O unijacenju Srba na prostorima SPC
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: O unijacenju Srba na prostorima SPC

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano O unijacenju Srba na prostorima SPC

Tema je otvorena da bi se moglo polemisati o ovom textu, kako bi se eventualno dopunio novim saznanjima iz duge istorije unijacenja Srba i njihovim proglashavanjem za Hrvate.

Pa evo texta :

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/unijacenje_na_prostoru_SPC.htm

Aktivan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: O unijacenju Srba na prostorima SPC

evo ga...

Medju vaznije dogadjaje valja svakako zabiljeziti i PRELAZ JEDNOG DIJELA KATOLIKA U BOSNI NA PRAVOSLAVLJE. Presla je i skoro cijela Trebinjska biskupija u Hercegovini tokom XVI. i XVII. stoljeca. Katolicki narod ostao je bez svecenika usred ljutih progona. Pravoslavna crkva sklapa vec iza pada Carigrada kompromis sa Turskom carevinom i patrijarha Genadije dobiva cast turskog pase.

A narod Neretve i Popova pise 1629., da je veci dio katolika ovih strana otisao u skizmu. Sacuvan nam je dokumenat, kako je pravosl. vladika, valjda pri njezinu osvestenju, dao sastrugati krec s crkve, porusiti katolicke oltare i izbaciti napolje kosti katolickih pokojnika. Narod, ozlojeden, hoce da se vrati katolickoj vjeri, ako mu se pribavi stalan zupnik. Nazalost od toga nije bilo nista, i ti katolici ostase i dalje pravoslavnim. Sve ove vijesti donosimo prema spomenutoj studiji »Massenbeitritte...«, za koju je prvak srpske historiografije Stanoje Stanojevic (Jugosl. istor. casopis, III., 376) rekao, da je u cijelosti dokazala svoj predmet, a time i prelaz katolika trebinjske biskupije na pravoslavlje.
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 04.10.2008. u 16:48 Razlog: izmena bolodanih slova

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Ti katolici kao prvo nisu bili Hrvati, to bi trebao da znash
    A bilo ih je koliko....? U Vojvodstvu Svetog Save, u srpskoj zemli?
    Ipak si ti jedan redak Srbenda obeshenjak

Nego mani te doskochice, prochitaj text, znam da razumesh cirilicu

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Кроација Pogledaj poruku
    evo ga...

Medju vaznije dogadjaje valja svakako zabiljeziti i PRELAZ JEDNOG DIJELA KATOLIKA U BOSNI NA PRAVOSLAVLJE. Presla je i skoro cijela Trebinjska biskupija u Hercegovini tokom XVI. i XVII. stoljeca. Katolicki narod ostao je bez svecenika usred ljutih progona. Pravoslavna crkva sklapa vec iza pada Carigrada kompromis sa Turskom carevinom i patrijarha Genadije dobiva cast turskog pase.

A narod Neretve i Popova pise 1629., da je veci dio katolika ovih strana otisao u skizmu. Sacuvan nam je dokumenat, kako je pravosl. vladika, valjda pri njezinu osvestenju, dao sastrugati krec s crkve, porusiti katolicke oltare i izbaciti napolje kosti katolickih pokojnika. Narod, ozlojeden, hoce da se vrati katolickoj vjeri, ako mu se pribavi stalan zupnik. Nazalost od toga nije bilo nista, i ti katolici ostase i dalje pravoslavnim. Sve ove vijesti donosimo prema spomenutoj studiji »Massenbeitritte...«, za koju je prvak srpske historiografije Stanoje Stanojevic (Jugosl. istor. casopis, III., 376) rekao, da je u cijelosti dokazala svoj predmet, a time i prelaz katolika trebinjske biskupije na pravoslavlje.
    A ti se uvatio za Trebinjsku biskupiju ko pijan za plot... pa dobro čoveče, da li ti ikada posustaješ i prestaješ.
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 04.10.2008. u 16:47 Razlog: izmena boldovanih slova
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

E da, inache neznalice poput Kroacije, Kece Pontina i ostalih, nisu dobrodoshli da zagadjuju temu, tako da Bi2 ili Gazdaricu molim da intervenishu kada ovi krenu sa svojom paranojom zbog svog srpskog porekla

Aktivan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vuk_ Pogledaj poruku
    E da, inache neznalice poput Kroacije, Kece Pontina i ostalih, nisu dobrodoshli da zagadjuju temu, tako da Bi2 ili Gazdaricu molim da intervenishu kada ovi krenu sa svojom paranojom zbog svog srpskog porekla
    ti si 150%-tni Hrvat.zato i tolika nervoza.pa i otvaranje posebne diskusije.jadan si,Hrvatino,a mozes biti ponosan na svoje Hrvatstvo.

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Re: O unijacenju Srba na prostorima SPC

evo ga...

A narod Neretve i Popova pise 1629., da je veci dio katolika ovih strana otisao u skizmu. Sacuvan nam je dokumenat, kako je pravosl. vladika, valjda pri njezinu osvestenju, dao sastrugati krec s crkve, porusiti katolicke oltare i izbaciti napolje kosti katolickih pokojnika. Narod, ozlojeden, hoce da se vrati katolickoj vjeri, ako mu se pribavi stalan zupnik. Nazalost od toga nije bilo nista, i ti katolici ostase i dalje pravoslavnim.Sve ove vijesti donosimo prema spomenutoj studiji »Massenbeitritte...«, za koju je prvak srpske historiografije Stanoje Stanojevic (Jugosl. istor. casopis, III., 376) rekao, da je u cijelosti dokazala svoj predmet, a time i prelaz katolika trebinjske biskupije na pravoslavlje.
    Odakle ti taj citat koji stalno ponavljaš? Nisi ga izmislio?
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 04.10.2008. u 16:47 Razlog: izmena boldovanih slova

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

ti si 150%-tni Hrvat.zato i tolika nervoza.pa i otvaranje posebne diskusije.jadan si,Hrvatino,a mozes biti ponosan na svoje Hrvatstvo.
    Cuti i chitaj istinu, potencijalni Srbine

Unijacenje Srba u Hrvatskoj i Bosni je tema, a ti cuti ako nemash neshto pametnije da kazesh (a svashta, svi znamo da nemash )

Aktivan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Odakle ti taj citat koji stalno ponavljaš? Nisi ga izmislio?
    naravno,ja sam i evliju izmislio(iako je moj izvor srpski rastko.yu)
    pa sam izmislio i popa dukljanina i Crvenu Hrvatsku,pa sam shodno
    tome i izmislio prelazak trebinjskih Hrvata na pravoslavlje krajem 17.stoljeca..koji je naveden u knjizi "massenbeitritte".

i sve to samo da bi vas nervirao i kvario vam idilicnu sliku o srbima,svi i svuda.mos si mislit.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vuk_ Pogledaj poruku
    Cuti i chitaj istinu, potencijalni Srbine

Unijacenje Srba u Hrvatskoj i Bosni je tema, a ti cuti ako nemash neshto pametnije da kazesh (a svashta, svi znamo da nemash )
    reci cu ti nesto pajdo,mene nebi upce nerviralo da su mi preci mozda bili srbi,ako se to moze lipo i naucno dokazati,dapace..nema tu skoro nikakve razlike,ako zanemarimo viroispovijest.dva slavenska naroda do bola slicna.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

evo ga...

Molim vas, al molim vas.....da ne pišete cele postove boldovanim slovima ! Pa ih još podvlačite ! Nema potrebe za tim....Ko od nas ne vidi, lepo stavi naočare, i sve je ok.
    Ovo jako ružno izgleda, bez obzira na sadržinu teksta !

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

reci cu ti nesto pajdo,mene nebi upce nerviralo da su mi preci mozda bili srbi,ako se to moze lipo i naucno dokazati,dapace..nema tu skoro nikakve razlike,ako zanemarimo viroispovijest.dva slavenska naroda do bola slicna.
    Bolno slična...

I to se najbolje vidi upravo sada..! Hrvati su dobili svoju državu i sad nemaju pojma šta će s njom. Prezaduženost stanovništva, cveta korupcija, siva ekonomija, cene rastu....itd...ali, to sve ne spada u istoriju.

Ovde na Forumu ništa se ne može naučno dokazati, to kao jedan. Ali se može bez ostrašćenosti razgovarati na temelju zvaničnih istorijskih podataka. E, to bi već moglo.

Ističe se freak tb clan (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    62

evo ga...

******** vec smo raspravljali ja i ti o ovome na forumu Politika
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 04.10.2008. u 16:46 Razlog: uvreda

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

I htela sam još reći ovo.....Momci, ako ne bude dob'i...prebaciću vas na Relidžn...

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

tome i izmislio prelazak trebinjskih Hrvata na pravoslavlje krajem 17.stoljeca..koji je naveden u knjizi "massenbeitritte".

i sve to samo da bi vas nervirao i kvario vam idilicnu sliku o srbima,svi i svuda.mos si mislit.
    Na rastko.yu si kopirao text u kom se jedan od najpoznatijih istorichara na ovim prostorima, chudi odakle Evelija Chelebija vidi Hrvate u srpskim plemenima. A njegovo mishljenje deli svaki istorichar
    Pop Dukljanin je toliko osporavan kao istorijski izvor, i to od strane bash hrvatskih istorichara, i niko ga ne priznaje kao pouzdan izvor, vec vishe dragocen literarni spis iz tog doba.
    Oblast Trebinja je vekovima bila deo srpske srednjevekovne drzave, srpska teritorija, i tu teshko da moze biti Hrvata, jer Srba je bilo i dalje na zapad. tako da ti i to nema veze sa vezom (kao i vecina onog shto lupish i ostanesh ziv).
    E sad poshto ti je sve jasno, obrati paznju na text o unijacenju Srba, koji je sluchajno tema ove stranice

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Evliju nisi izmislio, niti popa Dukljanina, ali jesi pojedine citate o srednjovjekovnim izvorima o Duklji, a da Teslin dnevnik ni ne pominjemo.

Mene ne nerviraš, zato što su stvari koje ti pričaš toliko providne, tako da zaista ne znam koji su ti motivi za izmišljanje i falcificiranje.

Pitanje je potpuno jednostavno: Čiji je to citat?
    Poslednji put ažurirao/la Slaven777 : 04.10.2008. u 18:35

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1417

Каиновски синдром код римокатолика. Свесни су да су одбацили Истину и да су је у себи убили. Међутим, грижа савести им неда мира па пошто-пото желе да униште и саму Истину. Пошто се Истина, као Бог, једноставно не може убити, онда им преостаје да униште сведоке Истине, православне Србе, своју браћу и комшије. Док има Срба и православних уопште, римокатолици неће имати мира у својој савести и стално ће изнова покушавати унијаћење.

Slične teme

1. Prosečne plate na 'našim' prostorima
    Autor Slaven777 u forumu Politika
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 26.01.2009., 04:21
  2. Nacisticki zlocini na nasim prostorima
    Autor Ascaso u forumu Istorija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.05.2008., 22:16
  3. Posao na prostorima Srbije
    Autor It's a bravery to... u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1