Boris Tadić: Razmišljam o podeli Kosova!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48119&sectionId=37

BEOGRAD, 30.09.2008

BETA
Podela Kosova krajnja opcija

Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je večeras da postoji mogućnost podele Kosova i Metohije, ali samo ako budu iscrpljenje sve opcije u vezi sa statusom južne pokrajine.

"Spreman sam da razmišljam i o toj opciji, ako iscrpimo sve prethodne opcije, a ima ih dosta.




Ima još mnogo mogućnosti da pronađemo rešenje unutar pojma suštinske autonomije. Ali, ako iscrpimo svaku mogućnost, onda možemo da pređemno na tu opciju", kazao je Tadić.

Gostujući na Radioteleviziji Srbije, on je ocenio da je sve legitimno i sve bolje nego situacija u kojoj je jedna strana dobila sve, a druga sve izgubila.

Predsednik Srbije je izrazio uverenje da će se rešenje za južnu pokrajinu pronaći unutar koncepta suštinske autonomije i da se do pitanja podele Kosova neće doći.

"To (podela) nije na dnevnom redu. Na dnevnom redu je pregovarački proces u kome se štiti međunarodno pravo. Nadam se da ovaj dnevni red treba prolaziti korak po korak i pokušati pronaći rešenje koje je sa stanovišta međunarodnog prava najodrživije", kazao je Tadić.
 
То је само доказ за кога ради и у чију корист.
Он јавно прича да размишља о разбијању државе и антиуставном деловању.

Треба га обесити!

Ajde ne lupaj! Sta bi ti uradio? Od takvih nerealnih fanatika Srbiji, a i svima nama (srbima) moze biti samo gore. Po meni je podjela Kosova najpravednije rjesenje! Sta bi Srbiji bilo bolje da se Kosovo sa 2,5 miliona siptara (sa velikom tendencijom rasta) "vrati" u Srbiju? DObili bi 2,5 miliona terorista, neposlusnih ljudi, koji su spremni na ovaj ili onaj nacin vrate sto im je Amerika davno dala, a to je de facto nezavisnost! Podjelom Kosova, dobio bi se prihvatljiva (kompromisna) realnost, u kojoj svi dobijaju veci dio onog sto hoce. Naravno, srpske opstine i manastiri bi bili u Srbiji, i ne bi morala da postoji teritorijalna veza, jer ima hiljade primjera u svjetu da dobro funkcionise i tako. T bi da se Kosovo vrati u Srbiju a da se siptari protjeraju? Pa onda si stvarno zlocinac u mislima, i nek ostane samo u mislima.....:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Ajde ne lupaj! Sta bi ti uradio? Od takvih nerealnih fanatika Srbiji, a i svima nama (srbima) moze biti samo gore. Po meni je podjela Kosova najpravednije rjesenje! Sta bi Srbiji bilo bolje da se Kosovo sa 2,5 miliona siptara (sa velikom tendencijom rasta) "vrati" u Srbiju? DObili bi 2,5 miliona terorista, neposlusnih ljudi, koji su spremni na ovaj ili onaj nacin vrate sto im je Amerika davno dala, a to je de facto nezavisnost! Podjelom Kosova, dobio bi se prihvatljiva (kompromisna) realnost, u kojoj svi dobijaju veci dio onog sto hoce. Naravno, srpske opstine i manastiri bi bili u Srbiji, i ne bi morala da postoji teritorijalna veza, jer ima hiljade primjera u svjetu da dobro funkcionise i tako. T bi da se Kosovo vrati u Srbiju a da se siptari protjeraju? Pa onda si stvarno zlocinac u mislima, i nek ostane samo u mislima.....:rtfm:

KAO 1-OCETELI TI I SLICNI TEBI SAMO JEDNOM DA PRESTANETE DA LAZETE......AJ SAMOJ JEDNOM..PLS........KADA NE BI STE LAGALI NE BI STE IMALI NI 2 % GLASOVA..........

DA LI STE BRE VI NORMALNI,OVA SRBIJA JE TOTALNO POSTALA NEMORALNA I DJAVOLJA ZEMLJA.............

KOJIH BRE 2,5 MILIONA CEGA :dontunderstand: KALASNJIKOVA.............
 
То је само доказ за кога ради и у чију корист.
Он јавно прича да размишља о разбијању државе и антиуставном деловању.

Треба га обесити!

Ajde recimo da Kosovo ostane u nasim granicama. Sta Srbija onda da radi sa onolikim siptarima, muslimanskim teroristima i leglom albanske mafije koji vladaju dole??? To treba podeliti i treba im ispostaviti racun za svu imovinu dole koja pripada drzavi Srbiji i nek se nose u tri lepe ZAUVEK! Kineski zid prema njima!
 
Ajde recimo da Kosovo ostane u nasim granicama. Sta Srbija onda da radi sa onolikim siptarima, muslimanskim teroristima i leglom albanske mafije koji vladaju dole??? To treba podeliti i treba im ispostaviti racun za svu imovinu dole koja pripada drzavi Srbiji i nek se nose u tri lepe ZAUVEK! Kineski zid prema njima!

E upravo to....fairwell, goodbye ;)
 
KAO 1-OCETELI TI I SLICNI TEBI SAMO JEDNOM DA PRESTANETE DA LAZETE......AJ SAMOJ JEDNOM..PLS........KADA NE BI STE LAGALI NE BI STE IMALI NI 2 % GLASOVA..........

DA LI STE BRE VI NORMALNI,OVA SRBIJA JE TOTALNO POSTALA NEMORALNA I DJAVOLJA ZEMLJA.............

KOJIH BRE 2,5 MILIONA CEGA :dontunderstand: KALASNJIKOVA.............

Molim te reci mi sta nije tacno u tome sto je covek rekao!?!?!?
 
Ajde ne lupaj! Sta bi ti uradio? Od takvih nerealnih fanatika Srbiji, a i svima nama (srbima) moze biti samo gore. Po meni je podjela Kosova najpravednije rjesenje! Sta bi Srbiji bilo bolje da se Kosovo sa 2,5 miliona siptara (sa velikom tendencijom rasta) "vrati" u Srbiju? DObili bi 2,5 miliona terorista, neposlusnih ljudi, koji su spremni na ovaj ili onaj nacin vrate sto im je Amerika davno dala, a to je de facto nezavisnost! Podjelom Kosova, dobio bi se prihvatljiva (kompromisna) realnost, u kojoj svi dobijaju veci dio onog sto hoce. Naravno, srpske opstine i manastiri bi bili u Srbiji, i ne bi morala da postoji teritorijalna veza, jer ima hiljade primjera u svjetu da dobro funkcionise i tako. T bi da se Kosovo vrati u Srbiju a da se siptari protjeraju? Pa onda si stvarno zlocinac u mislima, i nek ostane samo u mislima.....:rtfm:

duznost predsednika drzave je da postuje ustav.

a ovde je jasno da je boris tadic odlucio da taj ustav, na kojeg se zakleo i za kojeg se zakleo da ce ga postovati je resio da prekrsi.

e sad nemoj da se ljutite kad kazemo da je tadic izdajnik.

SVAKO ko krsi ustav svoje zemlje i zalaze se za njeno rasparcavanje jeste izdajnik bez obzira na nacionalnu pripadnost i bez obzira iz kojeg drzave da potice.
 
KAO 1-OCETELI TI I SLICNI TEBI SAMO JEDNOM DA PRESTANETE DA LAZETE......AJ SAMOJ JEDNOM..PLS........KADA NE BI STE LAGALI NE BI STE IMALI NI 2 % GLASOVA..........

DA LI STE BRE VI NORMALNI,OVA SRBIJA JE TOTALNO POSTALA NEMORALNA I DJAVOLJA ZEMLJA.............

KOJIH BRE 2,5 MILIONA CEGA :dontunderstand: KALASNJIKOVA.............

Alooo bre! Idi umij se, pa pogledaj malo oko sebe, ti kao da zivis pod staklenim zvonom! Ajde jednom ti i ostali poput debe da ne koriste CAPS LOCK kad pisu tekst, i ne mjesaju djavola, boga, svetkovine itd u politiku. Ima pdf. religija pa pisi sta ti dusha zeli. Fino sam napisao 2,5 miliona siptara...sta sad, zar ih nema, ti ih ne vidis? Pa lijepo idi na Kosovo pa prosetaj sa srpskom zastavom po Pristini, pa ces vidjeti kako ce te 2,5 miliona kalasnjikova izresetati...Pa ti malo dublje razmisli o ovom postu, da istreniras mozak....:dash:
 
ustav srbije odredjuje sta sme predsednik i vlada a s ta ne sme.

u ustavu pise da je cela teritorija kosova i metohije neodvojivi deo srbije. tacka.

znaci tadic nema ovlascenje ni zakonskog osnova da krsi ustav sopstvene zemlje. u tom slucaju ako on to radi on je izdajnik i kriminalac.

ako mu se postojeci ustav ne svidja , tj taj clan koji ceo kosmet definise kao deo srbije - neka trazi promenu ustava ako za to moze da skupi 2/3 poslanika u parlamentu srbije.

do tada , neka umukne.

no opet drago mi je da je pokazao svoje pravo izdajnicko lice.
 
duznost predsednika drzave je da postuje ustav.

a ovde je jasno da je boris tadic odlucio da taj ustav, na kojeg se zakleo i za kojeg se zakleo da ce ga postovati je resio da prekrsi.

e sad nemoj da se ljutite kad kazemo da je tadic izdajnik.

SVAKO ko krsi ustav svoje zemlje i zalaze se za njeno rasparcavanje jeste izdajnik bez obzira na nacionalnu pripadnost i bez obzira iz kojeg drzave da potice.

Kad bi nekim cudom vladajuca vecina u BiH prihvatila odcjepljenje RS od BiH, bi li to bilo krsenje ustava? Pa naravno da ne bi....A to je Boris rekao hipoteticki, a kad bi se krenulo tim putem, bila bi procedura koja bi se ispostovala....ali realno, Kosovo onakvo kakvo je ne moze se vratiti u Srbiju bez genocida....
 
ustav srbije odredjuje sta sme predsednik i vlada a s ta ne sme.

u ustavu pise da je cela teritorija kosova i metohije neodvojivi deo srbije. tacka.

znaci tadic nema ovlascenje ni zakonskog osnova da krsi ustav sopstvene zemlje. u tom slucaju ako on to radi on je izdajnik i kriminalac.

ako mu se postojeci ustav ne svidja , tj taj clan koji ceo kosmet definise kao deo srbije - neka trazi promenu ustava ako za to moze da skupi 2/3 poslanika u parlamentu srbije.

do tada , neka umukne.

no opet drago mi je da je pokazao svoje pravo izdajnicko lice.

Sve je to super, ali da se ne lazemo, podela Kosova je jedino resenje koje je prihvatljivo.
Kako vidimo, Zapad ne zanima sta mislimo mi, niti sta misli Rusija niti bilo ko.....mislim na razne intervencije u UN i slicno....
 
Kad bi nekim cudom vladajuca vecina u BiH prihvatila odcjepljenje RS od BiH, bi li to bilo krsenje ustava? Pa naravno da ne bi....A to je Boris rekao hipoteticki, a kad bi se krenulo tim putem, bila bi procedura koja bi se ispostovala....ali realno, Kosovo onakvo kakvo je ne moze se vratiti u Srbiju bez genocida....

ne lupaj bre. ustav srbije zabranjuje ovakve stvari koje nudi tadic.

svaki predsednik svake drzave je duzan da se pridrzava ustava. ovo sto tadic nudi je protivustavno delovanje i daje mogucnost za njegov opoziv.

boris tadic je pokazao da je izdajnik.

drugo ne znam sta tebe boli republika srpska kad si ti balijski(federalni) "srbin"....
 
Sve je to super, ali da se ne lazemo, podela Kosova je jedino resenje koje je prihvatljivo.
Kako vidimo, Zapad ne zanima sta mislimo mi, niti sta misli Rusija niti bilo ko.....mislim na razne intervencije u UN i slicno....

nebitno je sta tebi prihvatljivo poenta je da ustav zabranjuje tadicu da takve glupave ideje izlaze u javnost i to sto on radi predstavlja krivicno delo rusenja ustavnog poretka zemlje.

drugo nisam ja pisao ovaj ustav , koji definise kosmet kao neodvojivi deo srbije, vec ga je upravo pisao gluperda tadic stoga bi mogao makar da se pridrzava onoga sto je sam napisao....
 
nebitno je sta tebi prihvatljivo poenta je da ustav zabranjuje tadicu da takve glupave ideje izlaze u javnost i to sto on radi predstavlja krivicno delo rusenja ustavnog poretka zemlje.

Pa i tebi ustav zabranjuje da osnivas paravojne formacije i da se boris van zvanicne vojske i policije, a ti pricas da bi upravo to radio.
Dakle, boljeg resenja od ovako neceg nema....kada je gluperda Milosevic zajeb'o stvar, kad je trebalo da je resi za svagda, sad moramo ovako.
 
Pa i tebi ustav zabranjuje da osnivas paravojne formacije i da se boris van zvanicne vojske i policije, a ti pricas da bi upravo to radio.
Dakle, boljeg resenja od ovako neceg nema....kada je gluperda Milosevic zajeb'o stvar, kad je trebalo da je resi za svagda, sad moramo ovako.

ja nsiam predsednik srbije i nisam se zakleo da cu postovati ustav srbije i braniti njen teritorijalni integritet i suverenitet - dok se tadic upravo zakleo da ce to raditi.

to znaci da ja mogu da radim sta mi je volja, dok gluperda tadic, barem dok je na mestu predsednika srbije - ne moze vec moze da radi samo ono sto se zakleo da ce raditi, i na sta ga obavezuju funkcija predsednika drzave kao i ustav republike srbije.
 
ne lupaj bre. ustav srbije zabranjuje ovakve stvari koje nudi tadic.

svaki predsednik svake drzave je duzan da se pridrzava ustava. ovo sto tadic nudi je protivustavno delovanje i daje mogucnost za njegov opoziv.

boris tadic je pokazao da je izdajnik.

drugo ne znam sta tebe boli republika srpska kad si ti balijski(federalni) "srbin"....

Prvo. ja nisam balijski srbin nego Srbin u dusi isto koliko i ti. E sad sto nisam zadojeni naciJonalista i patriJota poput tebe, me znaci da imas pravo da vrijedjas gdje najvise boli! Mislis li da mi nije dosta to sto me muslimani i hrvati ponizavaju i vrijedjaju me sto sam Srbin nego jos treba i Srbi da me napadaju? Sta sad, Srbi koji zive na Kosovu su Tacijevi Srbi, Albanski Srbi? Jos za kraj, dosta imovine mi je u RS, koju jako volim, a sva rodbina mi je ili u RS ili u Srbiji, svoju buducnost vidim u Republici srpskoj, a i u toku mi je uclanjenje u SNSD...pa ti vidi i razmisli sta pricas!
 
nebitno je sta tebi prihvatljivo poenta je da ustav zabranjuje tadicu da takve glupave ideje izlaze u javnost i to sto on radi predstavlja krivicno delo rusenja ustavnog poretka zemlje.

drugo nisam ja pisao ovaj ustav , koji definise kosmet kao neodvojivi deo srbije, vec ga je upravo pisao gluperda tadic stoga bi mogao makar da se pridrzava onoga sto je sam napisao....

Ustav je pisao i Kostunica, pa ja sam glasala za Ustav na referendumu samo zbog Kosova...!:otkacio:
 
ja nsiam predsednik srbije i nisam se zakleo da cu postovati ustav srbije i braniti njen teritorijalni integritet i suverenitet - dok se tadic upravo zakleo da ce to raditi.

Jeste, ali kao drzavljanin Srbije, moras da postujes taj Ustav i ne mozes da radis sta ti je volja.
Ovo svakako nije dobro resenje za Srbiju, ali je u ovom slucaju, u slucaju Kosova, najbolje.
 
ja nsiam predsednik srbije i nisam se zakleo da cu postovati ustav srbije i braniti njen teritorijalni integritet i suverenitet - dok se tadic upravo zakleo da ce to raditi.

to znaci da ja mogu da radim sta mi je volja, dok gluperda tadic, barem dok je na mestu predsednika srbije - ne moze vec moze da radi samo ono sto se zakleo da ce raditi, i na sta ga obavezuju funkcija predsednika drzave kao i ustav republike srbije.

ovo dovoljno govori o tvom patriotizmu i karakteru licnosti....kosovo za patike...
 

Back
Top