Sramota za sudstvo
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Sramota za sudstvo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sramota za sudstvo

NOVI SAD –Veće za maloletnike Okružnog suda u Novom sadu kojem je predsedavao sudija savo Đurđić je 22.septembra 2008 godine donelo presudu kojom je maloletnog S.Đ osudilo na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od 3 godine a maloletnog H.A. i maloletnog S.N. na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od po 2 godine, zbog teških telesnih povreda nanetih Igoru Nadlukaču (1976) iz Novog sada koji je 21. juna 2008 godine na smrt pretučen u kafani "Kod Jace".

Maloletnom J.A je izrečena vaspitna mera pojačanog nadzora od strane organa starateljstva zbog izvršenja krivičnog dela učestvovanja u tuči. Protiv maloletnih A.D. i O.M. postupak je obustavljen zbog odustanka javnog tužioca od krivičnog gonjenja. Zbog nedostatka dokaza protiv maloletnog I.M. obustavljen je postupak.

Ubistvo se dogodilo u subotu, 21. juna, oko 23 sata ispred kafića "Kod Jace" u Rumenačkoj ulici broj 5, kada je grupa u kojoj je bilo više mladića na smrt pretukla Igora Nadlukača (1976) iz Novog Sada Igor je u kafić došao sa prijateljem i nakon nekoliko pića sporečkao se sa jednim od gostiju. Međutim, svađi i koškanju su se ubrzo priključilo još nekoliko mladića, koji su odlučili da se i fizički obračunaju sa Nadlukačem i njegovim drugom. Ubrzo je ispred lokala započela tuča u kojoj je Nadlukač zadobio više udaraca rukama, nogama i flašama. Posle jednog od udaraca flašom u glavu, Nadlukač je ostao da leži u lokvi krvi, a nasilnici su pobegli sa lica mesta. Nakon toga je stigla policija i hitna pomoć, a lekari su mogli samo da konstatuju smrt. Igorov prijatelj, koji je u nekoliko navrata pokušavao da spreči sukob, je iz obračuna izašao sa lakšim telesnim povredama. Policija je već dva dana nakon zločina utvrdila identitet nasilnika. Reč je o sedmorici maloletnih lica Đ.S. (17), A.H. (17), N.S. (17), A.J. (17). D.A. (17), M.O. (17) i I.M. (17), svi iz Novog Sada. i protiv njih je podnela krivičnu prijavu zbog počinjenog teškog ubistva. Sutradan, 24. juna, svi su privedeni dežurnom istražnom sudiji novosadskog Okružnog suda, koji je prvoj trojici osumnjičenih odredio jednomesečni pritvor.

Roditelji ubijenog mladića najavili su žalbu Vrhovnom sudu Srbije.

http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/ubistvo/74

Kada ti je otac visoki funkcioner u "Vojvodjanskoj vladi" pa jos i musliman onda mozes da ubijes koga hoces? OVO JE SRAMOTA

Domaćin nesbridzis (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano Re: Sramota za sudstvo

Sta je sramota bre sami su krivi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

А пребијеш наоружаног, неуниформисаног полицајца и добијеш 10 година.

"Ако је ово демократија ја сам за нереде" https://www.youtube.com/watch?v=G8SCmmDuKqA

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku

"Ако је ово демократија ја сам за нереде" https://www.youtube.com/watch?v=G8SCmmDuKqA

Тачно! Подржавам!
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vladimird Pogledaj poruku
    2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.
    kakvo bre vesanje sta ti pricas............ovde sve neki egzekutori jbte

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    kakvo bre vesanje sta ti pricas............ovde sve neki egzekutori jbte
    Pa vesati. Konopac i te fore. Pa da vidis kako bi stvari bile na svom mestu. Ja zivim pored jednog od tih...i znam kakav je taj,tako da

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao sto je sudsko vece reklo...to sto je on policajac je nebitno. Taj decko bi ubio bilo koga. To je mogao biti neko od nas na toj utakmici. Mislite o tome

Pa vesati. Konopac i te fore. Pa da vidis kako bi stvari bile na svom mestu. Ja zivim pored jednog od tih...i znam kakav je taj,tako da
    pa bash ti i nisu neke fore.... a to sto je taj takav vi se u kraju dogovorite pa ga sacekajte negde i nalupajte,ali sud ne moze zbog toga da ga osudi.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa ja sam bio na toj utakmici i bash tu pa me nije ubio

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Vise se uzdam u babu s pijace kod koje kupujem sir
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

sramotno niske kazne
    ali su osuđeni kao maloletnici
    jedna sekunda do kraja...c... nemojte nam to raditi.

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Nije mogao biti svako jer nije svako budala da slika navijace sa pola metra na sred utakmice i da ga naoruzanog posalju na trbinu. A istu stvar mogu da odrade sa atletske staze.

A sve se bojim da nema veze sto je pandur... Jel ti verujes u sve sto cujes, ili hoces da mi kazes da se sudija koji je oslobodio Andriju Draskovica naprasno promenio i postao pravican?

Smesno...

Primećen član stefanus (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Naše sudstvo je možda najgori deo ove države, jer još nije usledila reforma. Meni je najskandaloznije kad popove pedofile oslobode optužbe, šatro oni su časni ljudi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    pa ja sam bio na toj utakmici i bash tu pa me nije ubio
    Imao si mozda srece

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    sramotno niske kazne
    ali su osuđeni kao maloletnici
    I za maloletnike je to mala kazna, zar ne?(po zakonu)

Nije mogao biti svako jer nije svako budala da slika navijace sa pola metra na sred utakmice i da ga naoruzanog posalju na trbinu. A istu stvar mogu da odrade sa atletske staze.

A sve se bojim da nema veze sto je pandur... Jel ti verujes u sve sto cujes, ili hoces da mi kazes da se sudija koji je oslobodio Andriju Draskovica naprasno promenio i postao pravican?

Smesno...
    Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Ne,ne,ne...Nismo se razumeli. Ja kazem da je taj sudija osudio tog zato sto mu je naredjeno(ipak je policajac u pitanju), a i licno se slazem sa tom odlukom. A sto se tice ovog maloletnika tu je isto naredjeno da se osudi na ovu besmislenu kaznu. I to verovatno uslovno.
    Ja se ne slazem ni sa jednom izrecenom kaznom ali oba procesa poazuju slabost i jadnost sistema.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Imao si mozda srece

Не може бити осуђен условно. А да нам је правосудни ситем лош, без правих и компетентних судија, показује не само ова пресуда, већ и пресуда Окружног суда у Београду, за убиство кошаркаша Јована Мановића.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imao si mozda srece

nisam imao srece nego nisam sam upadao u kordon policije snimajuci ih i provocirajuci,kao neki sto rade

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

sad ce forum da bude preki sud...
    pa zavisi za koje delo su osudjeni i kakve su okolnosti slucaja.
    za maloletnike je po pravilu max kazna 5 godina (ako za konkretno delo nije manja); za dela za koja se moze izreci kazna do 20 godina ili od 30-40 godina, ili teza dela u sticaju, je do 10 godina maloletnickog zatvora. a maloletnicki zatvor se izuzetno izrice.
    i sto izmisljas da je uslovno? em ne pise, em tri godine ne moze da se izrekne uslovno.
    mi uopste ne znamo okolnosti slucaja i to nam ne daje za pravo da sudimo. a taj novinar koji je to pisao nije nam narocito pomogao u tome.

p.s. nasla sam na netu da su osudjeni za tesku telesnu povredu kvalifikovanu smrcu. znaci max kazna je do 5 godina.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iraklije Pogledaj poruku
    Не може бити осуђен условно. А да нам је правосудни ситем лош, без правих и компетентних судија, показује не само ова пресуда, већ и пресуда Окружног суда у Београду, за убиство кошаркаша Јована Мановића.
    ..pa zna se kako funkcionishe korumpirana drzava..tako shto trenutna politichka elita bira sudije ustavnog-vrhovnog..itd suda..naravno biraju se ljudi koji su odani, a u chiju kompetentnost mozemo samo da sumnjamo..ako se ikada krene u borbu protiv korupcije, treba krenuti odatle..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio S_K_V_O Pogledaj poruku
    sad ce forum da bude preki sud...
    pa zavisi za koje delo su osudjeni i kakve su okolnosti slucaja.
    za maloletnike je po pravilu max kazna 5 godina (ako za konkretno delo nije manja); za dela za koja se moze izreci kazna do 20 godina ili od 30-40 godina, ili teza dela u sticaju, je do 10 godina maloletnickog zatvora. a maloletnicki zatvor se izuzetno izrice.
    i sto izmisljas da je uslovno? em ne pise, em tri godine ne moze da se izrekne uslovno.
    mi uopste ne znamo okolnosti slucaja i to nam ne daje za pravo da sudimo. a taj novinar koji je to pisao nije nam narocito pomogao u tome.

p.s. nasla sam na netu da su osudjeni za tesku telesnu povredu kvalifikovanu smrcu. znaci max kazna je do 5 godina.
    Okolnosti slucaja su te da je sud malte ne konstatovao da je taj eto imao losu srecu pa je dosao u taj kafic kad su ovi bili tamo.

Aktivan član ubootfahrer (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Smesno...
    A da je kojim slučajem upotrebio oružje, onda bi ovde razglabali o brutalnosti policije.

I naravno da ima veze što je pandur. U svakoj normalnoj državi na ovoj planeti napad na pandura na dužnosti se kažnjava strožije nego isti takav napad na običnog civila.
    Bad people are punished by society's law and all good people...
    are punished by Murphy's law.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

sta je ovde novo

neko nekoga ubije, dete nekoga vaznog a ubije dete nekoga nevazanog, i odmah krene vadjenje, prvo u istrazi, savetuju ga panduri da se ne ukopa sa izjavama, pa prvo advokati pa posle pomazu sudije, na sudu ssamo ono sto mu ide u korist

za zrtvu nema veze, liberalni kapitalizam je sta je mislio, cak ne postoje odstete kao na zapadu, ako ih vec ne moze da se osude bar neka ih finansijski zavijemo u crno, to boli zlikovce

roditelji treba i novcano da odgovaraju za svoje mezimce
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Aktivan član akrap (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Ja se ne slazem ni sa jednom izrecenom kaznom ali oba procesa poazuju slabost i jadnost sistema.
    tako je brate

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Korumpirane sudije dele pravdu po svom ćefu i tumačeći zakone kako njima odgovara.Kada se pomene lustracija ili provera rada državnih službenika svi se mršte i govore da je to osveta.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    ..pa zna se kako funkcionishe korumpirana drzava..tako shto trenutna politichka elita bira sudije ustavnog-vrhovnog..itd suda..naravno biraju se ljudi koji su odani, a u chiju kompetentnost mozemo samo da sumnjamo..ako se ikada krene u borbu protiv korupcije, treba krenuti odatle..
    Da, a klinci su bili demokrate, pa siu im zato dali male kazne? :headbang:
    I drugo...
    I kada se poredi ova i ovakve priče sa pričom poput one sa policajcem i 10 godina, bilo bi pametno da se konstatuje da obe treba da su visoke. Dakle, problem je što je ova kazna mala, a ne ona druga velika.

Slične teme

1. SUDIJE I SUDSTVO U SRBIJI>....
    Autor paperino u forumu Jezik
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 12:19
  2. Sudstvo ipak nezavisno - Vrhovni sud protiv zamrzavanja radnih sporova
    Autor Mitternachtsträumer u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.03.2009., 00:29
  3. SRAMOTA
    Autor mamaa u forumu Politika
    Odgovora: 51