POCETAK NOVE EPOHE ZA KG

Wade 94

Primećen član
Poruka
837
DOLAZAK FIJATA JE SVAKAKO NAJVECA INVESTICIJA I UGOVOR ZA KRAGUJEVAC.SVE O TOME PISITE OVDE.ZA POCETAK STA SVE DONOSI UGOVOR NASEM GRADU(CUO SAM ZA OBNOVU ZELEZNICE,VODOVOD I GAS U TOM DELU GRADA,BEZICNI INTERNET,A OD AERODROMA,KAKO SAM I SLUTIO,NARAVNO NISTA...) I ZASTO SE MNOGI BUNE OKO FIJATA I ULAGANJA U KG(MISLIM DA SU TO PROTIVNICI PRE SVEGA NOVE VLADE,KOJI KAZU SVE NAJGORE ZA SVAKI NJIHOV POTEZ)?
 
DOLAZAK FIJATA JE SVAKAKO NAJVECA INVESTICIJA I UGOVOR ZA KRAGUJEVAC.SVE O TOME PISITE OVDE.ZA POCETAK STA SVE DONOSI UGOVOR NASEM GRADU(CUO SAM ZA OBNOVU ZELEZNICE,VODOVOD I GAS U TOM DELU GRADA,BEZICNI INTERNET,A OD AERODROMA,KAKO SAM I SLUTIO,NARAVNO NISTA...) I ZASTO SE MNOGI BUNE OKO FIJATA I ULAGANJA U KG(MISLIM DA SU TO PROTIVNICI PRE SVEGA NOVE VLADE,KOJI KAZU SVE NAJGORE ZA SVAKI NJIHOV POTEZ)?

E pa ovako dragi moji.Taj ugovor sa Fijatom,ne donosi nam nista,a evo zasto.Prvo koliko je ljudi iz "Zastave" dobilo nogu u d..e,a koliko njih ce biti primljeno?Da podsetim preko 20 000 ljudi je nezaposleno trenutno,a Fijat ce zaposliti oko 3 000 radnika,cini mi se.Sta je tu prosperitetno?Drugo "Zastava" ima ugovor sa Fijatom jos iz 50,60-ih godina,kad su pravljene prve "fice",ovo je samo neka "obnova",tako nesto(Fijat vec ima svoj udeo u fabrici vec pedesetak godina).Trece sta mislite koliki licni dohodak ce imati radnici?Uporedite sa dohodcima radnika Fijatovih filijala u drugim drzavama.Dobijaju dzabe fabriku,jeftinu radnu snagu i prioritet na domacem trzistu.Divota!A sta mi dobijamo?Krompir!Jeftinu propagandu,kao sto Wade navodi,bezicni net,zeleznicu,gas,vodu,struju...Kakve sve to veze ima sa Fijatom?:dontunderstand::eek: Telenor je uveo bezicni net i u drugim gradovima u Srbiji,a koliko znam Fijat se ne bavi zeleznicom i instalacijama(ili sam malo neobavesten:mrgreen:).Ovo je samo predstava,da se zamazu narodu oci,a iza svega stoji neki novac koji dobijaju glavesine da podele medju sobom.E sad zavisi ko ce da se primi...:roll:
 
Све је то лепо,мало више нашминкано и искоришћено у маркетиншке сврхе.
Фијат не долази у КГ што му је лепо него што је гладан за јефтином радном снагом.Просечна старост у Фијатовим фабрикама је испод 35 година а у Застави 47.
1000 радника је вишак и биће отпуштено (углавном они пред пензијом) .Фијат Србија ће бројати око 3000 радника а на улицама је десетине хиљада оних који немају посао а надају му се.
Не верујем да ће се поновити стара слава Крагујевачке Заставе.Црвена Застава је улагала у образовање,правила станове,правила град а Фијат је приватно предузеће које у Србију долази због јефтине радне снаге.
 
ja ne mislim da fiat donosi sve najgore za ovaj grad.grad ce se dosta razviti,otpusteni radnici ce dobiti pristojne naknade...a ovi "beogradjani" nek se ljute zbog ulaganja u kg-a,a niko ne sme da se suprotstavi ogromnom ulaganju u beograd,dok neki gradovi tonu sve dublje i dublje...
 
ja ne mislim da fiat donosi sve najgore za ovaj grad.grad ce se dosta razviti,otpusteni radnici ce dobiti pristojne naknade...a ovi "beogradjani" nek se ljute zbog ulaganja u kg-a,a niko ne sme da se suprotstavi ogromnom ulaganju u beograd,dok neki gradovi tonu sve dublje i dublje...

Ај ми реци шта је писац хтео да каже? :???: :???: :???:
 
Па моје мишљење се не заснива на писанију Блица и осталих дневних новина!
Ово што говорим говори мојих скоро три деценије живота у Србији и једно дебело животно искутво потковано школом,животом,послом....Само потенцирам и увек ћу потенцирати да Фијат у Србију долази због јефтине радне снаге и власти која би кад би могла и ку... би им попушила за обећаних 700милиона еура а не због лепоте Шумадије и добре кухиње.Е то говорим!
Говорим и о томе да нема више оне Црвене Заставе која је градила Крагујевац и Шумадију.
Много је држава жабарима обећала у име Крагујевца...Баш много.Интересује ме само ко ће то да плати.
Обећао метузалем Кркобабић 10% пензионерима и зато ја добих пре неки дан честитку од пореске да ми се увећао порез на зараду,доприноси итд...па се нешто питам одакле држави 300 милиона еура да уђе у ортаклук са Фијатом и надам се новој честитки
 
"Sto se vaseg pisca tice,celog svog zivota je verovao da je rodjen u Evropi i da u njoj zivi,sve do pre desetak godina kada se ispostavilo da tek treba da se udje u nju."

"Najpre,Evropa nas nece primiti na svoju kartu ako i dalje budemo srkali corbu i zvakali cackalice.Druga stvar;nema nam odlaska na spavanje,u Evropi,ako pre toga ne operemo noge.
Moracemo takodje ,i da ostavimo pusenje,jer je tamo uglavnom zabranjeno.Istina,umesto pusenja,koje je strasno stetno po zdravlje,moracemo,kao i ostali Evropljani,da predjemo na smrkanje kokaina i fiksanje heroinom.
Uz to,krastavci,koje budemo gajili,morace da budu svi iste velicine i da ne budu zakrivljeni,sto narod kaze,kao ona stvar.Sto se tice paradajza,morace da bude mnogo lepsi i pravilnijeg oblika nego sto je nas,ali ce takodje biti potrebno da potpuno izgubi svoj ukus i pocne da lici na dinju,bananu ili na ohladjenu hrenovku.
Sto se tice Save,koja je po evropskim standardima zagadjena,moracemo da je izvadimo iz korita,operemo,osusimo,nafajtamo,ispeglamo i ponovo vratimo u njen tok.
A bice gotovo i sa sljivovicom!Nece moci da je pece svaki domacin kome to padne na pamet jer ima sljivik pozegace,niti ce se sir i kajmak na pijaci smeti da prodaju direktno iz lonca i olupane serpe,a probaju sa vrha noza...Ne!Sve ce morati da bude upakovano.Nece biti ni mladog praseceg pecenja,niti spajanja praznika u trajanju od nedelju dana.
A kad sve to uradimo,sta nam ostaje od zivota i ako nas ta Evropa primi?"

"Istina,ona nas jos ne prima,ali nas kupuje na veliko i malo.Uskoro nam himna nece biti "Boze pravde",vec "Hajde Jano,hajde duso,kucu da prodamo,da prodamo Jano duso,samo da igramo..."Kad god vas pisac prodje pokraj Narodnog muzeja na trgu Republike i sa strahom proveri da li je jos unutra ili se uselila neka robna kuca,na primer "Primtemps" ili "Standa".Neki dan vidim trojicu u trenerkama sa zlatnim satovima na rukama,merkaju zgradu Patrijarsije-ocigledno novi strateski partneri.Jos malo,pa covek nece smeti da izadje iz svoje kuce na ulicu,sve ce biti pokupovano,pa ce Beogradjanima trebati viza da odu do palate Albanija,ako je u medjuvremenu ne kupe Siptari,da operu pare od droge,oruzja i belog roblja."

Momo Kapor,Eldorado
 
Poslednja izmena:

Back
Top