Multietnička saradnja (Kosovo)

Već sam ranije rekao, da se sa Šiptarima moglo oduvek solidno trgovati. Mada ne znam što kad nas vlada mišljenje da su šiptari pošteni u biznisu, što uopšte nije tačno!!!
I to sam vć jednom rekao , al' ću da ponovim..

Šiptari su 90tih dolazili u centralnu Srbiju da nabavljaju raznu robu, a sami su govorili da za njih i za biznis nikad neće da se ponovi tako dobro vreme, kao što je bilo kod Slobe. Slobodno su trgovali a nisu plaćali nikakve dažbine.
 
Već sam ranije rekao, da se sa Šiptarima moglo oduvek solidno trgovati. Mada ne znam što kad nas vlada mišljenje da su šiptari pošteni u biznisu, što uopšte nije tačno!!!
I to sam vć jednom rekao , al' ću da ponovim..

Šiptari su 90tih dolazili u centralnu Srbiju da nabavljaju raznu robu, a sami su govorili da za njih i za biznis nikad neće da se ponovi tako dobro vreme, kao što je bilo kod Slobe. Slobodno su trgovali a nisu plaćali nikakve dažbine.

Sta mislis,ko su njihovi bossovi:think:
 
Već sam ranije rekao, da se sa Šiptarima moglo oduvek solidno trgovati. Mada ne znam što kad nas vlada mišljenje da su šiptari pošteni u biznisu, što uopšte nije tačno!!!
I to sam vć jednom rekao , al' ću da ponovim..

Šiptari su 90tih dolazili u centralnu Srbiju da nabavljaju raznu robu, a sami su govorili da za njih i za biznis nikad neće da se ponovi tako dobro vreme, kao što je bilo kod Slobe. Slobodno su trgovali a nisu plaćali nikakve dažbine.

trgovina je znacajna i u ovo vreme, mozda je preko 30-40% robe iz srbije u ovom momentu. bilo je i vise, ali turci u zadnje vreme rasturaju, kako sa cenom tako i sa kvalitetom. mada se i dan danas cuje, jel srpsko, onda je dobro. znaci imali ste i [verovatno] imate kvalitetne proizvode.
a da li cete to znati zadrzati, mislim na trziste, to zavisi od vas
 
Sta mislite?
www.jugpress.com/index.php?option=c...tietniki-verc-nafte&catid=38:kosovo&Itemid=59
Moze li kao pocetak,ovaj nacin saradnje?Vase misljenje,forumasi.:???:

Bez takvog načina saradnje nema nijednog drugog. Naravno, mislim na ekonomsku saradnju.
Ovde je u pitanju šverc, odnosno crno tržište, a to takođe podrazumeva ekonomsku saradnju (doduše nelegalnu).
Baš ovo pokazuje da, kad budemo deo EU, neće biti bitno ni Srbima ni Albancima da li je Kosmet u Srbiji ili ne...
 
Neka rade ljudi, naravno, niko ne živi od nezavisnosti. Doći će vreme kad će se za tu trgovinu plaćati i porez, mada to iz ove perspektive izgleda nemoguće, ali život ide dalje.

Samo treba dozvoliti tu trgovinu i razrezati relativno nizak porez, tako da se ne isplati izbegavanje plaćanja istog (iliti evazija). Što znači - da, trebalo bi da dođe to vreme...
Ali, to jeste osnova svega, ekonomska saradnja. Jer, novac ne razlikuje religije, jezike, nacije itd.
 
Srbi švercuju, a vi ne?
Ademe, pusti šuplju priču, nisi ti tog kova.

ja nisam rekao da samo srbi svercuju, ako se malo razmisli, ne trazim previse od tebe, ni srbi ni albanci ne bi mogli svercovati da nema "saradnje" i sa one druge strane. znaci svercuju i jedni i drugi, tj.jedni za druge, u zavisnosti kome sta treba, ali ako se neki srbin uhvati na delu, on ce to okarakterisati kao napad na srbstvo a ne...
 
Samo treba dozvoliti tu trgovinu i razrezati relativno nizak porez, tako da se ne isplati izbegavanje plaćanja istog (iliti evazija). Što znači - da, trebalo bi da dođe to vreme...
Ali, to jeste osnova svega, ekonomska saradnja. Jer, novac ne razlikuje religije, jezike, nacije itd.
Tacno.Novac ne razlikuje religije,jezik,nacije,cak i granice.Medjutim pojedinci se obogacuju i nemare za dobrobit ostalih.Oni su najvece vrdalame sto se tice stabilnosti.
Njima je vazno da lako dodju do novca a i da stanje (haoticno) i dalje bude takvo kakvo je.
 
Tacno.Novac ne razlikuje religije,jezik,nacije,cak i granice.Medjutim pojedinci se obogacuju i nemare za dobrobit ostalih.Oni su najvece vrdalame sto se tice stabilnosti.
Njima je vazno da lako dodju do novca a i da stanje (haoticno) i dalje bude takvo kakvo je.

auu a kosovo je uvek bila stabilna regija u p.m. :hahaha:

sheep-tari su trolovi i sa njima ne moze nista da bude stabilno............
 
auu a kosovo je uvek bila stabilna regija u p.m. :hahaha:

sheep-tari su trolovi i sa njima ne moze nista da bude stabilno............
:dontunderstand:ovde nije stvar stabilnosti kod albanaca ili srba.stvar je u tome sto taki nece stabilnost ni jednoj strani jer njima to ne odgovara.ja podjednako gledam a ne kao ti pojedinacno.ja zivim ovde i volim da bude stabilna situacija na obe strane.ako je stabilna situacija onda lakse se dolazi i do kontakta i na miroljubiv nacin bi se resili puno stvari:slobodno kretanje na obe strane,komunikacija,saradnja.......
gangsterima i svercerima to ne odgovara:ok:
 
:dontunderstand:ovde nije stvar stabilnosti kod albanaca ili srba.stvar je u tome sto taki nece stabilnost ni jednoj strani jer njima to ne odgovara.ja podjednako gledam a ne kao ti pojedinacno.ja zivim ovde i volim da bude stabilna situacija na obe strane.ako je stabilna situacija onda lakse se dolazi i do kontakta i na miroljubiv nacin bi se resili puno stvari:slobodno kretanje na obe strane,komunikacija,saradnja.......
gangsterima i svercerima to ne odgovara:ok:

Apsolutno! Al' objasni ti to nekome...:dash:
 

Back
Top