Pomazite ljudi ko Boga Vas molim!!!!

  • Začetnik teme Dragan-ZA
  • Datum pokretanja
D

Dragan-ZA

Gost
Imam WinXp SP1, na hardu pod NTFS fajl sistemom.
Sifrovao sam neke fajlove (programe koje sam pravio) i preinstalirao sistem zbog nekih brljotina. Sada vise ne mogu da pristupim sifrovanim fajlovima.
Nije problem, formatirao bih ja celu particiju, ali iza tih programa stoji negde oko 2 meseca posla. Shvatate zbog cega mi je bitno da to povratim....

Ako neko zna neki nacin da se to ponovo procita ili dekriptuje javite na mail djshiki@yahoo.com.
Unapred veliko hvala svima koji mi na bilo koji nacin pomognu.
 
Dragan-ZA:
Imam WinXp SP1, na hardu pod NTFS fajl sistemom.
Sifrovao sam neke fajlove (programe koje sam pravio) i preinstalirao sistem zbog nekih brljotina. Sada vise ne mogu da pristupim sifrovanim fajlovima.
Nije problem, formatirao bih ja celu particiju, ali iza tih programa stoji negde oko 2 meseca posla. Shvatate zbog cega mi je bitno da to povratim....

Ako neko zna neki nacin da se to ponovo procita ili dekriptuje javite na mail djshiki@yahoo.com.
Unapred veliko hvala svima koji mi na bilo koji nacin pomognu.
e to se i meni desilo sa jednim fajlom sto sam pisao i sifrovao.Popizdeo sam i nabo komp tako da me je ruka bolela nedelju dana. :evil:
______________
68.gif
69.gif
 
Te podatke sam enkriptovao Windows-ovim programom za zastitu koji se pojavi automatski kada je NTFS a ne FAT ili FAT32 particija u pitanju. U Properties dijalogu se dobije opcija Advanced i u njoj sledeca opcija: "Encrypt Content To Secure Data".
Hvala svakom za i najmanju pomoc!
 
moras znati ko kakve dozvole od user-a na kompu ima,tj da li ti imas dovoljna prava da modifikujes enkriptovan fajl.
prvo probas isti postupak kao kada si ga enkriptovao samo da ga ovaj put otkljucas.
ako to ne uspe,onda se ulogujes kao administrator i preuzmes vlasnistvo nad fajlom(tab "security" pa "advanced").
Kada preuzmes vlasnistvo nad fajlom trebalo bi da mozes da ga dekripyujes...
 
Evo ovako:
Dodji do tog fajla koji je enkriptovan,desni klik na njega pa na PROPERTIES.
U tom prozoru imas "tab" (karticu) SECURITY, ista procedura kao kada si ga prvi put enkriptovao.
E sad, kad si otvorio SECURITY,prva stvar koju treba da uradis je da vidis ko ima kakve dozvole na tom fajlu.To ti je gornji deo ekrana gde su upisani neki korisnici(najverovatnije pise ADMINISTRATOR,SYSTEM...). Pokusaj prvo da kliknes na dugme u gornjem desnom uglu "ADD" i da dodas svoj nalog u tu grupu koja sme da pristupi fajlu.
Kada to uradis,u donjem delu prozora gde pise ko sta od tih "usera" sme da radi,sa svojim nalogom selektovanim otkaci "check box" FULL CONTROL!
To bi trebalo da ti resi probleme.
E sad,ako to ne mozes da uradis,to je zato sto samo OWNER(vlasnik) fajla ima neke vece privilegije...
Elem,dole levo,ispod prozora sa dozvolama,ima dugme ADVANCED!
Kada kliknes tu otvoti ti se novi prozor koji ima tab OWNER! Probaj da promenis vlasnika,tj. da ti kao administrator na svom racunaru preuzmes vlasnistvo nad fajlom,i tada ces moci da sklonis enkripciju!
E ako ti ni ovo ne uspe,javi pa da pravimo fore da otkljucamo te fajlove...
 

Back
Top