Narucivanje robe iz Amerike

yugogayu

Obećava
Poruka
59
Naisla sam na sajt preko kojeg mozete poruciti robu iz Amerike sa sajtova koji ne isporucuju robu kod nas. Ime satja je narucujem.com
Cinjenica jeste da su mnoge stvari u Americi jeftinije a kvalitetnije. Ja bih puno stvari kupila ali su veliki troskovi dostave. To i ne bi bio neki problem kada bih sve sto zelim kupila iz iste prodavnice pa da odjednom za sve platim te troskove. Problem je sto bih narucivala iz razlicitih prodavnica pa bih te troskove platila vise nego duplo.
Preko ovog sajta narucujes, posaljes link likovima ciji je sajt, ta roba dodje kod njih a oni ti potom tu istu robu posalju. Ono sto mene brine je to sto najpre treba da se njima uplati novac pa da tek tada oni naruce.
Sad se postavlja pitanje ko garantuje da cu unapred placenu robu i dobiti.
Ima li neko iskustva sa njima?
Puno bi mi pomoglo ako bi neko ko je vec saradjivao sa njima napisao nesto.
 
mani se toga,ljudi te izvaraju na papire za "rodjeni stan",a ne neki sajt
cinjenica je da je to dosta jeftinije,ali samo tako izadje ako imas velike pare i da uzmes kao sto si rekla na jednom mestu,ili da to tamo neko pokupi pa zajedno posalje,a sve ostalo preko nasih ljudi...zaboravi!!!
ljudi sede u kafani,imaju po 50god,piju na crtu,voze bicikl i pricaju o semama i milionima,e pa,neka naprave prvo pare za sebe pa........
dosta sam *****o...sve bih ja to tukao!!!
p.s.-mozda nema bas direktne veze sa temom,ali dobro se raspitaj i pazi,mnogo je ljudi koji zive za to da nekog zajebu pa makar i ne imali koristi od toga
 
Poslednja izmena:
U medjuvremenu sam saznala jos neke informacije. Firma preko koje se radi je u Beogradu. Imam adresu, PIB, Maticni broj. Bila sam pozvala broj koji stoji na sajtu i kada sam upitala ko meni garantuje da cu dobiti proizvod tj. da ce oni da mi ga posalju, rekla je da firma garantuje i da se svuda u svetu tako radi. Da radi se kada se roba plati prodavcu, a ne kada se plati posredniku. Pitala me je da li mi je neko dao preporuku ili sam na neki drugi nacin pronasla sajt. Pitam se da li to ima nekakve veze.
Please, javljajte se sa iskustvima
 
Naisla sam na sajt preko kojeg mozete poruciti robu iz Amerike sa sajtova koji ne isporucuju robu kod nas. Ime satja je narucujem.com
Cinjenica jeste da su mnoge stvari u Americi jeftinije a kvalitetnije. Ja bih puno stvari kupila ali su veliki troskovi dostave. To i ne bi bio neki problem kada bih sve sto zelim kupila iz iste prodavnice pa da odjednom za sve platim te troskove. Problem je sto bih narucivala iz razlicitih prodavnica pa bih te troskove platila vise nego duplo.
Preko ovog sajta narucujes, posaljes link likovima ciji je sajt, ta roba dodje kod njih a oni ti potom tu istu robu posalju. Ono sto mene brine je to sto najpre treba da se njima uplati novac pa da tek tada oni naruce.
Sad se postavlja pitanje ko garantuje da cu unapred placenu robu i dobiti.
Ima li neko iskustva sa njima?
Puno bi mi pomoglo ako bi neko ko je vec saradjivao sa njima napisao nesto.

Mislim da ti je puno jefinije da odes do amerike i sama kupiti sve sto zelis, povratna karta se moze naci za samo 500 eura.
 
Moj savet.

Amazon isporucuje vecinu stvari za Srbiju. Direktno.

Sto se tice te kompanije, oni su u pravu. Moras da im platis unapred, medjutim cak i da oni naruce robu, niko ne garantuje da ce taj web sajt i poslati. Ima prevaranata i u Americi.

Takodje da napomenem da roba u Americi nije kvalitetnija. Sve se pravi u Kini.
 
Moj savet.

Amazon isporucuje vecinu stvari za Srbiju. Direktno.

Sto se tice te kompanije, oni su u pravu. Moras da im platis unapred, medjutim cak i da oni naruce robu, niko ne garantuje da ce taj web sajt i poslati. Ima prevaranata i u Americi.

Takodje da napomenem da roba u Americi nije kvalitetnija. Sve se pravi u Kini.

Kad je garderoba u pitanju nisi u pravu. Imam par stvarcica kupljenih u Americi (u jeftinijim prodavnicama) koje se i posle par godina nisu promenile ni malo.
Za druge stvari neznam.
 
Te price ja sam kupio nesto no name i traje mi vekovima okaci macku o rep

Ne razumem! Ja ovde ne nagovaram nikog da nesto kupi od mene vec govorim o iskustvima. I nisam rekla da traje vekovima vec da sam kupovala garderobu za dete. Pomenutu garderobu je dete preraslo a nije se pocepala, izbledela boja ili deformisala, za razliku od garderobe koju kupim ovde (osim ako je firmirana i vrlo skupa).
Dakle pricam o stvarima koje su zaista jeftine a kvalitetne.
Zaista bih volela da mi objasnite svoj komentar!
 
U medjuvremenu sam saznala jos neke informacije. Firma preko koje se radi je u Beogradu. Imam adresu, PIB, Maticni broj. Bila sam pozvala broj koji stoji na sajtu i kada sam upitala ko meni garantuje da cu dobiti proizvod tj. da ce oni da mi ga posalju, rekla je da firma garantuje i da se svuda u svetu tako radi. Da radi se kada se roba plati prodavcu, a ne kada se plati posredniku. Pitala me je da li mi je neko dao preporuku ili sam na neki drugi nacin pronasla sajt. Pitam se da li to ima nekakve veze.
Please, javljajte se sa iskustvima
Niko u svetu to ne radi preko firmu, ko ima malo vise znanja. Svi koriste mail forwarding.
 
Ne znam o kom se iznosu novca govori, ali probaj da narucis nesto sitno pa da vidis kako to ide? Ako gledas da te ne zavrnu za dinar, nikada neces ni saznati... jednostavno probaj i reskiraj neku sitnu kintu pa ces saznati... u svemu ima rizika... pa cak i posle 20 kupovina desi se nekome da se desi problem pa ostanu bez robe...
Normalno je da prvo uplatis pa cekas da stigne u periodu koji je predvidjen.... imas i likova koji to rade, placaju karticama i preuzimaju robu uz neku simbolicnu nadoknadu...

sto se tice kvaliteta robe iz Amerike je smesno govoriti, jer nije to kao kod nas, kupio sam na toj pijaci pa ne valja, jer Amerika je ogromna kao i broj tih jeftinih prodavnica, kao i gradova gde se to kupuje, pa je malo previse smesno reci: kupila sam u Americi i znam da valja ! :)))) jer nije Amerika jedna radnja, drage moje ;)
 
Poslednja izmena:
visainternet1.jpg


Radi ko sat. Provereno.
Pored Visa elektron, Visa klasik, Visa gold i Visa klasik revolving kreditne kartice, Vojvodjanska banka a.d. Novi Sad izdaje i Visa internet karticu, koja služi za plaćanje roba i usluga isključivo putem Internet-a.

Visa internet je debitna kartica, što znači da je iznos sredstava na računu iznos koji se može koristiti za kupovinu preko Internet-a. Visa internet kartica se izdaje fizičkim licima, rezdentima Republike Srbije, koji poseduju ličnu kartu. Uslovi za izdavanje Visa internet kartice:


· otvoren dinarski tekući račun u filijalama/ekspoziturama Vojvodjanske banke a.d. Novi Sad
· otvoren namenski devizni račun za poslovanje karticom u filijalama/ekspoziturama Vojvodjanske banke a.d. Novi Sad, sa polaganjem minimum 20 EUR kao početnog deviznog depozita
· uplata 100 RSD na ime naknade za izdavanje kartice.



Ukoliko posedujete Visa klasik, Visa gold ili Visa klasik revolving kreditnu karticu, potrebno je samo podneti Zahtev na šalteru Banke i Visa internet karticu dobijate besplatno. U Zahtevu, u polju »Šifra« obavezno unesite svoju šifru, koja će služiti za identifikaciju prilikom traženja informacija ili davanja instrukcija Banci.

Korišćenje i zaštita od zloupotrebe
Visa internet kartica je izuzetno jednostavna za korišćenje i predstavlja siguran način kupovine preko Internet-a, pošto je obezbedjena sistemom zaštite od zloupotrebe.

Kupovina na Internet-u u svega nekoliko koraka:


· Pozvati Centar za autorizaciju na broj 021/520-333.
· Tražiti da se odblokira kartica1, navodeći ime i prezime Korisnika kartice, lozinku i poslednje četiri cifre broja kartice.
· Odrediti dnevni limit2 (Korisnik može koristiti karticu samo do visine raspoloživih sredstava na namenskom deviznom računu u trenutku korišcenja kartice, ali ne više od utvrdjenog dnevnog limita).
· Nakon obavljene transakcije3, pozvati Centar za autorizaciju i tražiti da se ponovo blokira kartica.


1 Blokada kartice koristi se kao sistem zaštite od neovlašćenog korišćenja i zloupotrebe.
2 Dnevni limit je dodatna mera zaštite od neovlašćenog korišćenja i zloupotrebe.
3 Internet transakcija će biti odobrena ukoliko je manja ili jednaka iznosu dnevnog limita i stanja na namenskom deviznom računu. Neki servisi za prodaju preko Internet-a ne naplaćuju kupljenu robu odmah, već tek kada je ona spremna za isporuku. U momentu naplate kartica mora biti odblokirana.
http://www.voban.co.rs/sr/home/stanovnistvo/kartice/visa_internet/
 
Kao novi clan foruma, volela bih da pozdravim sve clanove foruma i naravno da dodam koju rec na datu temu.
Kada je u pitanju kupovina robe iz Amerike, za one koji nemaju rodjake i prijatelje tamo da priteknu u pomoc :-) naisla sam na kompaniju koja dostavlja robu kupljenu u SAD na kucnu adresu. Registracijom na sajtu korisnik dobije svoju adresu u Americi, sa koje kompanija proizvod prosledjuje na kucnu adresu, a kupovina je moguca kod svih prodavaca (Amazon, Ebay, Newegg…). A, da! Cena isporuke okvirno moze unapred da se izracuna na sajtu, a posiljka moze pomocu koda da se prati sve do trenutka isporuke.
Iskreno, nisam jos uvek bila u prilici da licno isprobam ovu uslugu, ali mislim da vredi paznje. Eto, ko je zainteresovan detalje moze da vidi na je www.viaddress.com.
 
Sto rece gore covek... Uzmes pasos u ruke, kupis kartu, poneses pare. Odes gde vec...prodjes- vidis- kupis. Kod nas je isti kvalitet stvari za 3.000 i 13.000 sve je iz Kine. Primera radi. Kupim ja jaknu u army shopu u BGD deklaracija kaze zemlja porekla:KANADA zemlja uvoza:USA a na jakni pise MADE IN CAJNA tako da dzaba 14.000 kad se ne zna ko kome... Pasos u ruke pa na Kubu...tamo moz "dides" i go i bos.
 

Back
Top