Tikovi kod dece
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Tikovi kod dece

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tikovi kod dece

Moj sin ima 6 godina i svremena na vreme ima tikove. Oni mogu biti manji poput mrdanja ustima, nosem ili veca- pomeranje glave u nazad(kao pogled na navise) i sl. Traje par ili 10 dana i prestane.Trudimo se da to ignorisemo i tako prodje. Medjutim poslednjih pa mozda i mesec dana ima novi tik, kao neki otklon u stranu u zglubu kuka ( manje ili vise izrazen. Cak mi je i vaspitacica u vrticu skrenula paznju -" izgleda da ga boli noga, kao da sepa", ja sam joj preneo nase vidjenje i ona se slozila.
    Znam da cesto postoji mogucnost pojave tikova zbog nekih psihickih problema ali ja mislim da smo mi jedna normalna-skladna porodica i da on nebi trebao da ima tih problema.I vidjenje vaspitacice je slicno -" vidi se da je on voljeno dete, veselo,drustveno , da nije on isuvise zasticen"!?
    E to vec neznam pa valjda svaki normalan roditelj voli svoje dete.
    Moram da napomenem da je moja supruga trudna- 7 mesec, da nema to neke veze?
    Ima li ko znanja ili iskustva o ovome, jel i dalje da ignorisem ( sto mi je veoma tesko ) ili treba da nesto cinim?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Tikovi kod dece

Ja sam imala slicnih iskustava neznam ni ja sta sve nije bilo i mi smo normalna porodica ali bilo je prvo treptanja pa smrkanja pa namestanja glave pa izvrtanje zgloba ruke i ramena ma vise se i nesecam cega nije bilo tako da sam ja ludela od svega toga i bezpotrebno je vikati jer to je jos gore moja devojcica ima 9 godina tako da sam sve to prosla pokusajte da ignorisete i to ce proci sad trenutno nema nikakvih tikova a bilo ih je puno

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Tikovi kod dece

Treba d aignorisete i da, moze d aima veze sa trudnocom supruge, a Vi procitajte lepljivu "Obavezno procitati..." i molim Va subuduce koristite pretrazivac.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Žao mi dece.
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.01.2009., 16:47
  2. Imunitet kod dece
    Autor Sunce Ta u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.09.2006., 14:26
  3. tikovi
    Autor podgorica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1