DOMINIKANSKA REPUBLIKA

  • Začetnik teme _DOMINIK_
  • Datum pokretanja
D

_DOMINIK_

Gost
JOJ AL BIH VOLJELA TAMO DA ODEM CULA SAM DA JE KAO U RAJU PLAZE SU FANTASTICNE,SITNI PIJESAK,BAS LIJEPO,MMM,CULA SAM I DA JE PRILICNO SIROMASNA ZEMLJA ALI I DA SU LJUDI VEOMA LIJENI I KAD DODE NEKI STRANAC DA RADI U DOMINIKASKU REP.ODMA DOBIJE UNAPREDENJE U BILO KOM POSLU ZA 2-3 MJESECA,SAD STA ZNAM.AKO JE NEKO BIO TAMO NEKA MI KAZE NESTO VISE.DA LI JE TACNO DA MOZES DA IZNAJMIS KUCU ZA JEDAN MJESEC OD 180-300$ I TO U SIGURNIJEM KRAJU.ALI JEDNINI PROBLEM ZA NEKE STRANCE JE TO STO LJUDI IZ D.R BAS MNOGO VOLE MUZIKU,NARAVNO I STRANCIMA SE DOPADA ALI NE BAS SVAKE NOCI I TO DO 4 SATA UJUTRU.
NEKIMA TO BAS I ODGOVARA STALNO ZABAVA FESTA,NEGO NJIHOV PROBLEM JE STO IMAJU PROBLEM SA STRUJOM,MADA SE ONI NESTO NE SJEKIRAJU MNOGO RADI TOGA.STA VI MISLITE O DOMINIKANSKOJ REPUBLICI DA LI BI STE SE PRESELILI TAMO S OBZIROM DA JE I NASA ZEMLJA NESTO OSIROMASILA U POSLJEDNJE VRIJEME,MADA SVI PRICAJU BICE BOLJE A OVO SAMO GORE I GORE. :cry: NEGO NADAJMO SE BOLJIM VREMENIMA. :wink: :roll:
 
katarinane:
Suprug i ja smo nagradno putovanje u Dominikanu, letovaliste Punta Cana, hotel LTI Beach Resort. Putujemo u novembru. Dali je neko bio tamo? Jel ima neko neki savet, sta treba obici itd?

Punta Cana je lepo mesto za odmor, ali to je u principu samo kompleks hotela, to cak nije ni mesto/grad.

Ako ti je samo do izlezavanja na plazi, onda ce ti biti fino, ali da bi videla pravu Domionikanu, osetila kulturu, srela lokalne ljude, itd...........moraces da zapucas poprilicno daleko........mada , koliko znam mreza puteva u tom delu zemlje je losa..........

Ako te zanima nesto vise u vezi DR, baci pogled na :

www.ptt.yu/korisnici/p/j/pjevtic/
 
moja drugarica je nedavno otisla u Dominikanu , decko joj je tamo vec par meseci, mesto se zove Cabaret, kaze da je fenomenalno, plaze su ludilo, beli pesak, palme, cista voda, temperatura oko 30 do 35 C...valjda je tamo sad sezona.Znam da je gledala i Punta Canu, to jedno od poznatijih letovalista tamo i bas je lepo. Tamo nije skupo, cene su kao kod nas, samo sto su njima primanja tamo manja nego nama ovde, pa kad im dodju "belci", gledaju ih ko Bogove.Bas vam zavidim, idite, inace je najskuplja avio karta i takse, sve ostalo je prihvatljivo. Bice vam super!!
 
Cabarete je jedno od najlepsih mesta na severnoj obali, slazem se. Plaza je fenomenalna, inace raj za surfere , cak su i svetska prventstva tu odrzavana.
Nije sada sezona, trenutno je zatisje, nema turista ni blizu kako se ocekuje u januaru pa sve do aprila kada je ludnica............

Evo par slicica, prva je iz januara meseca, malo je oblacno..........ali i dalje prijatno toplo , oko 24-25 C.
 

Prilozi

  • cabaretejanuar.jpg
    cabaretejanuar.jpg
    48,9 KB · Pregleda: 91
  • cabarete.jpg
    cabarete.jpg
    54,1 KB · Pregleda: 89
Ah, znaci i ti si bila..pa izgleda da nam Doma i nije tako daleko! A na sezonu je mislila , valjda, sto je temperatura podnosljiva, inace je do pre 20-ak dana bilo nemoguce vruce. Ma sve u svemu, meni to deluje bas primamljivo, i ja bih tamo.. 8-)
 
djorax:
Jel` znas mozda koju relciju koristite, gde se preseda?


Ima vise varijanti, ja sam takodje isao preko AirFrance , tj preko Pariza.
Holandija,Italija, Spanija,..........treba samo proveriti ko je najjeftiniji. KLM je cini mi se uknuo liniju za Santo Domingo. Oni su bili povoljni.

Cini mi se da je Ohana na onom starom forumu o Dominikani spominjala neku jeftinu varijantu preko Italije, ali problem je sto niej vezan let iz BG-a pa ti u tom slucaju treba viza za Italiju.
Slicno je i sa Spanijom. Iz BG-a je sada cena oko 1000 eura sto je priclino skupo.
 
djorax:
Jel` znas mozda koju relciju koristite, gde se preseda?


Ima vise varijanti, ja sam takodje isao preko AirFrance , tj preko Pariza.
Holandija,Italija, Spanija,..........treba samo proveriti ko je najjeftiniji. KLM je cini mi se uknuo liniju za Santo Domingo. Oni su bili povoljni.

Cini mi se da je Ohana na onom starom forumu o Dominikani spominjala neku jeftinu varijantu preko Italije, ali problem je sto nije vezan let iz BG-a pa ti u tom slucaju treba viza za Italiju.
Slicno je i sa Spanijom. Iz BG-a je sada cena oko 1000 eura sto je priclino skupo.
 
djorax:
A kad se preseda u nekoj zemlji bese ne treba viza za istu zemlju?

Ako ti je vezan let onda ti ne treba viza jer ne napustas aerodrom, tj ne prolazis carinu. Ako uzimas dva odvojena leta, u tom slucaju je dugacija prica, moras podici prtljag, sto ce reci proci carinu i onda opet cekirati novi let ..........

Ako kupujes kartu u BG-u onda je vezan let, sa presedanjem u neko od pomenutih gradova/zemalja.

Da se mozda ne spremas za Dominikanu?
 

Back
Top