crtani filmovi za decu

Da ne citiram sve što sam počela, ima dosta...

Prvo - stavrno bih volela da mi Jelena kaže šta ima loše u teletabisima :confused: Moj Stefan ih voli, i ja mu ih puštam i po meni su sasvim primereni njegovom uzrastu. Dobili smo i album, i skupljamo sličice, i baš mi je lep i on voli da gleda i onaj dokumentarni deo sa decom... Elem, čega to da se setimo u vezi sa Teletabisima :confused:

Drugo, slažem se, i ja sam ukapirala kad je počeo da dobija dvd-ove sa crtaćima i da ih pušta i gleda kad god poželi da mi je nekako bilo lepo ono 'naše' vreme kad se znalo kad ide crtać, jedan-dva dnevmno i to je to. Pa mu se i obraduješ :) Zato sam sklonila sve cdoce sa crtanima, pronašli smo na ultri, ili novoj (ujutro) tačno određene crtaće koje voli da gleda i u tom terminu se zajedno nacrtamo ispred tv-a i čekamo, i gledamo i komentarišemo zajedno. To je Dora, Teletabisi, Traktor Tom, Majstor Bob i Roary - trkački auto :mrgreen:

Treće, to sam rekla i u prethodnom, vrlo rano je naučio da pušta sam cd, da pali, pojačava tv i prebacuje kanale :confused:

Babytv gleda baš od kad je bio mali, i mislim da jeste svašta naučio. prvo dok nije govorio, ja sam mu prevodila, ponavljala, sada on sam priča sve vreme dok ga gleda, tačno ono što sam mu ja tada govorila, sad smo prešli na engleski, takoeđe on se trudi da ponovi ket, dog, lui, blu i slično...

I progovorio je sa dve godine, tada je baš već svašta govorio i trudio se da ponovi svaku reč koju čuje. Sa godinu dana je govorio samo - mama, tata, baba, kum, i kaktoj (traktor):lol:
 
hvala Jau LJubavVerujem ali i pored slikovnica kljigica gde na jednu stranu ima pr kuca na drugu sunce recu beba i non stop joj ponavljam i pricam, svako vece citam bajke,uz mesme i pevam i igramo ali neide bas.kad je pitam da mi nadje pr.bebu u kljigu iako je zatvorena nadje mada sad bolje prica ali od godinu ipo kaze to ne to ne to da(kad nadje nesto sto sam joj trazila)sad kaze vec beba daj mi uzmi ali nikako da napravi recenicu.uuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhhhhhh neznam sta da radim,verujem propricace ali me nervira sve ovo.da nisam ricljiva da ne radimo sa njom pa ajde.....................
 
Od mog muza druga zena je kupila klinki kad je imala ja mislim godinu dana neku slagaricu sa slovima i slicicom predmeta ili zivotinje, neku za uzrast npr. 2 godine (?!), ja i muz smo se smejali da je to smesno, tako rano, al je dete propricalo neverovatno brzo, pa smo posle rekli auuuu:klap:. Danas je dete genije, druzi se sa decom starijom od sebe 3-4 godine bez problema, i neverovatno je pametna:heart:
Probajte sa tim i srecno
 
I mene bas zanima sta to nije dobro kod teletabisa... i ja sam ih gledala sa sinom i nikako ne mogu da provalim nista opasno tamo.

Ono sto se meni nije dopalo je to sto je moj sin poceo da trese ruke i da se usput tresne po glavi, ko sto to rade teletabisi. Eto... to mi se nije dopalo, necu da se udara :D
 
Dok god gledaju crtace tipa Snezane, Pepeljuge, Tom i Dzerija, i tih klasicnih crtaca,po meni je ok,ali i to u nekim granicama normale. Moja starija cerka je imala period u kom je gledala Zapcice,i sto mi se posebno dopalo razvila je mastu. Imalo je dana kad podjemo negde a ona "nosi" Kapicu,Minstraela i sl. Ukratko,crtaci dobro dodju i nama da nas klinci malo puste da predahnemo. Ali samo klasike im nabavljati. Nista Pokemoni,Digimoni, Yugioi,cak su i nindza kornjace poprilicno nasilni. Kad smo vec kod klasicnih crtaca,da li neko mozda zna gde da nabavim Strumfove?
 

Back
Top