o.Serafim(Judzin) Rouz

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
OTAC SERAFIM ROUZ


Otac Serafim Rouz je prvi pokrsteni Amerikanac koji je istinski primio pravoslavlje i kao pisac i molitvenik procuo se sirom pravoslavnih zemalja, narocito u Rusiji. On je svojim propovedima i bogoslovskim radovima, u toku svog kratkotrajnog zivota od 48 godina, neumorno dokazivao istinitost ucenja pravoslavne vere i pogresnog modernog duha i svih poroka koje nase vreme donosi. On je prvi americki pravoslavni svestenik koji je povezan s patristickom tradicijom Crkve. Sveti Oci Crkve i isposnici, narocito monaske zajednice u Rusiji Valaama i Optine, imali su presudnog znacaja na duhovno formiranje mladog Evgenija (Judzina, engl.). Generacija mladog narastaja u Sjedinjenim Drzavama Amerike, kaze Judzin, duhovno je mrtva, bez kompasa je. "Hristos je jedini izlaz iz ovoga sveta", cesto bi govorio i pisao otac Serafim.

ovojetvojdom.jpg

 
Moderno doba je po mnogo cemu satansko i blisko Antihristu, govorio je i pisao otac Serafim Rouz. Upozoravao je pravoslavne hriscane da ustraju u pravoslavnom, izvornom hriscanskom ispovedanju vere. Njegova djela, i obimna knjiga "Ne od ovoga sveta" (1000 stranica), prevode se na ruski. On je bio neobican i hrabar Hristov vojnik u moru materijalizma, cija se dusa sada raduje na nebesima. On je i putokaz mladim Amerikancima koji hoce i traze istinu.
http://www.manastir-lepavina.htnet.hr/rouz.html

Заиста дивно Драгоше... ко има очи нека види..............:cool:
http://www.manastir-lepavina.htnet.hr/rouz.html
 
On je napisao odlicnu knjigu "Dusa posle smrti", gde se odlicno opisuju mitarstva, koja su tolika nepoznanica vernicima i onima drugima, pa onome ko nije upucen, a zeleo bi da sazna nesto vise o ovome, preporucujem tu knjigu.
 
Pravoslavni manastir Sv.Germana Aljaskog,Platina, Kalifornija,USA.
procesija i pomen o.Serafimu Rouzu.


Monastery st.Herman of Alaska
DSC_0367.jpg


Procession to Blessed Fr. Seraphim's grave following Divine Liturgy, Monday morning.
 
Velja Pavlovic novinar Studija B je boravio u Americi i snimio emisiju o o.Serafimu koja je prikazana u njegovoj emisiji "Duhovnici".

veljapavlovic.jpg

Poznate su emisije koje ste snimali u Americi, među njima ona o manastiru posvećenom majci Sv. Save, svetoj Ani, o manastirima na Aljasci, kao i one o o. Serafimu Rouzu i Sv. Jovanu Šangajskom. Kakvo je bilo iskustvo snimanja ovih emisija u Americi?


- O. Serafim Rouz i sv. Jovan Šangajski deluju kao savremeni i živi i dalje. Bio sam u kući sv. Jovana Šangajskog i u manastiru Sv. Germana Aljaskog, gde je živeo o. Serafim Rouz i gde je njegov grob. Tamo ima mnogo uspomena na Serafima Rouza. Manastir je svojom izolovanošću od civilizacije potpuno neverovatan za Ameriku. Nemaju nijedan telefon i žive kao pustinjaci u prvim vekovima u Egiptu. Svi su vrlo obrazovani, mladi, ima oko 15 monaha i isto toliko iskušenika. Čitao sam knjige Serafima Rouza, koje su meni, kao gradskom čoveku, bliske. Jedna od najlepših knjiga koju sam pročitao je Lestvica, sv. Jovana Lestvičnika, ali ovo je, sa jedne druge strane, veliko utvrđenje kad čitaš o religiji i njenom održavanju kroz iskustvo nekoga ko je živeo u velikom gradu. Ja sam rođen i odrastao u Beogradu. Shvatam da imam jedan deo života nedorađen, i kroz to što je Serafim Rouz prošao i razmišljao, i ja sređujem neke svoje kockice.

http://images.google.com/imgres?img...=en&rls=com.microsoft:en-us:IE-SearchBox&sa=N
 
Ево малог доприноса... један мањи цитат, врло поучан:



"Како кажу Оци, крајности и са једне и са друге стране, једнако су штетне... Ми треба да идемо царским путем, клонећи се крајности обеју страна."
Свети Јован Касијан

Православни хришћани живе данас у једној од најкритичнијих епоха у историји Цркве Христове. Непријатељ човековог спасења – Ђаво, напада често и са свих страна, трудећи се да на сваки начин скрене верне са пута спасења који им показује Црква, да потчини себи чак и саму Цркву Христову, без обзира на обећање Спаситељево( Мт. 16,18), те да истинско Тело Христово претвори у "екуменистичку" организацију, која припрема долазак његовог личног изабраника, Антихриста, великог светског владара последњих дана.
Ми знамо да тај покушај Сатане неће успети: Црква ће остати Невеста Христова све до краја света, Она ће Женика Христа, приликом Његовог Другог доласка, дочекати чиста и неоскврњена прељуботворним савезом са отпадништвом овог века. Али пред све православне хришћане поставиће се главно и најважније питање нашег времена: Црква ће опстати, али колико ће хришћана остати у Њој, супростављајући се моћним покушајима Ђавола да их од Ње одвоји?
Наше време све више подсећа на време Светог Марка Ефеског (XV век), када је, како се чинило, Цркву већ готово прогутала безбожна унија са Латинима. Међутим, наше време је чак и горе и опасније од оног, јер тада је Унија била наметнута силом, споља, а сада је православни народ унапред добро припремљен за прихватање "екуменистичког" стапања свих цркава и религија – кроз деценијску незаинтересованост, равнодушност, посветовњачење, повлађивање слабостима и погубну лаж да "нас заправо ништа не одваја" од свих оних који себе називају хришћанима.
Православна Црква је преживела Флорентинску лажну унију и после ње чак доживела времена мирног спољашњег живота и унутрашњег духовног процвата, но, хоће ли Православље, будући да је сада прогоњено са невиђеном силом, после нове лажне Уније опстати било где, осим у катакомбама и у пустињи?
 
Poslednja izmena:

Back
Top