Drzavne besplatne akcije (akcije gradjana)...prevara
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Drzavne besplatne akcije (akcije gradjana)...prevara

Zainteresovan član dekoder (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Drzavne besplatne akcije (akcije gradjana)...prevara

Postovani drzavljani Srbije...

JAT nije na prodaju...to je nova informacija...nista od akcija...

Nema prodaje nema para a isto to ce se desiti i sa EPS om i sa onim jos necim...

Samo dobar marketinski trik pred izbore...a sad posto se politicka scena opet menja i posto nema potrebe za podmicivanjem gradjana ne smeta im ni da vuku takve "gubitase" na grbaci

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Drzavne akcije (akcije gradjana)...prevara

Hahahahahaa... Ma nemoj... Pa valjda su neshto do sada i prodali, bash me zanima kako ce za to da se izvuku? Ne verujem, da tako lako mogu da zavrnu, ali dosta ljudi veruje da mogu i da hoce, ono... Nisam siguran...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Pa ovde su velike drzavne prevare normalna star...seti se ili pitaj nekog za zajmove za preporod Srbije pa onda "stara devizna stednja" pa inflacija...ovo bi bilo najbezbolnije jer niko nije ulozio nista..a obecanje l..om radovanje...znas kako kazu...

Primećen član stefanus (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio dekoder Pogledaj poruku

Nema prodaje nema para a isto to ce se desiti i sa EPS om i sa onim jos necim...

Samo dobar marketinski trik pred izbore...a sad posto se politicka scena opet menja i posto nema potrebe za podmicivanjem gradjana ne smeta im ni da vuku takve "gubitase" na grbaci
    A jesi li se ti prijavio za te akcije? Ako jesi, odmah piši pismo da ih ne želiš, jer je to prevara!!!
    Pa da mi koji i pratimo dešavanja i imamo ispravna razmišljanja dobijemo više...

Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku
    Hahahahahaa... Ma nemoj... Pa valjda su neshto do sada i prodali, bash me zanima kako ce za to da se izvuku? Ne verujem, da tako lako mogu da zavrnu, ali dosta ljudi veruje da mogu i da hoce, ono... Nisam siguran...
    Moramo dobiti akcije a koliko ce vredeti videcemo! By the way.. Fora je da imamo dividende "every year" a ne da prodamo prvom budali koja naleti,jel tako!?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio stefanus Pogledaj poruku
    A jesi li se ti prijavio za te akcije? Ako jesi, odmah piši pismo da ih ne želiš, jer je to prevara!!!
    Pa da mi koji i pratimo dešavanja i imamo ispravna razmišljanja dobijemo više...
    Vidi ovako sto se mene tice ja bih volela da bar dobijemo po 5000 e minimum da se i mi malo oparimo i stanemo na noge....ali...ne verujem da ce to bas tako ici...
    Konkretno ja nemam jos uvek ni jedan pisani dokument tako da njima moze da "padne"sistem i da se "zagube" podaci...ali to je vec horor...
    Nego onda kakvu dividendu ocekujete od preduzeca ciji ce godisnji bilans biti uvek "podesen"na nuli.
    A posto konkretno ja nemam nikakav dokument na osnovu cega mogu da trazim...
    EPS imaju vrlo"pristojne"da nekazem vrlo visoke plate i niz beneficija a opet je u preduzece u gubitku...Mislim da je to vrlo jasna situacija...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pa ovde su velike drzavne prevare normalna star...seti se ili pitaj nekog za zajmove za preporod Srbije pa onda "stara devizna stednja" pa inflacija...ovo bi bilo najbezbolnije jer niko nije ulozio nista..a obecanje l..om radovanje...znas kako kazu...
    Znam, brate, nego ja sve neshto zivim u iluziji da se naziru neka bolja vremena...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Heidfeld fan Pogledaj poruku
    Moramo dobiti akcije a koliko ce vredeti videcemo! By the way.. Fora je da imamo dividende "every year" a ne da prodamo prvom budali koja naleti,jel tako!?
    Naravno da je fora da imamo dividende, ali problem je shto dividenda zavisi od poslovanja firme chije su akcije... Znachi odredjeni procenat godishnje zarade se rasporedjuje svake godine akcionarima... I sada, ako dobijemo svi akcije, malo njih ih proda, preduzeca ne beleze neki bum narochit... Ono, dividente ce nam biti smeshno male...

Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Naravno da je fora da imamo dividende, ali problem je shto dividenda zavisi od poslovanja firme chije su akcije... Znachi odredjeni procenat godishnje zarade se rasporedjuje svake godine akcionarima... I sada, ako dobijemo svi akcije, malo njih ih proda, preduzeca ne beleze neki bum narochit... Ono, dividente ce nam biti smeshno male...
    A da oformimo Udruzenje(Fond) koji nece prodavati akcije vec upravljati JP u ime naroda!!?

Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

A da oformimo Udruzenje(Fond) koji nece prodavati akcije vec upravljati JP u ime naroda!!?
    Drugim recima:"Da li bi uzeli uzeli 80.000 RSD i prodali akcije ili bi radije ulozili recimo u besplatno osnovno obrazovanje svoje dece i kvalitetniju zdravstvenu zastitu?".

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ja sam za novac...ne verujem bas nasim institucijama posebno onim koje treba da nas stite i da rade nama u korist...Ne mislim na doktore(doduse retko se i vidjamo 1 u 5 god) nego to samoupravljanje ...imalo je puno mana...bolje oni nama daju novac naprave anketu ili slicno i onda ulazes ili ne ...Nije losa ideja nego sto sam ja skepticna prema dugorocnim projektima u ovoj zemlji.
    Bila je fora za preporod Srbije ulozis novac za par godina ti stigne isti + kamata i sta bi...
    samo dobra ideja..

Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Ja sam za novac...ne verujem bas nasim institucijama posebno onim koje treba da nas stite i da rade nama u korist...Ne mislim na doktore(doduse retko se i vidjamo 1 u 5 god) nego to samoupravljanje ...imalo je puno mana...bolje oni nama daju novac naprave anketu ili slicno i onda ulazes ili ne ...Nije losa ideja nego sto sam ja skepticna prema dugorocnim projektima u ovoj zemlji.
    Bila je fora za preporod Srbije ulozis novac za par godina ti stigne isti + kamata i sta bi...
    samo dobra ideja..
    Mislio sam na konkretno samorganizovanje nas koji smo upisali akcije i zajednicki nastup na trzistu, odnosno zatita kako kolektivnih tako i individualnih interesa.Fond/Uduzenje kao instrument istih!

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Mislio sam na konkretno samorganizovanje nas koji smo upisali akcije i zajednicki nastup na trzistu, odnosno zatita kako kolektivnih tako i individualnih interesa.Fond/Uduzenje kao instrument istih!
    Odlichna ideja... Ali je realizacija... Na samoj granici nemoguceg...

Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Odlichna ideja... Ali je realizacija... Na samoj granici nemoguceg...
    Sve je stvar volje. Ako bi imali odredjen medijski pristup mislim da to ne bi islo tako tesko!

Primećen član Jedan obican tata (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Malo cu vas razocarati.Kod nasih suseda rumuna,slicna prica je bila kao i kod nas.Dakle,svaki gradjanin ce dobiti oko 1000evra od prodatih akcija ...bla bla bla.Posle gotove privatizacije svaki gradjanin koji se prijavio dobio je 45evra
    Nazalost cini mi se da ce i nas nesto slicno da strefi...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Ma jok da us Japanci u pitanju O.k ali Srbi koji nemaju ni individualnu a ne kolektivnu odgovornost tesko.
    Danas niko ne odgovara za svoje postupke a kamoli da cela nacija odgovara sama za sebe plus za druge.
    A opet ja kao da sam znala u nekoj emisiji da nase akcije trenutno vrede 50e pa vi vidite a onda su se slozili gosti emisije da je to posledica krize u svetu...dobro opravdanje para vredi...a da nisu oni malo "brojali" pare pa nama ostade manje.
    Inace bas mi je drago zbog ljudi koji su prodali akcije zelenasima za nekih 700- 800 e.Bas su im uvalili

Zainteresovan član Zdravko_Dren (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

pa ajde da ih prodamo

Početnik
    Učlanjen
    21.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile prodaja besplatnih akcija....

pojavile su se neke priče,kako postoje neki ljudi koji otkupljuju te "besplatne akcije".....za nekih 300-400e
    Zna li neko nešto više o tome?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

E sad ne moze moglo je kad su tek upisane...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ma kako su ih prodali kad nisu još ni upisane?
    bila je priča da neki tobože kupuju akcije... ustvari, to su bili prevaranti koji su najpre tražili manipulativne troškove...
    prevaranti kupuju besplatne akcije
    akije se upisuju u centralni registar hov, prodaju putem berze, preko ovlašćenih posrednika - banaka i brokersko-dilerskih društava... sve ostalo su priče....
    Poslednji put ažurirao/la S_K_V_O : 19.01.2010. u 18:30

Primećen član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Ове акције могу вредети 1000 евра, после успешне приватизације, успешног пословања и неког времена на берзи. Свако ко је размишљао логички знао је да је немогуће одмах после продаје добити толике паре, поготово после продаје НИС-а. Ја сам уписао акције са надом да ће једног дана, када дођу боља времена, вредети.
    Боље имати искреног непријатеља, него неискреног пријатеља.

Početnik
    Učlanjen
    02.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: prodaja besplatnih akcija....

Акције су хартије од вредности тј. вредносни папири, а њихов правни промет (па и купопродаја) је је уређен посебним законом. Акције се продају искључиво преко организованог тржишта тј. преко берзе. Једина дозвољена промена власништва акција ван берзе је наследство из оставинског поступка и поклон између сродника до 2. наследног реда. Свака друга власничка трансакција ван берзе је незаконита. Због тога се треба чувати од примамљивих понуда за трговање, откуп акција и слично.
    www.olimpija.rs
    Credite experto!

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio Peđa Mill Pogledaj poruku
    Акције су хартије од вредности тј. вредносни папири, а њихов правни промет (па и купопродаја) је је уређен посебним законом. Акције се продају искључиво преко организованог тржишта тј. преко берзе. Једина дозвољена промена власништва акција ван берзе је наследство из оставинског поступка и поклон између сродника до 2. наследног реда. Свака друга власничка трансакција ван берзе је незаконита. Због тога се треба чувати од примамљивих понуда за трговање, откуп акција и слично.
    Tacno!

Nov član
    Učlanjen
    10.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav prijatelji.

Da vam ispricham svoje iskustvo.

Pre par meseci i ja sam chuo priche da postoje neki ljudi koji otkupljuju "besplatne akcije".
    Nadjem jednu zhenu tkz broker i dam joj svoje podatke (ime, prezime, uluca, matichni broj, broj telefona itd). Posle duzheg vremena zove me ta zhena i kazhe mi da moramo da se nadjemo da mi da neke papire koje moram da popunim i da mi objasni shta i kako. I to sam uradio.

E sad, po njenoj prichi akcije vrede 1000e. 200 jura uzima broker, znachi mojih je 800e. Zhena mi je dala dva papira. Jedan papire je pristupnica, znachi moram da se uchlanim u centar za unapredjenje srpsko - americhke saradnje (sekta), naravno mora da se plati i chlanarina koja iznosi 495 dinara ( to uplatjujem na zhiro rachun) i josh 200 dinara koje moram da stavim u kovertu i zajedno sa kopijom lichne karte i papirima koje sam dobio da odnesem toj zheni a ona tje da poshalje toj "organizaciji" u bg-u.

I tako.

Zainteresovan član vajat_erp (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio dencse Pogledaj poruku
    pojavile su se neke priče,kako postoje neki ljudi koji otkupljuju te "besplatne akcije".....za nekih 300-400e
    Zna li neko nešto više o tome?
    prevaraaaaaaaaaaaaaaaaaa

Slične teme

1. Besplatne akcije
    Autor bivsi_legionar u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 03.06.2012., 17:44
  2. Gde su besplatne akcije??????
    Autor draguljce88 u forumu Politika
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 08.10.2009., 20:44
  3. Besplatne akcije...