ZA INICIJATIVU SRBIJE 120 ČLANICA UN

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Apsolutna većina članica UN podržaće naš zahtev da Sud pravde oceni da li je proglašenje nezavisnosti Kosova u skladu sa međunarodnim pravom

Na probnom glasanju u Generalnoj skupštini UN čak 120 od 192 države podržalo je zahtev Srbije da Međunarodni sud u Hagu ispita pravnu zasnovanost proglašenja nezavisnosti Kosova, objavio je nemački list „Handelsblat".

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48110&sectionId=29

:super:
 
Apsolutna većina članica UN podržaće naš zahtev da Sud pravde oceni da li je proglašenje nezavisnosti Kosova u skladu sa međunarodnim pravom

Na probnom glasanju u Generalnoj skupštini UN čak 120 od 192 države podržalo je zahtev Srbije da Međunarodni sud u Hagu ispita pravnu zasnovanost proglašenja nezavisnosti Kosova, objavio je nemački list „Handelsblat".

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48110&sectionId=29

:super:

Super, samo jos da "prodje" na medjunarodnom sudu.::(
 
pokusao sam naci nesto o tome na nasim linkovima, ali nista.. ili skoro nista. evo jedne vesti
Priština se ne plaši srpske inicijative, tvrdi Sejdiu

Priština, 29 Septembar 2008 (Kosovapress) Vreme 17:21
Predsednik Republike Kosova, Fatmir Sejdiu , nakon povratka iz Njujorka, izrazio je optimizam da će proces priznavanja Kosova nastaviti.

On je ovo kazao u ponedeljak na Prištinskom Aerodromu nakon povratka iz Njujorka, gde se na marginama Generalne Skupštine Ujedinjenih nacija sreo sa mnogim čelnicima država, takođe i sa mnogim čelnicima država koje još uvek nisu priznale nezavisnost Kosova.

Predsednik Sejdiu je naglasio da nijedan čelnik država sa kojima se sreo nije kazao da je protiv priznavanja, ali su, kako on navodi, zahtevali više vremena da donesu odluku.

Što se tiče srpske inicijative da zatraži savetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde o legitmnosti nezavisnoti Kosova , Sejdiu je izjavio da se Priština ne plaši ove inicijative , pošto je pravda na njenoj strani.
 
neimenovanog američkog diplomatu visokog ranga koji je ocenio da je "sazivanje Suda zbog Kosova veoma nesrećna ideja Srba", jer "provera pravne opravdanosti nezavisnosti Kosova neće ništa izmeniti u stvarnoj situaciji".

Bice bas po ovom diplomatusu ma koliko ovo idiotskiamericko i kontradiktorno zvucalo

Dodao je takođe da će se "situacija na Kosovu stabilizovati tek kada Beograd uskrati podršku radikalnim Srbima na severu Kosova".

Leks. inf.: na americkom engleskom, stabilizovati znaci zavrsiti nama i siptarima u korist, a uskratiti podrsku znachi zabataliti.

Tako da... ekspertiza??? Pa mozemo je i moja baba i ja odraditi uz kaficu sa istim beskorisnim zakljuchcima. Ne mora da se pokrece citava evropska sudska igraonica...
 
Bice bas po ovom diplomatusu ma koliko ovo idiotskiamericko i kontradiktorno zvucalo



Leks. inf.: na americkom engleskom, stabilizovati znaci zavrsiti nama i siptarima u korist, a uskratiti podrsku znachi zabataliti.

Tako da... ekspertiza??? Pa mozemo je i moja baba i ja odraditi uz kaficu sa istim beskorisnim zakljuchcima. Ne mora da se pokrece citava evropska sudska igraonica...
Cao Jeko!!!!!!:heart::heart:
 
Bravo,naravno da nece:ok:

Тачно и логично. То ипак иде у корист политичарима на власти, јер они добивају како год да суд одлучи. Ако буде негативно за Србију, биће позитивно за Тадића и присталице, јер тако свој неуспех пребацују на Суд. А ако буде позитивно за Србију, онда се могу поново покренути некакви преговори, па макар и не уродили плодом, јер је разлог већ познат, Америка и НАТО.
 

Back
Top