Kafana Kafe "Casablanca"

haha znam šta znači ''potkovan'' nego mislim u smislu otkud OVDE konkretno da upotrebiš taj pridev,čudno mi nekako i nepotrebno,ne bih išao toliko daleko da smatram da treba biti ne znam ni ja kako obrazovan,načitan,''informisan'' da bi dao svoj sud o nekom smrdljivom filmu i slično
ne slažemo se no dobro

Verovatno ne uvažavaš obrazovanje, umetnost, intelektualce. Ne znam šta drugo da ti kažem - naravno da svako može da priča o filmovima (moja baka, mi filmofili, bilo ko na ulici), ali to nije kritika :) Zato ti i misliš da je kritičar "najnepotrebnije" zanimanje... Pa šta ti misliš, da ljudi koji pišu scenario, režiraju, glume itd. nisu obrazovani i informisani? Da filmovi, knjige, itd. samo padnu s neba, tek tako?
Ne svađam se, samo sam šokirana :)
 
naravno da ne uvažavam ništa od toga i nažalost,sasvim mi je razumljivo što se šokiraš kad naletiš na nekog ko za promenu ne veruje u nikakve nametnute lažne sisteme vrednosti i izmišljotine i autoritete poput ''obrazovanja'', ''kritičarstva'' (koje nije pravo zanimanje) itd.
jeste,sve je to kritika,sve je to isti djavo i svačija reč (mišljenje) vredi potpuno isto (vrednost joj je nula) i apsolutno je bezumno i iracionalno davati prednost odnosno ceniti više mišljenje nekog ''stručnjaka'' nego svoje bake/filmofila/bilo koga na ulici,jer je to sve presubjektivno
 
naravno da ne uvažavam ništa od toga i nažalost,sasvim mi je razumljivo što se šokiraš kad naletiš na nekog ko za promenu ne veruje u nikakve nametnute lažne sisteme vrednosti i izmišljotine i autoritete poput ''obrazovanja'', ''kritičarstva'' (koje nije pravo zanimanje) itd.
jeste,sve je to kritika,sve je to isti djavo i svačija reč (mišljenje) vredi potpuno isto (vrednost joj je nula) i apsolutno je bezumno i iracionalno davati prednost odnosno ceniti više mišljenje nekog ''stručnjaka'' nego svoje bake/filmofila/bilo koga na ulici,jer je to sve presubjektivno

Naravno, i ja najviše cenim svoje mišljenje :lol: Ne tvrdm ja da treba da se slažemo sa svakim pisanijem dotičnih, nego da postoji razlika. Mene ne bi pustili da predajem na Akademiji, ni da pišem za Film Comment, zato što obrazovanje jeste merljivo. Stručnost jeste merljiva. Probaj da napišeš stručnu knjigu od 400 strana, sa bibliografijom, koju će čitave generacije koristiti kao udžbenik, pa ćeš videti.

- - - - - - - - - -

funny-wall-graffiti-education-negative.jpg
 
Naravno, i ja najviše cenim svoje mišljenje :lol: Ne tvrdm ja da treba da se slažemo sa svakim pisanijem dotičnih, nego da postoji razlika. Mene ne bi pustili da predajem na Akademiji, ni da pišem za Film Comment, zato što obrazovanje jeste merljivo. Stručnost jeste merljiva. Probaj da napišeš stručnu knjigu od 400 strana, sa bibliografijom, koju će čitave generacije koristiti kao udžbenik, pa ćeš videti.

- - - - - - - - - -

funny-wall-graffiti-education-negative.jpg

pa znam da nažalost jeste merljiva jer u takvom svetu živimo,svetu lažnih vrednosti i obmana i iluzija,ali nije nužno,sama po sebi,stvarno merljiva nego je to tako nametnuto,jedan u nizu socijalnih konstrukata i izmišljotina (poput ''morala'', ''ljubavi'', ''časti'' ''hrabrosti'' itd itd) koji su ljudi izmislili kako bi sebe izdizali iznad drugih i/ ili se samozavaravali
 
nikad nisam rekao da čitanje jeste
pa tzv obrazovanje upravo i služi tome,da se steknu diplome titule i zvanja te da se potom qrči sa istima
nikad veće pošasti i zla nije bilo od uvodjenja tzv obrazovanja i nastanka škola kojima se deci od ranog detinjstva ispira mozak i upada se u užasni sistem i odgovaranje unapred datom šablonu i ''standardima''
nije to nikakva ''moja priča'' nego stvarnost
 
pa tzv obrazovanje upravo i služi tome,da se steknu diplome titule i zvanja te da se potom qrči sa istima

Ti pričaš o sistemu, a ja o aktivnosti...

Kapiram šta pričaš, samo sam ja matora (ako si u dvadesetim mogla sam da ti budem mama :lol: ) tako da se meni ta radikalna priča malo istrošila, a u stvari nikad i nisam skroz verovala u nju, pravo da ti kažem. Pametan čovek može da se sačuva od indoktrinacije, može da nađe način da kolaboracija sa sitemom bude minimalna, itd. ali takođe može da sagleda da potpuno negiranje o odbijanje vodi u propast. Ličnu propast, ne propast sistema.

Plus učestvovanje u obrazovnom sitemu dovodi do vrlo zdravog bunta protiv autoriteta, a neko slobodan da trčakara po livadi ceo dan mora biti izuzetno naivan i glup ako misli da je to život :lol: Sećam se one knjige Slobodna deca Samerhila, to je bila neka freedom love happiness škola, valjda sedamdesetih, i zanimljivo je da niko od te dece nije postigao ništa posebno u životu. I to je ok, naravno, ali kad pogledaš realno najbolje stvari nastaju iz bunta, a ne iz slobode...
 
Sousuke je čitao Fukoa :)

nisam

@honduras
apsolutno se ne slažem da učestvovanjem u obrazovnom sistemu možeš doći do ''zdravog bunta protiv autoriteta'' (sem ako pod time ne podrazumevaš delovanje sa ciljem da se taj sistem sruši iznutra il tako nešto lol),niti pozivam na ikakav ''bunt'',jesam mlad ali ne baš toliko da bih se ložio na te gluposti,nisam tinejdžer pa da se ''bunim'' protiv ičega,nije u tome stvar.

šta fali trčkaranju po livadi ceo dan,zbog čega je po tebi nužno i a priori glup onaj kome je upravo to život? ostavi ga na miru,ako je to za njega život to je to,meni to svakako zvuči bolje i smislenije od onoga što većina,pa i ti,smatra nekakvim ''uspehom'' i ''postizanjem nečega u životu'',niko ništa ne postiže u životu,sem da umre,to je jedini stvarni ''uspeh'' i ''postizanje''

nikakva sloboda ne postoji
 
šta fali trčkaranju po livadi ceo dan,zbog čega je po tebi nužno i a priori glup onaj kome je upravo to život? ostavi ga na miru,ako je to za njega život to je to,meni to svakako zvuči bolje i smislenije od onoga što većina,pa i ti,smatra nekakvim ''uspehom'' i ''postizanjem nečega u životu'',niko ništa ne postiže u životu,sem da umre,to je jedini stvarni ''uspeh'' i ''postizanje''

nikakva sloboda ne postoji

Ja svakog ostavljam na miru, neka trči do mile volje... Inače, učitavaš u ono što sam napisala neku svoju priču, neko drugi te truje pričom o postizanju i uspehu pa si navalio na mene... Što ne bi radio da se kojim slučajem zaista poznajemo, jer bi onda kapirao koliki su moji uspesi i kolika su mi očekivanja od ljudi i od života :lol:
 
on se pre obavezno predstavljao kao diplomirani geolog, mislim i da se kitio titulom doktora a sad je zestoko protiv obrazovnih institucija.Video je Miroljub da od skole nema nista.Lepo kaze nas predsednik, nije bitno sta si zavrsio nego sta znas da radis-jer ovde je moguce da neko zavrsi recimo medicinski fakultet a da nema pojma o medicini, ali ljudi to zloupotrebljavaju i pricaju da znaju da rade ono sto ne znaju.npr gasic i vulin mogu da budu ministri bilo cega, babicu kad bi ponudili da bude direktor nase on bi prihvatio bez razmisljanja.zato se ja sad prijavljujem na konkursima za posao za bilo koje zanimanje, advokat, inzenjer, vozac jumbe itd samo naglasim u siviju da brzo ucim
 
aizen, ne zlasem se sa tim stavom da kriticari nicemu ne sluze, oni odvajaju kvalitet od smeca.pa mora da postoje neki standardi.evo na primer serija radosa bajica-psi laju vetar nosi-neka baba bi rekla da je to super serija, kriticar bi rekao da je to uzas ekvivalentan smaku sveta.svaki filmski kriticar je upuceniji u film od velike vecine, ucio je o filmu godinama zna da prepozna kvalitet.i onima sto prave filmove znaci kad dobiju pozitivne kritike od takvih ljudi.a to znanje se stice u skoli.evo sta se desava kad obrazovni sistem ode u tri lepe, sapic postaje doktor nauka
 

Back
Top