Како да чекам?

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Сретнем се са другаром после пар месеци и каже ми да је купио Сандера и ја онако у фазону, '' 'ајд да га видимо'' кад он мени каже да га није добио још... и сад ја контам наручио пре неки дан и стиже за који дан... међутим, он га је наручио почетком августа, а добија га тек крајем октобра, значи чекаће 3 месеца, ако га испоштују...

Ја сам му на то рекао да је будала. Питао сам га, одакле му идеја да да некоме толике паре (купио је за кеш) и да онда чека 3 месеца да би добио ауто који је серијски тј нема некакве посебне захтеве. И ту је кренула расправа око тога свега и на крају је он мени дао пример куповине стана... каже ''шта кад купиш стан у изградњи? Тада даш много веће паре па чекаш и више од 3 месеца'', на шта га ја дочекам на зицер и кажем да за стан у изградњи платиш 30% мање... ако њему неко хоће да прода ауто од 10к еур за 7к еур ја то подржавам...

Ту се он нешто посебно надрндао, а ја сам поприлично сигуран да сам у праву. Ја не бих никада дао паре за нешто што не може да буде одмах. А нарочито ми је невероватно глупо то што Сандера нема у свим салонима у свим могућим бојама, са свом могућом опремом и слично... то је нов модел продаће се сваки гарантовано...

Не знам шта ви мислите по овом питању, али ја ако бих куповао ауто морао бих лично да га видим и евентуално бих сачекао пар дана, ако баш мора да се уради испорука на кућну адресу или евентуално да се среди кредит или шта ја знам и то је то... али да чекам 3-4 месеца на ауто... ма важи :roll:
 
Ehehee :lol:,
u bivšoj Jugoslaviji ljudi su naručivali Fiće i Kečeve, čekali su ih i po par godina, boju nisu mogli da biraju (nego koja im zapadne), pritom ih i otplaćivali na stogodišnje kredite.
U istočnoj Nemačkoj se na Trabanta čekalo i po deset godina. :lol:
 
Е то су ми и моји рекли када сам им испричао :roll: То само доказује да сам у праву јер немају шта да кажу за садашњост него се хватају за прошлост :neutral:
 
Ма то је серкање... Зна се ко купује Ролс & цо и Мерцедесове моделе који се чекају по годину дана... то су они који имају већ 7 аута и којима је тај чисто за украс... ја говорим о нама смртницима који крпимо некако 10к еур за нов ауто и онда тако накрпљено дамо некоме ко сутра може да оде у стечај, а ми онда лепо на мост :neutral:
 
Dobro, ovo je malo specifičan slučaj jer je Sandero jako puno tražen, a njihovi kapaciteti proizvodnje su dosta slabi u odnosu na potražnju.
Neka potraži npr Polo ili Fiestu ili tako nešto čega ima jako puno, neće čekati više od dve-tri nedelje.
 
Za Porsche vazi isto ... ustvari za vecinu novih (atraktivnih - trazenih) automobila ... ceka se ...

Razlika izmedju njih i Zastave (od pre 10+ god) je sto su neki , sudskim putem nakon 3-5 godina , dobijali svoje Zastave ...
A bilo je i mnogih koji nisu ni dobili auto - par novoovorenih "fenix" firmi nestale su nakon 100-tinak uplata za automobile (zaboravio sam koje)...
 
Па ја управо о томе и говорим... скрпимо се некако за ту лову и онда је дамо некоме ко зна коме, а као да смо једном преварени на ту финту :roll:

А чекање Сандера је чиста смејурија... нити је неки хит, нити је нека ексклузива нит' има било шта за шта вреди чекати 3 месеца :neutral:
 
Mozda je taj tvoj prijatelj trazio da nesto ekstra bude u autu shto ovi nisu imali na lageru i ni jedan drugi salon u Srbiji pa su morali da naruchuju iz fabrike,e onda se mora chekati,drugo bi bilo da odmah uzmesh auto tu shto ga oni imaju u salonu,mislim da ga mozes izvesti odmah istog dana ako uspes da sredis svu papirologiju.
 
Preduhitrio si me.

Upravo tako, bentli, RR, ferari i ostalo se ceka po nekoliko meseci. A tako nesto.... mislim, tvoj drug nije to trebao da uradi. Das nekom 10 000e eura i cekas 3 meseca? mdaj...
Misliš da osoba koja kupuje bentli, RR, ferrari, ima problem sa čekanjem?! On ima još 10 kola pride, a ovaj čisto da se pokaže... I oni odu direkt u fabriku (kao Aleksandar iz NS-a, kad je kupovao novi Bentli) i zna da fabrika nigde neće... Ako takve budže zahebu za milion, nestaće s lica planete... Ili ovi neće ni osetiti... :roll:
mislim da je skroz ok chekanje na novi auto ..
generalno niko te ne bije po ushima da ga kupish
znachi ti si pristiao da chekash novi auto ...

lichno nikad ne-bih kupovao auto na taj nachin :)

Čekanje na kola jeste, kad znaš da moraš čekati, phaeton (ili kako se već piše) je došao posle mesec dana, jer ga nije bilo tad u salonima (ujak ga kupio). Kad sam kontaktirao firmu iz Novog Texasa koja pravi replike Eleanore, rekli su mi da u Grčku stiže u roku od 4-6 meseci (Grčka, pošto ne znaju gde je Srbija...) U tom roku se farba, ubacuje motor (neki od ponuđenih) menjač (automatik ili manuelni) cajgeri (analogni-digitalni) enterijer (retro, sport, lux) farba se... Sve što možeš da izabereš- tada se radi. Cena im je bila od 90.000-120.000 $ sa pošiljkom do Grčke. :sad2::whistling:
 
Mozda je taj tvoj prijatelj trazio da nesto ekstra bude u autu shto ovi nisu imali na lageru i ni jedan drugi salon u Srbiji pa su morali da naruchuju iz fabrike,e onda se mora chekati,drugo bi bilo da odmah uzmesh auto tu shto ga oni imaju u salonu,mislim da ga mozes izvesti odmah istog dana ako uspes da sredis svu papirologiju.

Једини захтев који је имао је био да је дизел и да има неки средњи фабрички пакет опреме тј први пакет који укључује климу... а одмах с врата су му рекли у фазону - шта год хоћеш чека се 3-5 месеци... :neutral:

Проблем је у томе што је тај Сандеро могао да се наручи још у јуну па су примали поруџбине и сад не могу да постигну да испоруче све... :roll: а тај Сандеро треба да буде ауто који се узима за једнократну употребу и да га има на сваком ћошку а не да се чека 3 месеца за њега :confused:
 
Ne znam šta da kažem - kad sam prošle godine kupio Fiat Doblo 1.9 MJet Cargo, čekao sam ga dobra 3 meseca. Ali naravno, nisam platio pun iznos, samo kaparu od 500 eur.
Mogu ti reći, da se većina automobila sa nekim specifičnim zahtevom čeka po 3 meseca. Evo sad sam bio u Poršeu u Kamenici i gledap Jettu TDI, pa ako hoćeš 1.9 TDI Comfortline u crnoj ili srebrnoj boji, može odmah a za sve ostalo se čeka 3 meseca. Pa ti vidi....
 
Па то је ок ако има НЕШТО у понуди, па ако хоћеш нешто другачије онда чекај кад ти је запело... али ови немају НИКАКВОГ Сандера... ни црни ни сиви ни бензинца ни дизела ни са два точка, ни без хаубе... никаквог немају... који год да хоћеш чека се :roll:
 
Mogu ti reći, da se većina automobila sa nekim specifičnim zahtevom čeka po 3 meseca. Evo sad sam bio u Poršeu u Kamenici i gledap Jettu TDI, pa ako hoćeš 1.9 TDI Comfortline u crnoj ili srebrnoj boji, može odmah a za sve ostalo se čeka 3 meseca. Pa ti vidi....
A zato je znači 70% novih kola u toj govnjivoj sivoj, a ostalih 20% u crnoj.
dry.gif


Па то је ок ако има НЕШТО у понуди, па ако хоћеш нешто другачије онда чекај кад ти је запело... али ови немају НИКАКВОГ Сандера... ни црни ни сиви ни бензинца ни дизела ни са два точка, ни без хаубе... никаквог немају... који год да хоћеш чека се :roll:
Mali proizvodni kapaciteti + velika potražnja + loše organizovana distributivna mreža = to što se dešava...
 

Back
Top