Sramota za sudstvo

vladimird

Zainteresovan član
Poruka
187
NOVI SAD –Veće za maloletnike Okružnog suda u Novom sadu kojem je predsedavao sudija savo Đurđić je 22.septembra 2008 godine donelo presudu kojom je maloletnog S.Đ osudilo na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od 3 godine a maloletnog H.A. i maloletnog S.N. na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od po 2 godine, zbog teških telesnih povreda nanetih Igoru Nadlukaču (1976) iz Novog sada koji je 21. juna 2008 godine na smrt pretučen u kafani "Kod Jace".

Maloletnom J.A je izrečena vaspitna mera pojačanog nadzora od strane organa starateljstva zbog izvršenja krivičnog dela učestvovanja u tuči. Protiv maloletnih A.D. i O.M. postupak je obustavljen zbog odustanka javnog tužioca od krivičnog gonjenja. Zbog nedostatka dokaza protiv maloletnog I.M. obustavljen je postupak.

Ubistvo se dogodilo u subotu, 21. juna, oko 23 sata ispred kafića "Kod Jace" u Rumenačkoj ulici broj 5, kada je grupa u kojoj je bilo više mladića na smrt pretukla Igora Nadlukača (1976) iz Novog Sada Igor je u kafić došao sa prijateljem i nakon nekoliko pića sporečkao se sa jednim od gostiju. Međutim, svađi i koškanju su se ubrzo priključilo još nekoliko mladića, koji su odlučili da se i fizički obračunaju sa Nadlukačem i njegovim drugom. Ubrzo je ispred lokala započela tuča u kojoj je Nadlukač zadobio više udaraca rukama, nogama i flašama. Posle jednog od udaraca flašom u glavu, Nadlukač je ostao da leži u lokvi krvi, a nasilnici su pobegli sa lica mesta. Nakon toga je stigla policija i hitna pomoć, a lekari su mogli samo da konstatuju smrt. Igorov prijatelj, koji je u nekoliko navrata pokušavao da spreči sukob, je iz obračuna izašao sa lakšim telesnim povredama. Policija je već dva dana nakon zločina utvrdila identitet nasilnika. Reč je o sedmorici maloletnih lica Đ.S. (17), A.H. (17), N.S. (17), A.J. (17). D.A. (17), M.O. (17) i I.M. (17), svi iz Novog Sada. i protiv njih je podnela krivičnu prijavu zbog počinjenog teškog ubistva. Sutradan, 24. juna, svi su privedeni dežurnom istražnom sudiji novosadskog Okružnog suda, koji je prvoj trojici osumnjičenih odredio jednomesečni pritvor.

Roditelji ubijenog mladića najavili su žalbu Vrhovnom sudu Srbije.


http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/ubistvo/74

Kada ti je otac visoki funkcioner u "Vojvodjanskoj vladi" pa jos i musliman onda mozes da ubijes koga hoces?:thumbdown: OVO JE SRAMOTA
 
2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.
 
А пребијеш наоружаног, неуниформисаног полицајца и добијеш 10 година.

"Ако је ово демократија ја сам за нереде"
 
А пребијеш наоружаног, неуниформисаног полицајца и добијеш 10 година.

"Ако је ово демократија ја сам за нереде"

reputation_pos.gif



reputation_pos.gif



reputation_pos.gif



Тачно! Подржавам!
 
2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.

kakvo bre vesanje sta ti pricas............ovde sve neki egzekutori jbte
 
А пребијеш наоружаног, неуниформисаног полицајца и добијеш 10 година.

"Ако је ово демократија ја сам за нереде"

Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome:dash:

kakvo bre vesanje sta ti pricas............ovde sve neki egzekutori jbte

Pa vesati. Konopac i te fore. Pa da vidis kako bi stvari bile na svom mestu. Ja zivim pored jednog od tih...i znam kakav je taj,tako da :thumbdown:
 
Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome:dash:



Pa vesati. Konopac i te fore. Pa da vidis kako bi stvari bile na svom mestu. Ja zivim pored jednog od tih...i znam kakav je taj,tako da :thumbdown:

pa bash ti i nisu neke fore....:mrgreen: a to sto je taj takav vi se u kraju dogovorite pa ga sacekajte negde i nalupajte,ali sud ne moze zbog toga da ga osudi.:rtfm:
 
Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome:dash:



Pa vesati. Konopac i te fore. Pa da vidis kako bi stvari bile na svom mestu. Ja zivim pored jednog od tih...i znam kakav je taj,tako da :thumbdown:

pa ja sam bio na toj utakmici i bash tu :rtfm: pa me nije ubio :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome:dash:

Nije mogao biti svako jer nije svako budala da slika navijace sa pola metra na sred utakmice i da ga naoruzanog posalju na trbinu. A istu stvar mogu da odrade sa atletske staze.

A sve se bojim da nema veze sto je pandur... Jel ti verujes u sve sto cujes, ili hoces da mi kazes da se sudija koji je oslobodio Andriju Draskovica naprasno promenio i postao pravican?

Smesno...
 
2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.

Naše sudstvo je možda najgori deo ove države, jer još nije usledila reforma. Meni je najskandaloznije kad popove pedofile oslobode optužbe, šatro oni su časni ljudi...:dash:
 
pa ja sam bio na toj utakmici i bash tu :rtfm: pa me nije ubio :hahaha::hahaha::hahaha:

Imao si mozda srece ;)

sramotno niske kazne
ali su osuđeni kao maloletnici

I za maloletnike je to mala kazna, zar ne?(po zakonu)

Nije mogao biti svako jer nije svako budala da slika navijace sa pola metra na sred utakmice i da ga naoruzanog posalju na trbinu. A istu stvar mogu da odrade sa atletske staze.

A sve se bojim da nema veze sto je pandur... Jel ti verujes u sve sto cujes, ili hoces da mi kazes da se sudija koji je oslobodio Andriju Draskovica naprasno promenio i postao pravican?

Smesno...

Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.
 
Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.

Ja se ne slazem ni sa jednom izrecenom kaznom ali oba procesa poazuju slabost i jadnost sistema.
 
Imao si mozda srece ;)



I za maloletnike je to mala kazna, zar ne?(po zakonu)



Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.

Не може бити осуђен условно. А да нам је правосудни ситем лош, без правих и компетентних судија, показује не само ова пресуда, већ и пресуда Окружног суда у Београду, за убиство кошаркаша Јована Мановића.
 
Imao si mozda srece ;)



I za maloletnike je to mala kazna, zar ne?(po zakonu)



Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.

nisam imao srece nego nisam sam upadao u kordon policije snimajuci ih i provocirajuci,kao neki sto rade ;)
 
sad ce forum da bude preki sud...
pa zavisi za koje delo su osudjeni i kakve su okolnosti slucaja.
za maloletnike je po pravilu max kazna 5 godina (ako za konkretno delo nije manja); za dela za koja se moze izreci kazna do 20 godina ili od 30-40 godina, ili teza dela u sticaju, je do 10 godina maloletnickog zatvora. a maloletnicki zatvor se izuzetno izrice.
i sto izmisljas da je uslovno? em ne pise, em tri godine ne moze da se izrekne uslovno.
mi uopste ne znamo okolnosti slucaja i to nam ne daje za pravo da sudimo. a taj novinar koji je to pisao nije nam narocito pomogao u tome.

p.s. nasla sam na netu da su osudjeni za tesku telesnu povredu kvalifikovanu smrcu. znaci max kazna je do 5 godina.
 
Не може бити осуђен условно. А да нам је правосудни ситем лош, без правих и компетентних судија, показује не само ова пресуда, већ и пресуда Окружног суда у Београду, за убиство кошаркаша Јована Мановића.

..pa zna se kako funkcionishe korumpirana drzava..tako shto trenutna politichka elita bira sudije ustavnog-vrhovnog..itd suda..naravno biraju se ljudi koji su odani, a u chiju kompetentnost mozemo samo da sumnjamo..ako se ikada krene u borbu protiv korupcije, treba krenuti odatle..
 
sad ce forum da bude preki sud...
pa zavisi za koje delo su osudjeni i kakve su okolnosti slucaja.
za maloletnike je po pravilu max kazna 5 godina (ako za konkretno delo nije manja); za dela za koja se moze izreci kazna do 20 godina ili od 30-40 godina, ili teza dela u sticaju, je do 10 godina maloletnickog zatvora. a maloletnicki zatvor se izuzetno izrice.
i sto izmisljas da je uslovno? em ne pise, em tri godine ne moze da se izrekne uslovno.
mi uopste ne znamo okolnosti slucaja i to nam ne daje za pravo da sudimo. a taj novinar koji je to pisao nije nam narocito pomogao u tome.

p.s. nasla sam na netu da su osudjeni za tesku telesnu povredu kvalifikovanu smrcu. znaci max kazna je do 5 godina.

Okolnosti slucaja su te da je sud malte ne konstatovao da je taj eto imao losu srecu pa je dosao u taj kafic kad su ovi bili tamo.:thumbdown::dash:
 
Nije mogao biti svako jer nije svako budala da slika navijace sa pola metra na sred utakmice i da ga naoruzanog posalju na trbinu. A istu stvar mogu da odrade sa atletske staze.

A sve se bojim da nema veze sto je pandur... Jel ti verujes u sve sto cujes, ili hoces da mi kazes da se sudija koji je oslobodio Andriju Draskovica naprasno promenio i postao pravican?

Smesno...

A da je kojim slučajem upotrebio oružje, onda bi ovde razglabali o brutalnosti policije.

I naravno da ima veze što je pandur. U svakoj normalnoj državi na ovoj planeti napad na pandura na dužnosti se kažnjava strožije nego isti takav napad na običnog civila.
 
sta je ovde novo

neko nekoga ubije, dete nekoga vaznog a ubije dete nekoga nevazanog, i odmah krene vadjenje, prvo u istrazi, savetuju ga panduri da se ne ukopa sa izjavama, pa prvo advokati pa posle pomazu sudije, na sudu ssamo ono sto mu ide u korist

za zrtvu nema veze, liberalni kapitalizam je sta je mislio, cak ne postoje odstete kao na zapadu, ako ih vec ne moze da se osude bar neka ih finansijski zavijemo u crno, to boli zlikovce

roditelji treba i novcano da odgovaraju za svoje mezimce
 
..pa zna se kako funkcionishe korumpirana drzava..tako shto trenutna politichka elita bira sudije ustavnog-vrhovnog..itd suda..naravno biraju se ljudi koji su odani, a u chiju kompetentnost mozemo samo da sumnjamo..ako se ikada krene u borbu protiv korupcije, treba krenuti odatle..
Da, a klinci su bili demokrate, pa siu im zato dali male kazne? :headbang:
I drugo...
I kada se poredi ova i ovakve priče sa pričom poput one sa policajcem i 10 godina, bilo bi pametno da se konstatuje da obe treba da su visoke. Dakle, problem je što je ova kazna mala, a ne ona druga velika.
 

Back
Top