бих.

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? Ја сам просечан човек.

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? Више нисам ''релативно млад човек'' ....:mrgreen:

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? Трпљење.

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? Слажем се са оним који ми одговарају и прихватам само оно што се уклапа у мој систем вредности.

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju? :confused: Не знам имам ли узоре....нешто не могу да се сетим ко би могао да ми буде узор....

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? Делимично.

Da vas čujem. Чуо си.
Bravo Hellen,upravo tako:klap:
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?...
Naravno, tako se popravlja prosek. Samo ne strci previse, drustvo povremeno ide na shishanje.
Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro?
Definisi "dobro". Dobro za drustvo ili dobro za tebe?
Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku?
"drma mi se, drma mi se na subari cvece..."
Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene?
Izbor. SA ili PROTIV. Bez mogucnosti sirenja izbora.
Slažem li se sa stavovima društva,
pitaj onoga u koga gledas dok se brijes.
Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju?
1. pobednici; 2. porazeni. 1. zivi 2.pokojni.
Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje?
Sreca je da nije sve crno-belo, pa se u granicno sivilo koncentrise razum i sloboda neodlucnosti.
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?...
svako može da bude ono što hoće i da se izdigne i spusti, samo što dobija ocene društva i to ne može da izbegne

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega?
može ako se osamiš i ako si dovoljno izgrađen, stabilan jak

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro?
može i dobro je

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku?
pare, pare, pare

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene?
očekujem pravdu, poštovanje različitosti, ono očekuje slepo verovanje i pokornost

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo?
Sa većinom se ne slažem, zagovara prodavanje magle, eto šta

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju?
nema ih
Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje?
Ne baš
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?...
sta ti znaci izdizanje iznad drustva? da stavis sebe pre drustva? ili da budes bolji od drustva? ako drustvo moze da se posmatra kao jedno uopste...

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega?

niko nije savrseni prosek. ne mozes se ne razlikovati bar malo.

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro?
ko sto rekoh- niko nije savrseni prosek. a moze i ne mora da bude dobro odstupanje. ali se moze kontrolisati :D

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku?

porucuje isto sto i svako- deluj u okviru sistema da ne bi bio uklonjen iz istog. stavlja te u situaciju u kojoj si i iz koje mozes ici na neku od strana u okviru ili van njega...

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene?
od drustva se trudim da ne ocekujem mnogo, jer drustvo ne treba da ocekuje nista od mene. a dal ce nesto dobiti- videcemo (zavisi od oboje i trenutka).

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo?
previse kompleksno pitanje sa odgovorom koji ne moze biti potpun i dovoljno tacan sa moje strane...

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju?
ne vidim neke posebne uzore u drustvu. nebitno je da li je neko vredan biti toga uzor... proizvod sam sebe i uticaja fragmenata ostalih licnosti i desavanja...

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje?
u nekim situacijama.

Da vas čujem.

kako ces to da izvedes? :P
 
Poslednja izmena:
Ovo su zezancije .....

Ovde se pise samo ono sto zelimo da bude utisak.....

Ali da postujem naslov teme....

Sistem se moze gledati na dva nacina....

Prvi nacin:
Ljudi su onakvi pojedinci kakvi jesu....tj pretpostavka je da su ljudi okarakterisani nekim osobinama i nacinima reagovanja , i da je priblizno ista reakcija u svim situacijama, da ne lelujaju i menjaju lica u zavisnosti sa kim su ......

Tu imamo borbu interesa , hijararhijski sistem gde se volja onih najjacih sprovodi, ostali moraju ili da prkose , sto kosta ili da prihvate tudje vizije....
Vrlo vazno je sto je ovakav sistem u osnovi materjalan, egzistencijala. Tj tacnije receno od nacina gledanja na sistem zavisi i nacin ponasanja i nacin razvijanja celog sistema....
Ako se gleda na osobu kao relativno fiksiran skup karakternih osobina i reakcija , dosledno manje ili vise , onda se sistem materijalizuje, tj para postaje najvazniji tok koji se prati....

To ce kasnije dovesti do jacanja animalnih osobina i ponasanja i do moralnih i ljudskih kriza u takvom sistemu i drustvu....

Ili za decicu, gumene loptice skocice su slobodne da skakucu gde hoce, ali su sve u jednoj velikoj dzaku-kesi i smanjivanjem velicine kese, gumene loptice ce i dalje imati utisak da su slobodne, ali je njihovo kretanje ipak ograniceno vecim "drustvenim " prostorom....To je ono sto neki osecaju kao svetsku urotu....

Drugi nacin:
Svako treba da se ponasa prema ljudima razlicito, jer prema lopovu treba biti sumnjicav i oprezan, a prema svadljivcu uzdrzan i slicno .....Tj ne postoji osoba, vec posoje maske prema svakom coveku....
Covek sa hiljadu lica....
Ovakav sistem donosi prednosti i danas, ali zbog drugih razloga.
Medjutim prednost sistema jaca sto je veci broj ljudi koji se ovako ponasa....
Negativno je to sto prestaje politicka korektnost, jer nema istog statusa za sve....
Pozitivno je sto otpadaju seme, sabloni za muzu dobrih ljudi.....

U vezi ovoga je i podela koju lopovi i prevaranti u Srbiji imaju.....a mnogo je tih sitnih dusa, lopovcica, postenjacica.....
Njih kad pitate kako dele ljude, oni kazu svi su posteni (jer moraju i oni da budu po svom misljenju posteni)....Medjutim oni ljude dele na bistre (one koje ne mogu da prevarim) i na naivne (one koje mogu)......

Pozitivno ovakvim posmatranjem je i to sto je u skladu sa religijom ....jer nema bacanja bisera pod svinje.....
Postoji povratna sprega u drustvu , pa se na ovaj nacin ipak usmerava drustvo bez uticaja vlasti na homogenizaciju grupa.....sto je takodje dobro iz mnogo razloga.....i ne vodi izolaciji pojedinca u drustvu.....
Sve stvar posmatranja drustva i promene definicije morala, koji posto se stari moral ne primenjuje i ne koristi , a kod ovog nacina posmatranja ne bi nikako ni postoja, jer svi ne postoje kao definisane licnosti vec kao definisani potencijali prepoznavanja odgovarajucih komplementarnih odnosa (osoba je u stvari vise definisana svojim odnosima , a ne sobom kao skupom razmisljanja.....)

Ne ocekujem da ovo bude uopste procitano ovde na forumu, ali je dobro kao osnova za povezivanje za kulturologe i sociologe....
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... nejasno pitanje

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? Isto kao da si pitao "moze li se ono razlikovati puno od tebe", samo, kad ja ovako okrenem pitanje odgovor je mnogo ocigledniji i tebi, zar ne? DA, DRUSTVO SE MOZE RAZLIKOVATI OD TEBE (STO IMPLICIRA DA SE I TI MOZES RAZLIKOVATI OD DRUSTVA, ZAR NE?)

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? Pre svega treba znati da li je tvoje "vidjenje proseka" odgovarajuce realnosti, odnosno, da li o njemu imas pravu sliku. Kako ti o tom proseku MOZES imati krivu sliku, tako mozes odskakati od proseka (ako prosek o proseku ima relativno praviju sliku, ili obratno, ako ima krivlju, u tom slucaju odskaces po tome sto imas drugaciju sliku o proseku) - Znaci da.

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? Poruka je sadrzana izmedju redova.

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? Nista, drustvo ne postoji, postoje samo skupovi medjusobno izolovanih i izdvojenih pojedinaca. Sta od nekoga od njih ili od njih da ocekujes bi bilo pitanje konkretnije i iskrenije, a od apstrakcije "DRUSTVO" ne mozes (kao i od bilo koje druge apstrakcije) ocekivati nista sto nije apstraktno.

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? Drustvo (u tehnickom smislu koristim pojam) zagovara vrednosti X, Y, Z, ali ih ne imenuje odgovarajucim imenima, odnosno, kada zagovara na nemoral prica kako zagovara na [konkretno] i kako je to konkretno u stvari [moralno] i ako nije. Zbog toga sto "drustvo" (vecina) ne moze nikada biti u pravu. Vecina nikada nije bila u pravu, i zna to, samo sto ne moze da sazna da to zna. To je teoretski i prakticno nemoguce u ovakvim uredjenjima drustava [tehnicki termin].

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju? Gde jos postoje uzori? Jel ovo neko trik pitanje?

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? Mozes, ali nemoj. Bolje primiti u sebe i go*no nego primiti u sebe "nesto drugo" samo zato sto je fizicki gledano jace od tebe i zato sto te okruzuje.

Da vas čujem. Bojim se da ce to ici malo teze, jer mislim da ti nikoga osim sebe nemas nameru cuti jer mislim da imas shizofreniju.
 
Хулигани напали ученице на одбојкашком тренингу

Група хулигана са палицама, напала је синоћ тренера и ученице током одбојкашког тренинга у основној школи "Сретен Младеновић" у Нишу и том приликом 16-годишњој ученици из Ниша Александри Игњачевић поломљене су обе руке.



Према речима тренера Ивана Бојовића, на којег су нападачи прво насрнули и који је задобио лакше повреде, могући повод за напад је то што непознатим младићима није дозволио да присуствују тренингу.

Он је казао да су два момка мангупског изледа ушла у салу и да је као тренер морао да их удаљи, без додира и подизања тона, и да је, пошто су били непослушни, три пута рекао да напусте тренинг.

У року од пет минута су се, како је рекао, појавила петорица батинаша, а у позадини и други момци.

Судија за прекршаје саслушао је пет лица од којих су двојица малолетни.

Због физичке угрожености спортиста и тренера надлежни у Одбојкашком клубу "Стампедо" после синоћњег инцидента одлучили су да обуставе тренинге у школи "Сретен Младеновић".

Nazalost i ovo je produkt ovog drustva:thumbdown::rtfm:
 
Хулигани напали ученице на одбојкашком тренингу

Група хулигана са палицама, напала је синоћ тренера и ученице током одбојкашког тренинга у основној школи "Сретен Младеновић" у Нишу и том приликом 16-годишњој ученици из Ниша Александри Игњачевић поломљене су обе руке.



Према речима тренера Ивана Бојовића, на којег су нападачи прво насрнули и који је задобио лакше повреде, могући повод за напад је то што непознатим младићима није дозволио да присуствују тренингу.

Он је казао да су два момка мангупског изледа ушла у салу и да је као тренер морао да их удаљи, без додира и подизања тона, и да је, пошто су били непослушни, три пута рекао да напусте тренинг.

У року од пет минута су се, како је рекао, појавила петорица батинаша, а у позадини и други момци.

Судија за прекршаје саслушао је пет лица од којих су двојица малолетни.

Због физичке угрожености спортиста и тренера надлежни у Одбојкашком клубу "Стампедо" после синоћњег инцидента одлучили су да обуставе тренинге у школи "Сретен Младеновић".

Nazalost i ovo je produkt ovog drustva:thumbdown::rtfm:

SUDIJA ZA PREKRSHAJE???
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... Mogu, ali samo u svojim očima, i ne bih bila u pravu.

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? Mogu, zavisno od svojih sposobnosti i volje, ali samo delimično.

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? Mogu, ali to nema veze sa dobri/lošim, može da bude i jedno i drugo. U stvari, prosek je samo apstrktnan pojam, koji nam pomaže da merimo stvari, ali niko nije u svemu prosečan.

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? Poruke su različite i mnogobrojne, i u mnogome zavise od moje pecepcije.

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? Nije bitno.

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? Nije primarno.

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju? Neki imaju uzore u pojedincima, neki u pojavama, neki nisu svesni toga, a neki i namaju uzore, samo ciljeve.

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? Ne. Svaka ličnost je jedinstvem univerzum.

Da vas čujem.

:) Eto.:bye:
 
Mogu li sebe izdizati iznad ovog društva?... nejasno pitanje

Kakvo god društvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno od njega? Isto kao da si pitao "moze li se ono razlikovati puno od tebe", samo, kad ja ovako okrenem pitanje odgovor je mnogo ocigledniji i tebi, zar ne? DA, DRUSTVO SE MOZE RAZLIKOVATI OD TEBE (STO IMPLICIRA DA SE I TI MOZES RAZLIKOVATI OD DRUSTVA, ZAR NE?)

Mogu li odskakati od proseka i da li je to dobro? Pre svega treba znati da li je tvoje "vidjenje proseka" odgovarajuce realnosti, odnosno, da li o njemu imas pravu sliku. Kako ti o tom proseku MOZES imati krivu sliku, tako mozes odskakati od proseka (ako prosek o proseku ima relativno praviju sliku, ili obratno, ako ima krivlju, u tom slucaju odskaces po tome sto imas drugaciju sliku o proseku) - Znaci da.

Kakvu poruku primam od društva koje me okružuje? Šta meni to društvo poručuje kao relativno mladom čoveku? Poruka je sadrzana izmedju redova.

Šta ja očekujem od društva ,a šta ono od mene? Nista, drustvo ne postoji, postoje samo skupovi medjusobno izolovanih i izdvojenih pojedinaca. Sta od nekoga od njih ili od njih da ocekujes bi bilo pitanje konkretnije i iskrenije, a od apstrakcije "DRUSTVO" ne mozes (kao i od bilo koje druge apstrakcije) ocekivati nista sto nije apstraktno.

Slažem li se sa stavovima društva, kakvi su to stavovi, kakve vrednosti zagovara društvo? Drustvo (u tehnickom smislu koristim pojam) zagovara vrednosti X, Y, Z, ali ih ne imenuje odgovarajucim imenima, odnosno, kada zagovara na nemoral prica kako zagovara na [konkretno] i kako je to konkretno u stvari [moralno] i ako nije. Zbog toga sto "drustvo" (vecina) ne moze nikada biti u pravu. Vecina nikada nije bila u pravu, i zna to, samo sto ne moze da sazna da to zna. To je teoretski i prakticno nemoguce u ovakvim uredjenjima drustava [tehnicki termin].

Ko su nam uzori u društvu i kako se oni ponašaju? Gde jos postoje uzori? Jel ovo neko trik pitanje?

Mogu li se identifikovati sa društvom koje me okružuje? Mozes, ali nemoj. Bolje primiti u sebe i go*no nego primiti u sebe "nesto drugo" samo zato sto je fizicki gledano jace od tebe i zato sto te okruzuje.

Da vas čujem. Bojim se da ce to ici malo teze, jer mislim da ti nikoga osim sebe nemas nameru cuti jer mislim da imas shizofreniju.


Mozda je ce ovo biti mali ekskurs, ali zeleo bih da te pitam: gde mi to zivimo ako ne u drustvu? Heteo sam reci to da pojam drustva se ne moze tako lako razoriti, ali malo mi bolje pojasni sta ti podrazumevas ono gde mi zivimo, ako to nije drustvo?
 

Back
Top