dan starih lica

sandric2m

Početnik
Poruka
1
Skupština Ujedinjenih Nacija je 1990. godine proglasila 1. oktobar za Međunarodni dan starih lica.
Ovaj datum ima ulogu podsetnika na to kako stare ne treba doživljavati samo kao pasivnu populaciju zavisnu od tuđe pomoći, već kao riznicu, jer stari ljudi poseduju znanje i iskustvo koje se u njih mora prepoznati, od njih prihvatiti i naučiti.
Kakav je naš odnos prema starim licima i kako ga popraviti?
 
Istina je da je odnos u drustvu prema starim licima los i to dramaticno los.
Sta bi sve trebalo da se promeni da bi se to promenilo.....:(
Da bi se doslo do promene kulturne klime u drustvu, potreban je preporod ekonomije, prava, institucija, drzave u celini, prosvete, zdravstva, socijalne zastite.... da bi se tek onda malo po malo menjala i svest ljudi na bolje
 
Istina je da je odnos u drustvu prema starim licima los i to dramaticno los.
Sta bi sve trebalo da se promeni da bi se to promenilo.....:(
Da bi se doslo do promene kulturne klime u drustvu, potreban je preporod ekonomije, prava, institucija, drzave u celini, prosvete, zdravstva, socijalne zastite.... da bi se tek onda malo po malo menjala i svest ljudi na bolje

Е, сад си све рекла! И шта ја сад да кажем?
Само :super:.
 
stvarno svaka cast za pokretanje teme.
svi mi pricamo o deci , mladima a sta je sa starima sta cemo i mi da radimo kad ostarimo>mislimo li o tome
Znaci treba se materijalno obezbediti imati penziju
ali i mnogo drugih stvari
i stari imaju potrebu za druzenjem za kulturnim usavrsavanjem....kao i svi mi...
imaju potrebu za zdravstvenom negom, svaki dan...
pomoc u kuci
A jel tacna ona pesma > bolje biti pijan nego star? Ja sam mnogo mrzela tu pesmu kad sam bila dete tj kad se ta pesma emitovala prvi put...
 
Jeste.
Potrebno je da nasim roditeljima i njihovim roditeljima obezbedimo zivot dostojan lepe starosti. Ima samo jedan problem-sve sto mi imamo sad su oni stekli, a ono sto su 40 godina posteno radili sad im se vraca u vidu bedne penzije.
S obzirom na stanje u drustvu, jedan od nacina da pomognete svojim starima je da budete dobra deca i dobri roditelji svojoj deci i da su oni srecni zbog vasih uspeha i ponasanja
 
e brao za temu....+ za korisnika.....starci nisu boodooćnost..al nose dragoceno iskoostvo koje moramo svi da poštoojemo....razoomevanje, poštovanje, razgovor...pomoć......i legislativno regoolisanje prava na dostojanstvenu starost........
 
U mom gradu je obelezavanje ovog dana dobro organizovano. u Gerontoloskom centru priredjuje se prodajna izlozba radova koje su korisnici pravili tokom godine ( strikane, heklane, vezene stvari. cene su simbolicne tek toliko da kupe repromaterijal). Bude vece poezije, dolaze deca iz vrtica da obraduju najstarije sugradjane, horovi, tamburasi...ma bude jako lepo. Mislim da nisu zapostavljeni posto se ovakve manifestacijeorganizuju i tokom godine. A bakice i dekice presrecni, to se ne moze opisati recima...
 
U mom gradu je obelezavanje ovog dana dobro organizovano. u Gerontoloskom centru priredjuje se prodajna izlozba radova koje su korisnici pravili tokom godine ( strikane, heklane, vezene stvari. cene su simbolicne tek toliko da kupe repromaterijal). Bude vece poezije, dolaze deca iz vrtica da obraduju najstarije sugradjane, horovi, tamburasi...ma bude jako lepo. Mislim da nisu zapostavljeni posto se ovakve manifestacijeorganizuju i tokom godine. A bakice i dekice presrecni, to se ne moze opisati recima...
Лепо је то, али то је само за оне из геронтолошког центра... А шта са осталим нашим суграђанима?
Мислим, толико пута смо и овде пизделе на ''пензосе'' који нам пипкају децу, који се гурају у редовима, који нам дају савете, који се возе градским аутобусом ''баш кад ми морамо на посао''...
Мислим да смо пуни предрасуда о ''надрнданим пензосима'' и да се то у свакодневном животу види на сваком кораку.:(
 
Лепо је то, али то је само за оне из геронтолошког центра... А шта са осталим нашим суграђанима?
Мислим, толико пута смо и овде пизделе на ''пензосе'' који нам пипкају децу, који се гурају у редовима, који нам дају савете, који се возе градским аутобусом ''баш кад ми морамо на посао''...
Мислим да смо пуни предрасуда о ''надрнданим пензосима'' и да се то у свакодневном животу види на сваком кораку.:(

Slazem se:(, malo vise tolerancije ne bi nam skodilo
 
Skupština Ujedinjenih Nacija je 1990. godine proglasila 1. oktobar za Međunarodni dan starih lica.
Ovaj datum ima ulogu podsetnika na to kako stare ne treba doživljavati samo kao pasivnu populaciju zavisnu od tuđe pomoći, već kao riznicu, jer stari ljudi poseduju znanje i iskustvo koje se u njih mora prepoznati, od njih prihvatiti i naučiti.
Kakav je naš odnos prema starim licima i kako ga popraviti?

Zavod za statistiku je objavio da je prosecna starost gradjana Srbije 47 godina!

O kojoj starosti pricas?

Ni mi ni ujedinjene nacije ne vodimo racuna o mladima.

Po ustavu Republike Srbije je tvoj post diskriminisuci i kao takav podlozan je krivicnom gonjenju. (nisam ga ja pisao nego nekolicina slepih ljudi)

Pitanje nije primereno zemlji u kojoj zivimo.
 
Zavod za statistiku je objavio da je prosecna starost gradjana Srbije 47 godina!

O kojoj starosti pricas?

Ni mi ni ujedinjene nacije ne vodimo racuna o mladima.

Po ustavu Republike Srbije je tvoj post diskriminisuci i kao takav podlozan je krivicnom gonjenju. (nisam ga ja pisao nego nekolicina slepih ljudi)

Pitanje nije primereno zemlji u kojoj zivimo.

:eek::eek::eek:

Ел теби добро?
 

Back
Top