Pomoc...molim vas!

pufnica1976

Početnik
Poruka
6
Juce su mi ultrazvuku otkrili da bebi(ja sam u 22 nedelji trudnoce) desni bubreg nije u funkciji,tj. da je mikrocistican. Levi(koji je zdrav) je preuzeo funkciju desnog...generalno beba ce se roditi sa jednim bubregom. Ja sam van sebe...da li je neko imao slicna iskustva?
 
Mozes li da se posavetujes sa lekarima da li se nesto moze preduzeti sa bebinim bubregom, nakon rodjenja, da ga vrate u funkciju ?

Zao mi je sto je takva dijagnoza, ali ako bebac bude mogao solidno da funkcionise i sa jednim bubregom (pretpostavljam da moze), neka samo sve ostalo bude u redu, a on da se rodi ziv i solidno zdrav :heart:.
 
Nema razloga za panikom, mnogo ljudi funkcionise sa jednim bubregom i savrseno su zdravi i vode savrseno zdrav zivot. Naravno da bi boje bilo d ase ovo nije desilo, ali srecom pa je priroda predvidela po par organa (ako se iskljuci mozak i srce). Nemojte praviti sebi (i kasnije detetu) pakao od zivota, postujte savete pedijatra kada se dete rodi, nece moci da se bavi grubim sportovima i to mu je jedina limitacija u zivotu. Ne brinite, opustite se i uzivajte u svojoj trudnoci!
 
Ne treba da se brines.LJudi sa jednim bubregom zive najnormalnije,cak mozda i bolje nego oni koji se rode sa tri bubrega.Konkretno moja baka se rodila sa tri bubrega i sva tri su joj zakrzljala,dok ljudi koji se rode sa jednim ili iz nekog razloga imaju samo jedan ( operacije,transplantaije itd ) u potpunosti zive normalno,bubreg naraste i preuzima funkciju oba bubrega!Zato budi bez brige i uzivaj u trudnoci
 
Mom mužu su otkrili slučajno, već u starijim godinama, da mu je jedan bubreg ..to što su rekli za bebu....a on se u međuvremenu bavio rukometom, malo i boksom i džudoom, nemajući pojma o tome.
Proveo je najnormalniji život, samo kaže da mu je žao što se to ranije nije moglo videti, kaže da bi više pazio šta jede i pije, čisto da ga poštedi. Još nema smetnje vezano za bubreg, išao je na uz zbog žuči.
Ne treba da brinete, radujte se bebi, i radujte se što ste imali mogućnost da to saznate ovako rano, jer bi bubreg bio takav kakav je i da vi to ne znate, kao što se u ranija vremena i nije moglo znati.
 
Taote hvala na podrsci.
Ja kada sam to saznala,nisam znala nikog sa takvim slucajem da je rodjen sa jednim bubregom,pa sam bila u panici i van sebe,ali na svu srecu hvala jos jednom svim ljudima koji mi se javljaju sa nekim slicnim primerima.
 
Ja sam imala momka koji je ziv i zdrav (proslo vreme jer smo na zalost raskinuli)ima jedan bubreg otkrili na regrutaciji dok se on vec uveliko bavio borilackim sportovima..
Kod njega je drugi bubreg skroz zakrzljao a spolja uopste nije vidljivo.
 

Back
Top