Kritike... pohvale... predlozi

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Ев видим да сам почео да смарам људе са питај гугл... Пошто нема тема за неку генералну дискусију ај овде да се договоримо... Моје знање о рачунарима је на неком нивоу... Ком није битно пошто ми то није област којом ћу се бавити у животу, већ нешто сасвим 10-то... Али имао сам прилику да се сретнем са разноразним проблемима, које сам некако решио, на жалост сам... Е сад која теме спадају у глупости које могу да се реше за 2 минута само ако човек није лењ... Или је поента да се отвори што више тема да буде што више постова... Много нових чланова, који нити претраже форум, нити погледају или покушају сами нешто да ураде лакше дунути на форум и чекати... А биће их још више како интернет постаје све доступнији и све више људи довлачи тог интернета... Само једно просто питање да се одговара на свакакве глупости, које се решавају за 2 минута, да се понављамо поново и поново у круг како пристижу неки нови клинци, и тако у бесконачно ил` да се заведе неки ред? Сам не могу ништа нити значим шта на форуму зато питам вас ШТА радити? Ае не бриши остави тему неко време да се Здоговоримо па после нека нестане...
 
Dakle, osnovni cilj svih nas koji se pojavljujemo na ovom stručnom forumu je da jedan drugome izađemo u susret i pomognemo koliko je u našoj moći, u vezi onih pitanja i problema što nas muče, a ne možemo sami da ih rešimo ili se ne snalazimo dovoljno u svemu tome. I nije cilj upućivati ljude na Google ili na neki drugi internet 'search engine' iako se mnoga pitanja ponavljaju (na ovaj ili onaj način) i odgovori su tu pred nosem i da su neka rešiva (kao što kažeš) za 2 minuta... ali treba imati u vidu da se mnogi ne snalaze baš najbolje sa pretragom (pogotovo novi članovi) jer ili ne ukucaju pravilno reč koju traže pa dobiju neke bezvezne odgovore ili se jednostavno u tome uopšte ne snalaze, dok drugima ni na pamet ne pada da je upotrebe iako su na forumu već podosta vremena, tako da sigurno dobro znaju kako sve funkcioniše.

Znači, ukoliko nekome smeta da odgovara na takva pitanja, neka ih jednostavno ignoriše, a onaj ko hoće da odgovori, taj će i odgovoriti ali ne na način... pitaj Google. Google jeste 'čudo' ali mnogi u čuda ne veruju. ;)
 
Poslednja izmena:
Kao i uvek Zmaj mudro zbori i u pravu je da je google neiscrpini izvor informacija....prosto nema mu kraja ;)
Ali takodje je vrlo bitno to sto je Deki rekao,da se neki ne snalaze najbolje sa pretragom i takvima treba pomoci jer i mi smo nekada bili pocetnici...samo sto to polako zaboravljamo...vreme cini svoje :D ;)

Pomozi drugima kako bi i tebi pomogli , to bi trebao da bude moto foruma ;)

Nama je 30 sekundi potrebno da pronadjemo nesto na google kada znamo sta da ukucamo,a nekom moze trebati mnogo vise,sto zbog nepoznavanja engleskog,sto zbog toga jer mu je sve to strano i nepoznato. ;)
 
Ма не спорим ја да смо сви били почетници... Али разлика између мене када сам био почетник и ових почетника је да сам ја читао постове других људи и покушао да не лупам глупости... Сећема се давних времена док су на форуму били људи који су баш знали материју (то им је посао мени хоби), и много сам научио из њихових постова, мало са гугла, мало кроз практични рад... А нисам затрпавао форум за сваку ситницу, у томе је највећи проблем... Још кад му кажеш да пита гугл, он се наљути... Некима сервираш све на тањиру они опет не знају да се снађу... Ја мислим да је само лењост, лењост и нисшта друго... Не знам шта би ти људи радили кад би баш имали озбиљан проблем... Најбоље би било да имају проблем са нетом па онда не могу да даве xD
Ево примера глупог питања:

тема: ,,antianalising, antistropik filtering, Vertical Sync"
pozdrav. Imam AtiRadeon 9600pro, 128mb, 128bit.

interesuje me gde mogu da nadjem gore navedene stvari.

Hvala vam puno,

Да сам ја први то видео ја бих му рекао да тражи подешавања у ворду xD ...
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem sa svime što si rekao i tu si u pravu. Tačno je da se nekima servira sve na tanjiru, a oni i dalje... šta... kako... gde je dugme za download... itd. a da ne pričamo o tome što se neki samo pojave sa... Kuku lele pomagajte... ti se ubiješ objašnjavajući, a oni ne nađu za shodno ni da kažu je li pomoglo ili ne. A da ne pričamo o zahvalnosti kao osnovnoj kulturi u ophođenju sa ljudima. Kada bi svi hteli da se samo malo više potrude i zainteresuju, mnoge stvari bi bile jasnije, razumljivije i dostupnije. I ne bi bilo smaranja.

Mnogi na forumu imaju puno duži staž od mene, ali za ovih nepunih godinu i po dana koliko sam na ovom forumu, ni jedno pitanje nisam postavio (a mogao sam par desetina), jer sam se oduvek trudio da odgovore na ono što me interesuje pronađem sam, na internetu, u knjigama ili gde drugde, ali sam do odgovora uvek na kraju dolazio, iako nekada nije bilo baš tako lako. I veća mi je satisfakcija na kraju, kada se u svemu tome sam snađem nego kada mi drugi sve to lepo servira sa svim mogućim prilozima. ;)
 
Ja kao gospođa u godinama ,sa dva sitna gremlina u kući ,na žalost nemam baš mnogo vremena da posećujem forume i da generalno visim na netu i pored kompa uopšteno:sad2:
ALI,ono što sam mogla da primetim je to,da kad god mi je negde zaškripelo,bilo vezano za software,hardware ili igrice na ovim forumima sam u rekordnom roku dobila pravu pomoć za moj problem.Skidam kapu moderatorima i aktivnim članovima na zavidnom znanju:hvala::hvala::hvala: Izvinjavam se ako mi se desilo da pre postavljanja teme malo više ne izgooglam ili bolje pretražim forum,ali šta da se radi kad dušmani (2 i 3 godine) ne daju:besna: Još jednom,moderatori,svaka vam čast:klap::klap:
 

Back
Top