BIN datoteka

pazi, na rapidu sam skinuo igricu posle extrakta u rar-u sam dobio dve datoteke koje komp nije mogao otvoriti.
na prvoj je pisalo bin i ona ima MB kolika je igra a na drugoj je oisalo cini mi se cue ili tako nesto i ona je imala nesto malo KB .
kad sam instalirao taj programcic ova manja je dobila njegovu ikonu i uradio sam extrakt i dobio redovan instaler
 
pazi, na rapidu sam skinuo igricu posle extrakta u rar-u sam dobio dve datoteke koje komp nije mogao otvoriti.
na prvoj je pisalo bin i ona ima MB kolika je igra a na drugoj je oisalo cini mi se cue ili tako nesto i ona je imala nesto malo KB .
kad sam instalirao taj programcic ova manja je dobila njegovu ikonu i uradio sam extrakt i dobio redovan instaler

To si mogao i da otvoris preko daemon tools-a zato sto si imao .cue fajl
 
.BIN fajlovi su 'image' fajlovi i mogu se otvoriti programima za obradu image fajlova (WinIso, MagicIso, IsoBuster...), u virtuelnom cd/dvd rom drajvu (Demon Tools, Alcohol 120%...) ili narezati na cd ili dvd i posle pustiti.
.CUE fajlovi su textualni fajlovi koji prate .BIN fajlove i sadrže osnovne podatke o njima i mogu se otvoriti nekim tekstualnim editorom (Notpad).
...
A inače, o ovome je već nekoliko puta bilo reči! Malo pretrage nije na odmet! ;)
 

Back
Top