Sveti Gral

U keltskoj mitologiji je bio jedan charobni pehar
darovao besmrtnost, ako se ne varam...

a sveti gral nije postojao pre priche o arturu, keltskom kralju brita...

tako da je sveti gral samo jedna hristijanizovana paganska legenda

a sang real i den braun je besmisleniji od svih shpanskih serija zajedno! :D
 
Da nije posuda?
Pa da....tako ga predstavljaju....ali da li imas neko produbljenije misljenje o tome!


U keltskoj mitologiji je bio jedan charobni pehar
darovao besmrtnost, ako se ne varam...

a sveti gral nije postojao pre priche o arturu, keltskom kralju brita...

tako da je sveti gral samo jedna hristijanizovana paganska legenda

a sang real i den braun je besmisleniji od svih shpanskih serija zajedno! :D

Pa legenda kaze da ga je Marija Magdalena donela u J.Francusku...I da su Katari bili prvobitni cuvari(mada ne verujem da se radi o posudi(cu obicna casa:roll:)
Den Braun je samo nagrizao dogmu(mada dao je mnogo sebi na mastu)....Da li si citao Martin Lunov:Kljuc:?
 
Poslednja izmena:
Neznam stvarno da li je to istina ili izmisljotina.Ali cinjenica jeste, da je Isus bio drvodelja, mozda je napravio drveni pehar.Ali ja mislim da je to vise simbolizam,i da ga netreba shvatati doslovno,vec kao ljubav i svetlost Isusa koja se nalazi u svima nama.I kao neku veru u zivot posle smrti.Da cemo svi vaskrsnuti, i da cemo odgovarati za svoje grehe.
 
Pa da....tako ga predstavljaju....ali da li imas neko produbljenije misljenje o tome!

[/B]

Moje produbljeno mišljenje je da je u pitanju čaša.

Kao u "Don Camilu":

- Bože, ne mogu da prežalim Gertrudu. (Gertruda je bila veliko zvono u njegovoj crkvi, ali su je Nemci za vreme rata oduzeli)
- Zvuk je u boga veoma osetljiv. Čuće te i ako imaš zvonce kao zrno graška.
- Da, ali zvona služe da privuku svetinu. Narod sluša onoga ko je glasniji. :(

Daklem, čaša koja simbolizuje ono što simoblizuje. Ali treba da bude i kakva materijlna čaša za one koji vide samo materijalne stvari.
 
Pa da....tako ga predstavljaju....ali da li imas neko produbljenije misljenje o tome!




Pa legenda kaze da ga je Marija Magdalena donela u J.Francusku...I da su Katari bili prvobitni cuvari(mada ne verujem da se radi o posudi(cu obicna casa:roll:)
Den Braun je samo nagrizao dogmu(mada dao je mnogo sebi na mastu)....Da li si citao Martin Lunov:Kljuc:?

to nije legenda

to je beletristika s kraja 20 i pochetka 21 veka

"Produbljenije"
:D

vidish sinko, ti mozesh da gledash i kamen i da u njemu vidish sushtinu univerzuma (bar tvoju verziju) a mozesh da da vidish samo kamen :D

to se zove "tripovanje"

sveti gral se prvi put pominje u beletristici bretanje (i dan danas keltska zemlja)
prochetkom drugog milenijuma
u sklopu saga o Arturu, okruglom stolu, I merlinu Velikom, to jest meni :cool:

i predstavlja pehar, charobni pehar, isti onakav kakav u keltskoj mitologiji postoji milenijumima.

a ti tu mozesh da vidish i da si po babi potomak nekog jevrejskog stolara, to je vec tvoja stvar :cool:
 
osnova denbraunovske gluposti
je shto koristi dostignuca 20 veka
za neko tripovanje u prvom veku :roll:

p.s. DNK analiza nije bila moguca kad je Sionski Priorat chuvao karpenterovo potomstvo
pa tako da takva glupost je bila nedokaziva u to vreme
samim tim i potpuno bezopasna ;)

p.p.s. katari su nastali 1000 godina kasnije
 
Neznam stvarno da li je to istina ili izmisljotina.Ali cinjenica jeste, da je Isus bio drvodelja, mozda je napravio drveni pehar.Ali ja mislim da je to vise simbolizam,i da ga netreba shvatati doslovno,vec kao ljubav i svetlost Isusa koja se nalazi u svima nama.I kao neku veru u zivot posle smrti.Da cemo svi vaskrsnuti, i da cemo odgovarati za svoje grehe.

:super::super::super:

a mozda i simbolizuje da magarci leta
a podzemni jeleni rushe drvene bandere

:super::super::super:
 
osnova denbraunovske gluposti
je shto koristi dostignuca 20 veka
za neko tripovanje u prvom veku :roll:

p.s. DNK analiza nije bila moguca kad je Sionski Priorat chuvao karpenterovo potomstvo
pa tako da takva glupost je bila nedokaziva u to vreme
samim tim i potpuno bezopasna ;)

p.p.s. katari su nastali 1000 godina kasnije

Pa rekoh da je Braun pustio masti na volju....i znam za katare to sam pomenuo zato sto ima implikacija da su "cuvali gral"
 
kad su oni postojali
josh nije bio napisan u bretanjskim epovima

gde predstavlja pehar...

dalje, "chuvali" krvnu liniju :D a kom je smetalo par samozvanaca, za koje niko nikad chuo,
pa katari morali da ih chuvaju ;)

kao shto rekoh
jedini nachin da se nechije poreklo kroz par generacija utvrdi
je moguc tek nekih par decenija,
od kad su i pochele te knjige da se pishu...
 
jel citao neko knjigu Sveti Gral,Dzila Morgana?

Ja jesam.Prvenstveno,da me neki ne shvate pogresno, je verujemo u pricu o Sang Realu,jer postoje i dokayi u Vatikanu.Za ovo sam se letos interesovala i citela svasta nesto,a kada budem imala vremena neke zanimljive stvari,potkrepljene cinjenicama.Da li je neko gledao film Alhemicar...jer od tada pocinje moje interesovanje za Sang Real.
 

Back
Top