Izgradnja Južnog toka odlaže se na dve godine

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Puštanje u opticaj gasovoda Južni tok, kapaciteta 31 milijardu kubnih metara godišnje, moglo bi da kasni najmanje dve godine, piše danas moskovski ekonomski dnevnik Vedomosti.

List piše da je šef uprave Gasproma Aleksej Miler najavio još u januaru da će eksploatacija Južnog toka početi 2013. godine i da je ocenio taj rok "realnim".

Ali, dnevnik navodi da se prema Gaspromovom Planu generalnog razvoja gasnog sektora do 2030, čiju kopiju poseduje, početak eksploatacije odlaže na najmanje dve godine i da su periodi etapnog uvođenja gasovoda planirani za 2015-2024.
Raniji planovi za Južni tok su se po rokovima podudarali sa konkuretskim projektom Nabuko. Nabuko ima šansu da prvi osvoji centralnoevropsko tržište i tada će Gasprom morati da prepravi planove o puštanju u pogon Južnog toka, smatra analitičar Konstantin Čerpanov.
http://www.mtsmondo.com/ekonomija/text.php?vest=111475

A NIS ode....Za dzabe...:dash:
 
1. Evo ga systemofadown. Genijalni nalazach kontraverznih vesti.
Nadji mi jedan chalank u kome se bilo koji drugi datum pishtanja u rad Juznog toka pominje osim 2013-te ?
2. U SVIM se pominje pushtanje u rad 2013-te !!! Chak i u onim od pre godinu dana !!! Samim time nishta tu ne kasni - nego sve ide bash po planu. Jedina modifikacija planova za JT koja je do sada izrechena je da zbog ekonomske krize u svetu (i time eventualne manje kupovine energenata) maksimalan kapacitet JT mozda nece doseci planirane 2015-te nego tek 2016-2017-te. Ali ce u kapacitetu biti i dalje izgradjen 2013-te.
Ono shto je najsmeshnije. Takozvani juzno-kaspijski gasovod (gradjen paralelno sa BTC Pipeline naftovodom evo link-a za one koji zele da znaju vishe South_Caucasus_Pipeline)
Vec nekoliko godina zvrlji prazan !!! Niti se zapadnim krakom vezao za Nabucco (a trebao je po nekim procenama pre 2010-te), niti se istochnim vezao za Trans-Kaspijski. OBA kasne (vec sada) preko 5 godina !!!

3. A shto se Nabucca tiche evo shta se dogadja sa gasovodom koji bi trebao da bude glavni snabdevach Nabucca (takozvani trans-kaspijski):

- On the other hand, Russia's Industry and Energy Minister Viktor Khristenko commented: "Existing technical, legal, environmental and other risks relating to the trans-Caspian project are so great that it would be impossible to find an investor. Unless this is a political project, and then it does not matter what would be inside the pipeline as long as it exists".
On 12 May 2007 Vladimir Putin of Russia, Nursultan Nazarbayev of Kazakhstan and Gurbanguly Berdimuhammedow of Turkmenistan signed an agreement providing for Central Asian gas to be exported to Europe through the reconstructed and expanded western branch of the Central Asia-Center gas pipeline system, thereby dealing a blow to the hopes that the Trans-Caspian Pipeline will materialise in the nearest future, although Turkmen President Gurbanguly Berdimuhammedow said that the Trans-Caspian pipeline project was not cancelled. Ironically, on the same day the presidents of Azerbaijan, Georgia, Poland, Ukraine and Lithuania met in Kraków to discuss plans for the energy routes bypassing Russia, and the failure of the summit provoked a schadenfroh reaction from Moscow.

- On September 4, 2008, Mehti Safari, Iran’s deputy foreign minister, told journalists that Tehran opposes the construction of any undersea pipelines in the Caspian. This greatly jeopardizes the completion of the Trans-Caspian Gas pipeline, according to regional expert Paul Goble

Procena je da ako (iz politichkih razloga - ekonomska isplativost je otishla u Honduras josh 2007-me) EU ipak odluchi da izgradi Nabucco samo troshkovi otvaranja novih gasnih polja u Azerbedzanu (Turkmenistan, Tadjekistan, Uzbekistan i Kazahstan vec imaju ugovore o prodaji svoje trenutne proizvodnje Kini i Rusiji i to po EKONOMSKIM cenama) biti izmedju 7-12 milijardi eura !!!
 
Poslednja izmena:
1. Evo ga systemofadown. Genijalni nalazach kontraverznih vesti.
Nadji mi jedan chalank u kome se bilo koji drugi datum pishtanja u rad Juznog toka pominje osim 2013-te ?
2. U SVIM se pominje pushtanje u rad 2013-te !!! Chak i u onim od pre godinu dana !!! Samim time nishta tu ne kasni - nego sve ide bash po planu. Jedina modifikacija planova za JT koja je do sada izrechena je da zbog ekonomske krize u svetu (i time eventualne manje kupovine energenata) maksimalan kapacitet JT mozda nece doseci planirane 2015-te nego tek 2016-2017-te. Ali ce u kapacitetu biti i dalje izgradjen 2013-te.

:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha:

Mozes ti da pricas sta hoces, ali sami Rusi te demantuju. Ne znam da li si video na ali na datom linku pise sledece.

Ali, dnevnik navodi da se prema Gaspromovom Planu generalnog razvoja gasnog sektora do 2030, čiju kopiju poseduje, početak eksploatacije odlaže na najmanje dve godine i da su periodi etapnog uvođenja gasovoda planirani za 2015-2024.

U tom dokumentu je prvi put pomenut i projektovani kapacitet od 31 milijardu kubnih metara godišnje, ističe list. Tim dokumentom, rokovi početka eksploatacije drugog velikog projekta, Severnog toka, fiksirani su za kasniji period - najpre je bio plan da se završi do 2010. godine, a novi rok je 2011. godina, navodi dnevnik.

I sad mi opet objasni da sve ide po planu i da nista ne kasni.

:mrgreen::hahaha:
 
:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha:
Mozes ti da pricas sta hoces, ali sami Rusi te demantuju. Ne znam da li si video na ali na datom linku pise sledece.
I sad mi opet objasni da sve ide po planu i da nista ne kasni.
:mrgreen::hahaha:
Ljudima kojima ne moze da se objasni poshto ne zele da im bude objasnjeno ja sam vec rekao da necu da objashnjavam nego cu pustiti da im vreme objasni.
Ja sam lepo rekao (mrzim kad sam sebe moram da citiram):
Jedina modifikacija planova za JT koja je do sada izrechena je da zbog ekonomske krize u svetu (i time eventualne manje kupovine energenata) maksimalan kapacitet JT mozda nece doseci planirane 2015-te nego tek 2016-2017-te. Ali ce u kapacitetu biti i dalje izgradjen 2013-te.

Znachi time-table za JT.
do 2013: Izgradnja gasovoda (kao cevki)
2013: Pushtanje gasovoda u rad.
2015: Eksploatacija gasovoda (u smislu dostizanja mogucnosti max protoka).
2018: Oba kraka JT-a rade na max protoku.
Osim poslednje godine niko u Rusiji nije nishta drugo ni tvrdio niti planirao od pochetka priche o Juznom Toku.
Samim time - sve je tachno po planu.
Severni tok (sa svoje strane) ima identichne probleme koje bi imao JT da mi nismo ratifkovali Sporazum (ovaj put se Shvedjani neckaju). Zato je i Merkelova i otishla juche u "Piter". Po informacijama koje su tamo date problemi su otklonjeni. Osnovni je bio da su nemci pored gasovoda trazili 50-50 vlasnshtvo i nad kompresionim stanicama kako bi se izbegli problemi sa ekoloshkim standardima gasovoda - zbog kojih Evropska ekoloshka komisija i Shvedjami i prave problem.
 
1. Evo ga systemofadown. Genijalni nalazach kontraverznih vesti.
Nadji mi jedan chalank u kome se bilo koji drugi datum pishtanja u rad Juznog toka pominje osim 2013-te ?
2. U SVIM se pominje pushtanje u rad 2013-te !!! Chak i u onim od pre godinu dana !!! Samim time nishta tu ne kasni - nego sve ide bash po planu. Jedina modifikacija planova za JT koja je do sada izrechena je da zbog ekonomske krize u svetu (i time eventualne manje kupovine energenata) maksimalan kapacitet JT mozda nece doseci planirane 2015-te nego tek 2016-2017-te. Ali ce u kapacitetu biti i dalje izgradjen 2013-te.
Ono shto je najsmeshnije. Takozvani juzno-kaspijski gasovod (gradjen paralelno sa BTC Pipeline naftovodom evo link-a za one koji zele da znaju vishe South_Caucasus_Pipeline)
Vec nekoliko godina zvrlji prazan !!! Niti se zapadnim krakom vezao za Nabucco (a trebao je po nekim procenama pre 2010-te), niti se istochnim vezao za Trans-Kaspijski. OBA kasne (vec sada) preko 5 godina !!!

3. A shto se Nabucca tiche evo shta se dogadja sa gasovodom koji bi trebao da bude glavni snabdevach Nabucca (takozvani trans-kaspijski):



Procena je da ako (iz politichkih razloga - ekonomska isplativost je otishla u Honduras josh 2007-me) EU ipak odluchi da izgradi Nabucco samo troshkovi otvaranja novih gasnih polja u Azerbedzanu (Turkmenistan, Tadjekistan, Uzbekistan i Kazahstan vec imaju ugovore o prodaji svoje trenutne proizvodnje Kini i Rusiji i to po EKONOMSKIM cenama) biti izmedju 7-12 milijardi eura !!!

smatraj da sam ti dao reputaciju, posto ovo ne prima
 
:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha:
Mozes ti da pricas sta hoces, ali sami Rusi te demantuju. Ne znam da li si video na ali na datom linku pise sledece.
I sad mi opet objasni da sve ide po planu i da nista ne kasni.
:mrgreen::hahaha:
Osim toga cela "vest" neshto bash i ne moze da se nadje na site-u chasopisa (proverite i sami). A ona koja o slichnoj temi govori je napisana u malo drugachijem tonu. Pored toga evo i prve slike na kojoj JT prolazi kroz Srbiju :super:
http://www.vedomosti.ru/newspaper/showpicture.shtml?2008/10/03/163492_a_pic1
 
Znachi time-table za JT.
do 2013: Izgradnja gasovoda (kao cevki)
2013: Pushtanje gasovoda u rad.
The pipeline would be operational by 2015, the document said, two years later than a launch date Gazprom chief executive Alexei Miller gave in January, said the Vedomosti daily.

Gazprom spokesman Denis Ignatyev told AFP the 2013 date was "preliminary" and said a concrete completion date would only become clear in late 2009.
Samim time - sve je tachno po planu.
It was not the first time Gazprom's ambitious projects had to be delayed, with the North Stream's launch delayed by one year to 2011.

E sad ako ti znas bolje od odgovornih iz Gazproma, to je onda druga stvar.
:mrgreen::hahaha:
 
E sad ako ti znas bolje od odgovornih iz Gazproma, to je onda druga stvar.
:mrgreen::hahaha:
1. Ja tebi ponavljam ono shto su oni rekli :hahaha: :hahaha: :hahaha: A ti to interpretirash kao da su potvrdili TVOJU tezu :dash::dash::dash:
2. Osim toga. Priznajem da sam se zeznuo poshto sam pogreshno shvatio shta si hteo da kazesh u inicijalnom post-u:
A NIS ode....Za dzabe..
Hajde sad mi reci kakve veze nekakvo pomeranje vremena pushtanja JT-a u rad (mada ustvari nije pomeranje nego specifikovanje kad se koja faza pushtanja u rad zavrshava) ima sa prodajom NIS-a ?
Da li ce Srbija biti na trasi JT-a ? DA.
Da li je neko rekao da se JT nece graditi ? NE
Argumentacija i kontra-argumentacija da li smo trebali da potpishemo sporazum na stranu (uzgred za to postoji tema na forumu), ostaje ista:SHTA se ovom objavom/izjavom po pitanju NIS-a i vezano za NIS promenilo ?
3. Uzgred, ako si malo prochitao i druge vesti nashao bi da je u identichnim problemima i Nabucco (nesigurno finansiranje kao posledica svetske ekonomske recesije). Samim time NISHTA se nije promenilo ni u "jednachini" Nabucco Vs JT - oba ce morati da se grade duze i koshtace vishe.
Da li ce oba biti izgradjena ? ITEKAKO.
Zashto ? OBA su potrebna vec do 2020-te !!!
 
]Ja mislim da Borisu Tadicu i vrhuski DS treba suditi za sramno jeftinu rasprodaju nasih nacionalnih i pokrajinskih resursa Moskvi[/B].

Nece ovo proci tek tako, gospodo!


Da nisi greškom napisao samo DS, a izostavio još jedno S...:mrgreen:
...ako nije greška...šta da ti kažem...osim, gde ti živiš, jado?:rotf:
 
pusti Glavića...truća već danima nešto, što samo kod Aljoša pije vodu...a sad, iste te Aljoše pomeraju datum, dok on duva svoju priču...Samo...da li će ovo odlaganje da "osvesti" naš politički vrh...pa će i oni da ODLOŽE sramnu prodaju NIS-a...na 2 godine...

O tome se radi.
Dajes NIS odmah, gasovod dobijas mozda kasnije....

A poenta sramne cene je u dobijanju kinte od transporta gasa(famoznih 200 meleona godisnje).
Mozda.
:mrgreen:

Da dopunimo.
На прве количине гаса које би гасоводом Јужни ток, како је до сада најављивано, требало и преко територије Србије да потеку 2013. године, можда ће се чекати две године дуже.

То би најраније могло бити 2015, али и 2024. године.
– Србија сама не може да пожурује овај посао – каже Велимир Илић. – На нама је да на време испунимо своје обавезе према „Гаспрому”, а најбитније је да у наредним преговорима с Русима издејствујемо да капацитет гасовода, уместо понуђених 10 милијарди кубика, буде двоструко већи.
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Juzni-tok-za-sedam-ili-16-godina.sr.html
 
Poslednja izmena:
O tome se radi.
Dajes NIS odmah, gasovod dobijas mozda kasnije....

A poenta sramne cene je u dobijanju kinte od transporta gasa(famoznih 200 meleona godisnje).
Mozda.
:mrgreen:

Da dopunimo.


http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Juzni-tok-za-sedam-ili-16-godina.sr.html

Ne razumem...u chemu se sad razlikuju rechi Velje Lude od Dinkicevih...Sam je rekao pre neki dan da je i ON znao da je stvarna vrednost NIS-a pre 2 milijarde EUR...Pa sad i ovo...treba da se borimo kod Aljosha, da nam dupliraju protok gasa (sa 10mkm na 20mkm)...:dontunderstand:...znachi...pokushali da pridobiju Ruse zbog izbora (predsednichkih)...popushili on i Mloha na istim...valjali prichu o famoznoj zaradi i protoku od 20 mkm za majske izbore...i tamo pukli...a obecali Aljoshama svashta...SRAMNO...a sad kad iste te Aljoshe dolaze po dogovoreno, ali kod druge vlasti...nesporazum...I TREBA DA BUDE NESPORAZUM...neka se Aljoshe pomire sa tim da sadashnjoj vlasti ne mogu da prodaju maglu o Gasovodu...Protoku...i o nerealnoj ceni NIS-a..
 
Da dopunimo temu.:mrgreen:
Rusija je puštanje u pogon gasovoda Južni tok, čiji deo treba da prođe kroz Srbiju, pomerila sa 2013. godine na 2015. godinu, piše danas moskovski Komersant.
Krajem prošle nedelje šef ruskog Gasproma Aleksej Miler je u Moskvi vodio pregovore sa rukovodstvom rumunskih kompanija Transgas i Romgas.
Izvori Komersanta tvrde da se razgovaralo o angažovanju Bukurešta u projektu Južni tok i o mogućnosti da Rumunija u tom projektu zameni Bugarsku.

Želja Gasproma da promeni maršrutu planiranog gasovoda svedoči da su na putu njegove realizacije nastali ozbiljni problemi.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=20&nav_category=206&nav_id=324379

:sad2:
 

Back
Top