Boris Tadić: Razmišljam o podeli Kosova!
Strana 1 od 14 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 333

Tema: Boris Tadić: Razmišljam o podeli Kosova!

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.08.2007.
    Pol
    muški
    Je otišao sa foruma...osim ako jedna osoba to ne promeni!
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    536

Exclamation Boris Tadić: Razmišljam o podeli Kosova!

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48119&sectionId=37

BEOGRAD, 30.09.2008

BETA
    Podela Kosova krajnja opcija

Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je večeras da postoji mogućnost podele Kosova i Metohije, ali samo ako budu iscrpljenje sve opcije u vezi sa statusom južne pokrajine.

"Spreman sam da razmišljam i o toj opciji, ako iscrpimo sve prethodne opcije, a ima ih dosta.

Ima još mnogo mogućnosti da pronađemo rešenje unutar pojma suštinske autonomije. Ali, ako iscrpimo svaku mogućnost, onda možemo da pređemno na tu opciju", kazao je Tadić.

Gostujući na Radioteleviziji Srbije, on je ocenio da je sve legitimno i sve bolje nego situacija u kojoj je jedna strana dobila sve, a druga sve izgubila.

Predsednik Srbije je izrazio uverenje da će se rešenje za južnu pokrajinu pronaći unutar koncepta suštinske autonomije i da se do pitanja podele Kosova neće doći.

"To (podela) nije na dnevnom redu. Na dnevnom redu je pregovarački proces u kome se štiti međunarodno pravo. Nadam se da ovaj dnevni red treba prolaziti korak po korak i pokušati pronaći rešenje koje je sa stanovišta međunarodnog prava najodrživije", kazao je Tadić.

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: Boris Tadić: Razmišljam o podeli Kosova!

То је само доказ за кога ради и у чију корист.
    Он јавно прича да размишља о разбијању државе и антиуставном деловању.

Треба га обесити!

Zainteresovan član vladimir_s (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku

Треба га обесити!
    Ajde ne lupaj! Sta bi ti uradio? Od takvih nerealnih fanatika Srbiji, a i svima nama (srbima) moze biti samo gore. Po meni je podjela Kosova najpravednije rjesenje! Sta bi Srbiji bilo bolje da se Kosovo sa 2,5 miliona siptara (sa velikom tendencijom rasta) "vrati" u Srbiju? DObili bi 2,5 miliona terorista, neposlusnih ljudi, koji su spremni na ovaj ili onaj nacin vrate sto im je Amerika davno dala, a to je de facto nezavisnost! Podjelom Kosova, dobio bi se prihvatljiva (kompromisna) realnost, u kojoj svi dobijaju veci dio onog sto hoce. Naravno, srpske opstine i manastiri bi bili u Srbiji, i ne bi morala da postoji teritorijalna veza, jer ima hiljade primjera u svjetu da dobro funkcionise i tako. T bi da se Kosovo vrati u Srbiju a da se siptari protjeraju? Pa onda si stvarno zlocinac u mislima, i nek ostane samo u mislima.....
    Poslednji put ažurirao/la vladimir_s : 30.09.2008. u 00:54
    Nisam lud!

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vladimir_s Pogledaj poruku
    Ajde ne lupaj! Sta bi ti uradio? Od takvih nerealnih fanatika Srbiji, a i svima nama (srbima) moze biti samo gore. Po meni je podjela Kosova najpravednije rjesenje! Sta bi Srbiji bilo bolje da se Kosovo sa 2,5 miliona siptara (sa velikom tendencijom rasta) "vrati" u Srbiju? DObili bi 2,5 miliona terorista, neposlusnih ljudi, koji su spremni na ovaj ili onaj nacin vrate sto im je Amerika davno dala, a to je de facto nezavisnost! Podjelom Kosova, dobio bi se prihvatljiva (kompromisna) realnost, u kojoj svi dobijaju veci dio onog sto hoce. Naravno, srpske opstine i manastiri bi bili u Srbiji, i ne bi morala da postoji teritorijalna veza, jer ima hiljade primjera u svjetu da dobro funkcionise i tako. T bi da se Kosovo vrati u Srbiju a da se siptari protjeraju? Pa onda si stvarno zlocinac u mislima, i nek ostane samo u mislima.....
    KAO 1-OCETELI TI I SLICNI TEBI SAMO JEDNOM DA PRESTANETE DA LAZETE......AJ SAMOJ JEDNOM..PLS........KADA NE BI STE LAGALI NE BI STE IMALI NI 2 % GLASOVA..........

DA LI STE BRE VI NORMALNI,OVA SRBIJA JE TOTALNO POSTALA NEMORALNA I DJAVOLJA ZEMLJA.............

KOJIH BRE 2,5 MILIONA CEGA KALASNJIKOVA.............

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku

Треба га обесити!
    Ajde recimo da Kosovo ostane u nasim granicama. Sta Srbija onda da radi sa onolikim siptarima, muslimanskim teroristima i leglom albanske mafije koji vladaju dole??? To treba podeliti i treba im ispostaviti racun za svu imovinu dole koja pripada drzavi Srbiji i nek se nose u tri lepe ZAUVEK! Kineski zid prema njima!

Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Dean Keaton Pogledaj poruku
    Ajde recimo da Kosovo ostane u nasim granicama. Sta Srbija onda da radi sa onolikim siptarima, muslimanskim teroristima i leglom albanske mafije koji vladaju dole??? To treba podeliti i treba im ispostaviti racun za svu imovinu dole koja pripada drzavi Srbiji i nek se nose u tri lepe ZAUVEK! Kineski zid prema njima!
    E upravo to....fairwell, goodbye
    Nisam lud!

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    KAO 1-OCETELI TI I SLICNI TEBI SAMO JEDNOM DA PRESTANETE DA LAZETE......AJ SAMOJ JEDNOM..PLS........KADA NE BI STE LAGALI NE BI STE IMALI NI 2 % GLASOVA..........

DA LI STE BRE VI NORMALNI,OVA SRBIJA JE TOTALNO POSTALA NEMORALNA I DJAVOLJA ZEMLJA.............

Molim te reci mi sta nije tacno u tome sto je covek rekao!?!?!?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

duznost predsednika drzave je da postuje ustav.

a ovde je jasno da je boris tadic odlucio da taj ustav, na kojeg se zakleo i za kojeg se zakleo da ce ga postovati je resio da prekrsi.

e sad nemoj da se ljutite kad kazemo da je tadic izdajnik.

SVAKO ko krsi ustav svoje zemlje i zalaze se za njeno rasparcavanje jeste izdajnik bez obzira na nacionalnu pripadnost i bez obzira iz kojeg drzave da potice.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku

Alooo bre! Idi umij se, pa pogledaj malo oko sebe, ti kao da zivis pod staklenim zvonom! Ajde jednom ti i ostali poput debe da ne koriste CAPS LOCK kad pisu tekst, i ne mjesaju djavola, boga, svetkovine itd u politiku. Ima pdf. religija pa pisi sta ti dusha zeli. Fino sam napisao 2,5 miliona siptara...sta sad, zar ih nema, ti ih ne vidis? Pa lijepo idi na Kosovo pa prosetaj sa srpskom zastavom po Pristini, pa ces vidjeti kako ce te 2,5 miliona kalasnjikova izresetati...Pa ti malo dublje razmisli o ovom postu, da istreniras mozak....
    Nisam lud!

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

ustav srbije odredjuje sta sme predsednik i vlada a s ta ne sme.

u ustavu pise da je cela teritorija kosova i metohije neodvojivi deo srbije. tacka.

znaci tadic nema ovlascenje ni zakonskog osnova da krsi ustav sopstvene zemlje. u tom slucaju ako on to radi on je izdajnik i kriminalac.

ako mu se postojeci ustav ne svidja , tj taj clan koji ceo kosmet definise kao deo srbije - neka trazi promenu ustava ako za to moze da skupi 2/3 poslanika u parlamentu srbije.

do tada , neka umukne.

no opet drago mi je da je pokazao svoje pravo izdajnicko lice.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    duznost predsednika drzave je da postuje ustav.

a ovde je jasno da je boris tadic odlucio da taj ustav, na kojeg se zakleo i za kojeg se zakleo da ce ga postovati je resio da prekrsi.

e sad nemoj da se ljutite kad kazemo da je tadic izdajnik.

SVAKO ko krsi ustav svoje zemlje i zalaze se za njeno rasparcavanje jeste izdajnik bez obzira na nacionalnu pripadnost i bez obzira iz kojeg drzave da potice.
    Kad bi nekim cudom vladajuca vecina u BiH prihvatila odcjepljenje RS od BiH, bi li to bilo krsenje ustava? Pa naravno da ne bi....A to je Boris rekao hipoteticki, a kad bi se krenulo tim putem, bila bi procedura koja bi se ispostovala....ali realno, Kosovo onakvo kakvo je ne moze se vratiti u Srbiju bez genocida....
    Nisam lud!

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Podela je gotova stvar. Vidi se iz stanja na terenu. I ja sam mislio na kineski zid.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

A to da je Tadic izdajnik...pusti.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

ustav srbije odredjuje sta sme predsednik i vlada a s ta ne sme.

u ustavu pise da je cela teritorija kosova i metohije neodvojivi deo srbije. tacka.

znaci tadic nema ovlascenje ni zakonskog osnova da krsi ustav sopstvene zemlje. u tom slucaju ako on to radi on je izdajnik i kriminalac.

ako mu se postojeci ustav ne svidja , tj taj clan koji ceo kosmet definise kao deo srbije - neka trazi promenu ustava ako za to moze da skupi 2/3 poslanika u parlamentu srbije.

do tada , neka umukne.

no opet drago mi je da je pokazao svoje pravo izdajnicko lice.
    Sve je to super, ali da se ne lazemo, podela Kosova je jedino resenje koje je prihvatljivo.
    Kako vidimo, Zapad ne zanima sta mislimo mi, niti sta misli Rusija niti bilo ko.....mislim na razne intervencije u UN i slicno....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Kad bi nekim cudom vladajuca vecina u BiH prihvatila odcjepljenje RS od BiH, bi li to bilo krsenje ustava? Pa naravno da ne bi....A to je Boris rekao hipoteticki, a kad bi se krenulo tim putem, bila bi procedura koja bi se ispostovala....ali realno, Kosovo onakvo kakvo je ne moze se vratiti u Srbiju bez genocida....
    ne lupaj bre. ustav srbije zabranjuje ovakve stvari koje nudi tadic.

svaki predsednik svake drzave je duzan da se pridrzava ustava. ovo sto tadic nudi je protivustavno delovanje i daje mogucnost za njegov opoziv.

boris tadic je pokazao da je izdajnik.

drugo ne znam sta tebe boli republika srpska kad si ti balijski(federalni) "srbin"....

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

mozda nema veze sa temom, ali i ja sam razmisljao o podeli imovine onog naseg milionera pacollija na dva jednaka [moze i na 10:90 %,nisam ja bas tako....], e sada sam jos da vidim sta on na to kaze, nadam se iskreno da nece imati nista protiv

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio Svabov Pogledaj poruku
    Sve je to super, ali da se ne lazemo, podela Kosova je jedino resenje koje je prihvatljivo.
    Kako vidimo, Zapad ne zanima sta mislimo mi, niti sta misli Rusija niti bilo ko.....mislim na razne intervencije u UN i slicno....
    nebitno je sta tebi prihvatljivo poenta je da ustav zabranjuje tadicu da takve glupave ideje izlaze u javnost i to sto on radi predstavlja krivicno delo rusenja ustavnog poretka zemlje.

drugo nisam ja pisao ovaj ustav , koji definise kosmet kao neodvojivi deo srbije, vec ga je upravo pisao gluperda tadic stoga bi mogao makar da se pridrzava onoga sto je sam napisao....

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

nebitno je sta tebi prihvatljivo poenta je da ustav zabranjuje tadicu da takve glupave ideje izlaze u javnost i to sto on radi predstavlja krivicno delo rusenja ustavnog poretka zemlje.
    Pa i tebi ustav zabranjuje da osnivas paravojne formacije i da se boris van zvanicne vojske i policije, a ti pricas da bi upravo to radio.
    Dakle, boljeg resenja od ovako neceg nema....kada je gluperda Milosevic zajeb'o stvar, kad je trebalo da je resi za svagda, sad moramo ovako.
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio Svabov Pogledaj poruku
    Pa i tebi ustav zabranjuje da osnivas paravojne formacije i da se boris van zvanicne vojske i policije, a ti pricas da bi upravo to radio.
    Dakle, boljeg resenja od ovako neceg nema....kada je gluperda Milosevic zajeb'o stvar, kad je trebalo da je resi za svagda, sad moramo ovako.
    ja nsiam predsednik srbije i nisam se zakleo da cu postovati ustav srbije i braniti njen teritorijalni integritet i suverenitet - dok se tadic upravo zakleo da ce to raditi.

to znaci da ja mogu da radim sta mi je volja, dok gluperda tadic, barem dok je na mestu predsednika srbije - ne moze vec moze da radi samo ono sto se zakleo da ce raditi, i na sta ga obavezuju funkcija predsednika drzave kao i ustav republike srbije.

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Tadic moze samo da razmislja o tome ...i nista vise.
    BTW,nije mu Baba Nasta to sigurno ostavila u amenet,Boze bas je pacijent,on da deli Kosovo.
    Ako je to Tadic rekao onda vise nema o cemu da se razmislja o njemu kao politickoj licnosti.
    Licno moje misljenje

Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

ne lupaj bre. ustav srbije zabranjuje ovakve stvari koje nudi tadic.

svaki predsednik svake drzave je duzan da se pridrzava ustava. ovo sto tadic nudi je protivustavno delovanje i daje mogucnost za njegov opoziv.

boris tadic je pokazao da je izdajnik.

drugo ne znam sta tebe boli republika srpska kad si ti balijski(federalni) "srbin"....
    Prvo. ja nisam balijski srbin nego Srbin u dusi isto koliko i ti. E sad sto nisam zadojeni naciJonalista i patriJota poput tebe, me znaci da imas pravo da vrijedjas gdje najvise boli! Mislis li da mi nije dosta to sto me muslimani i hrvati ponizavaju i vrijedjaju me sto sam Srbin nego jos treba i Srbi da me napadaju? Sta sad, Srbi koji zive na Kosovu su Tacijevi Srbi, Albanski Srbi? Jos za kraj, dosta imovine mi je u RS, koju jako volim, a sva rodbina mi je ili u RS ili u Srbiji, svoju buducnost vidim u Republici srpskoj, a i u toku mi je uclanjenje u SNSD...pa ti vidi i razmisli sta pricas!
    Nisam lud!

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

drugo nisam ja pisao ovaj ustav , koji definise kosmet kao neodvojivi deo srbije, vec ga je upravo pisao gluperda tadic stoga bi mogao makar da se pridrzava onoga sto je sam napisao....
    Ustav je pisao i Kostunica, pa ja sam glasala za Ustav na referendumu samo zbog Kosova...!tkacio:

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

ja nsiam predsednik srbije i nisam se zakleo da cu postovati ustav srbije i braniti njen teritorijalni integritet i suverenitet - dok se tadic upravo zakleo da ce to raditi.
    Jeste, ali kao drzavljanin Srbije, moras da postujes taj Ustav i ne mozes da radis sta ti je volja.
    Ovo svakako nije dobro resenje za Srbiju, ali je u ovom slucaju, u slucaju Kosova, najbolje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ovđe možete da pogledate podatke o đedu Tadićevom

http://www.blogovanje.com/POPIS_PRIJE_100g/

Učlanjen
    08.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

to znaci da ja mogu da radim sta mi je volja, dok gluperda tadic, barem dok je na mestu predsednika srbije - ne moze vec moze da radi samo ono sto se zakleo da ce raditi, i na sta ga obavezuju funkcija predsednika drzave kao i ustav republike srbije.
    ovo dovoljno govori o tvom patriotizmu i karakteru licnosti....kosovo za patike...
    Nisam lud!

Slične teme

1. Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 09:48
  2. Boris Tadić ?!?!?
    Autor Slobodance u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 05.07.2008., 23:04
  3. Boris Tadić
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 25.06.2008., 23:12