Ada Safari

kucence X

Zainteresovan član
Poruka
359
Ovu temu i slike prenosim sa drugog foruma o zivotinjama

Naime, ljudi koji su slikali ove zivotinje i nosili im hranu smatraju da se o njima ne brinu adekvatno i da je puno bolesnih, da zive u losim uslovima (zec i zamorac po zimi napolju !!!)...
Slike govore vise od reci!

http://s140.photobucket.com/albums/r40/ugl...i/Ada safari/

Ja tamo licno nisam bila, ali mislim da bi trebalo da vide ljude koji su iz BG ili koji su skoro bili na Adi S.
Ako je situacija alarmantna da se odreaguje
 
Poslednja izmena:
Hvala Kucencetu sto je zapocela temu :worth:

Zivotinje koje se tamo nalaze su u UZASNO losim uslovima, uglavnom su bolesne, gladne su, zapustene i prljave.. da ne bih sada puno pricala (posto sam jako umorna) za sada stavljam slike..

u jednom kavezu su 3 odrasla zamorca, 4 bebe i kunic

P9270015Small-1.jpg


P9270017Small-1.jpg


uzasno su gladni

P9270020Small-1.jpg


P9270021Small-1.jpg


tzv. posuda za vodu je jadna, prljava i prazna

P9270022Small-1.jpg


kunic koji je tu u kavezu ima sugu, pogledajte mu usi

P9270024Small-1.jpg


i po ocima mu se vidi da je bolestan :cry: jednom prasetu je na jednom delu ledja dlaka jako retka :(

P9270025Small-1.jpg


P9270026Small-1.jpg


gladna beba zamorac

P9270033Small-1.jpg


jos jedna beba je gladna

P9270035Small-1.jpg
 
u drugom kavezu su 4 odrasla kucica, prljava, gladna i zedna :(

P9270027Small-1.jpg


P9270032Small-1.jpg


P9270037Small-1.jpg


zutom kunicu fali pola njuskice :(

P9270038Small-1.jpg


P9270039Small-1.jpg


u trecem kavezu koji je okruzen blatom (u kom su ovca i ovan) se nalaze dva mlada i neuhranjena kunica..

P9270051Small-1.jpg


P9270052Small-1.jpg


u njihovom kavezu nije bilo ni slamke sena, niti mrvice hrane ni kapi vode, samo prazna cinija :( ubacivali smo im u kavez hranu koliko smo mogli preko ograde, jer je kavez daleko, a zica je prilicno gusta.. svaku mrvicu su halapljivo jeli

P9270062Small-1.jpg


ovca i ovan su takodje jako gladni :( noge su im u blatu i papci se ne vide :(

P9270067Small-1.jpg


P9270068Small-1.jpg


i patcice i labudovi su gladni

P9270074Small-1.jpg


koliko su kozice gladne procenite sami po polozajima njihovih tela

P9270018Small-1.jpg


njima su papci izlomljeni totalno

P9270019Small-1.jpg


za kraj vesela kerusica koja se jako boji ljudi, na svaki pokter ona podjije repic i odlazi u kucicu

P9270089Small-1.jpg


najvaznija je tabla

P9270091Small-1.jpg


zasto uzimaju zivotinje kada se o njima ne brinu kako treba?! ZASTO?! Tome treba stati na kraj i pomoci zivotinjama
 
ja sam i tamo napisala,napisacu i ovde.uzmi okreni veterinarsku inspekciju iprijavi i spusti ako neces da se predstavis.i nagovesti da ces da pratis situaciju i da ces zvati ponovo.
pusti se kacenja i sama zna s da niko nista nece uraditi ...
 
dok se u skupstini ne izglasa zakon o dobrobiti zivotilnja veterinarska inspekcija nece nista uraditi po tom pitanju
pogledajte kakav je zakon o zivotinjama donela svajcarska mi nismo ni na pola puta do toga
ljudi nije ovo amerika da imamo policiju za zivotinje ovo nemamo kome da prijavimo i ako ih obidju vlasnici ce reci da ce to popraviti i ovi nikad vise nece doci da provere
a sto je jos bolje nemogu ni da ih kazne :rtfm:
 
sta da ti kazem onda nemoj ni da pises ovde i da kacis slike da komentarisemo nad njihovom sudbinom dok oni tamo sada bas sede u mraku i blatu..pomozi koliko mozes..da dignes slusalicu..ja cu pomoci koliko mogu.hoces da svi zovemo?ajde pozovi toliko mozes svog truda da im poklonis i pitaj gde bi smestili zivotinje is l..pa da zovemo i mi..i kako ide procedura..
 
ne jedite tamo, slika sve govori.


a uuu...šta je to?

upravo se vratih sa "ade safari" puna utisaka. uplatili smo večeru za dvoje. u adi safari sem što su jako neljubazni i bahati, hrana im je katastrofa!! mogu da se zakunem da ono ni moja mačka ne bi jela!! osoblje se ponašalo kao da smo mi tamo zbog njih , a ne oni zbog nas. riblja čorba im je bila i bože pomozi, ali zato ribu koju smo dobili..... no coment!! u životu nisam jela nešto onako odvratno i masno!!! sad mi se bukvalno povraća. iskreno mislim da bi naziv "opušteno" trebali da promene u "neljubazno" ili " ne zainteresovano".
zato me iskreno ne čudi što se tako ponašaju prema životinjama, ako se ponašaju prema ljudima tako kako se ponašaju!
 

Back
Top