lajavost

*Millichizza*

Zainteresovan član
Poruka
347
Ja sam sto puta nadrljala zato sto sam rekla sta mislim.......... I sto sam rekla sve sta je i kako je.... Da li je bolje cutati i trpeti, ili cutati ali ipak ici po svome, ili reci sve i zavrsiti sa tim?
:think:
 
kako kad. nekad baš treba reći, pa makar znaš da ništa neće pomoći i može ti naškoditi, nekad treba odćutati jer nema nikakvog smisla. treba razmišljati, ebeš ga, nema formule.
 
Ja sam sto puta nadrljala zato sto sam rekla sta mislim.......... I sto sam rekla sve sta je i kako je.... Da li je bolje cutati i trpeti, ili cutati ali ipak ici po svome, ili reci sve i zavrsiti sa tim?
:think:

e ja sam malopre popila gomilu uvreda jer sam istakla svoje misljenje. pritom, nisam ga nametala, niti sam vredjala. jednostavno sam skrenula paznju. ipak, mislim da covek treba da kaze istinu, ali takticno (iako sam se malopre uverila da ni to nije sigurno resenje).
 
kako kad. nekad baš treba reći, pa makar znaš da ništa neće pomoći i može ti naškoditi, nekad treba odćutati jer nema nikakvog smisla. treba razmišljati, ebeš ga, nema formule.

Meni je mnogo tesko da odcutim kad me nesto nervira ili kad nesto nije kako treba da bude. Onda kazem sve, pa ne bude bas dobro, pogotovu kad ljudi ne mogu da se pomire sa istinom.
 
У последње време пазим коме, шта и како говорим. У главном говорим истину или евентуално сугестивно куцам (нпр маил). Не лажем, али понекад не кажем целу истину. Неретко ми оде много времена на објашњавање неких ствари и онда ме то смара... овако кажем само најбитније или прећутим ако знам да ће мој коментар довести до дискусије и то је то.
 
У главном говорим истину или евентуално сугестивно куцам (нпр маил). Не лажем, али понекад не кажем целу истину.
tvoj problem nije neistina, prećutkivanje ili laž, već činjenica da si slabo u stanju da dopreš relativno blizu istinitog iskaza, tako da ti je skoro uvek bolje da ćutiš.
 
Ja sam sto puta nadrljala zato sto sam rekla sta mislim.......... I sto sam rekla sve sta je i kako je.... Da li je bolje cutati i trpeti, ili cutati ali ipak ici po svome, ili reci sve i zavrsiti sa tim?
:think:

A ne vidim svrhu iznošenja mišljenja ako me niko za njega nije pitao....šta koga briga šta ja mislim uopšte?Ljudi sebi definitivno pridaju preveliki značaj u stvarima koje ih se ne tiču.Naravno ako nas se stvar tiče onda je definitivno treba to uraditi.Pa ćutati i trpeti nije nikako dobro, a najbolja je opcija ići po svom i ćutati....e sad ja nikada ne ćutim.
 
Triput meri, onda seci.
Prvo ispeci, pa reci.

Uglavnom mi pripisuju ovu prvu.

Ne volim kada neko ne ume da se kontroliše i (zbog sitnica) počne da divlja.
Ne volim ni kada neko ne može da razume neke stvari i po svaku cenu iznosi svoje "mišljenje".
Stvarno umem da lupetam svakakve gluposti ali ne psujem i ne vređam druge, pa čak ni u šali. :neutral:
Mogu dosta toga da istrpim, pogotovo ako sam lepo raspoložena.
Svesna sam da smo svi različiti i da smo uvek drugačije raspoloženi i na osnovu toga procenjujem u kom trenutku mogu nekome nešto da kažem, ponekad jednostavno ne vredi.

Sve u svemu, nisam lajava.
 
Pa, kako za koga. Nekima bi od vece koristi bilo da cute, a nekima da se vise izjasnjavaju. Evo, sa ovog foruma recimo, Mimi bi bilo bolje da se vise izjasnjava (u usmenoj formi), a Overkill-u recimo bi bilo bolje :D da se malo manje izjasnjava (na forumu). :lol: :P

Over-e, preuzimam svaku odgovornost za posledice ovog ironicnog teksta i da, priznajem da sam idiJot.

Salu na stranu.

Cuteti i trpeti, takozvano pasivno ponasanje, je najgora opcija po meni jer:

1) unistava samopouzdanje
2) ljudi stvaraju stvaraju pogresnu sliku o tebi
3) takva osoba cesto biva iskoriscena

Dakle, jedina prednost je to sto osoba na taj nacin izbegava sukobe.

Ali to ne znaci da treba uvek reci ono sto ti je na umu i da se ponasas onako kako ti dodje. Vise sam za varijantu "kontrolisi emocije za trenutak i onda ih ispolji na racionalan i neagresivan nacin".
 

Back
Top